Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, ti mit esztek/isztok...

Kismamák, ti mit esztek/isztok egy nap? Leírnátok? Mennyire próbáltok egészségesen étkezni?

Figyelt kérdés
2019. jún. 26. 20:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%

Reggeli, muzli zabtejjel es egy kávé (sima tejjel)


10orai egy fel kifli egy barack (amit a gyerek meghagyott a jatszoterre menet..)


Ebed: Sajtos csmell, + basmati rizsbol rizibizi


Uzsi, szinten seta kozben: 2 barack (egy sima meg egy sarga) es egy gomboc fagyi (volt is hasmenes)


Vacsi: turogomboc


Altalaban reggel kenyer + sajt + felvagott vagy a zabkasa /müzli

10orai valami peksuti vavy gyümölcs netan ha otthon vagyunk joghurt

Ebed csirkehus+ rizs v reformkoret v salata vagy quinoa

Uzsi megint csak setalos kaja vagy gyümölcs netan egy gomboc fagyi

Vacsi meg salata vagy valami konnyu (altalaban tejtermekes) kaja. (pl amit imadok az almas sajtsali..)


En elsovel cukros vtam, azért nem eszem ossze minden sz@rt de mivel most az eslo masfel trimesztert vegigdietaztam es jo maradt a cukrom igy a vegere mar annyira nem csinálom szigoruan ezt a 160g-os dietat.. Belefer egy fagyi egy kis gyumolcs vagy egy sima lisztes kifli is a napba.


Sztem edd amit kivansz az a biztos. (en most pl egyaltalan nem kivanom a hust, nem ia igazan eszem max egy nap egyszer, az elso terhessegben meg szinte csak azt kívántam)

2019. jún. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

1#vagyok. Inni en vizet szoktam. Sokat. (ma csak a 2*masfel oras jatszoterezes/ setalas kozben megittam 2 uveg masfel literes mentes vizet a gyerekkel, bar o sztem fel liternel tobbet nem ivott osszesen) plusz otthon is legalabb masfel 2 litert de ma itt eleg meleg volt.


Mast en nem, max a kavet es abba azt a napi egy deci tejet.

2019. jún. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Úgy eszem,ahogy előtte. Van,amit visszaküld, azt többé nem eszem meg,de megy minden.Se több,se kevesebb és teljesen jók az értékeim hál istennek :) Max annyival másabb,hogy több gyümölcsöt eszem
2019. jún. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Reggeli: vajas pirítós kávé

Tízorai: korpovit keksz és/ vagy joghurt, vagy müzli szelet

Ebéd: csirke vagy zöldseg valamilyen formában salataval,rizzsel,néha krumpli,esetleg főzelék feltéttel

Uzsi: gyümölcs

Vacsi: pár kocka sajt kefírrel vagy mondjuk egy natur csirke ubival


30 kilót híztam a lànyommal,most a madodikkal igyekszem odafigyelni

2019. jún. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

En sajnos nem eszem tul egeszsegesen. Ma reggelire ettem teejeskavet meg kekeszet. Ebedre sajtos sultkrumplit. De mivel itthonrol dolgoztam meg se ettem a felet sem. Vacsira szenhidrat csokkentett zsomit vajjal sajttal felvagottal paradicsommal ubival. Meg az elobb egy almat.


Gyumolcsot minden nap eszem, de valahogy a fott etelt most annyira nem kivanom. Hamarabb a szendvicset de abbol azert igyekszem nem feheret valasztani.


Nekem is ovatosnak kell lennem mert van ami visszajon vagy amit alapbol meg sem birok enni...

2019. jún. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Reggeli 2 zsemle felvágottam egy pohár tej (nagyon kívánom a tejet)

Tízórai nem mindig van de ha igen akkor valami gyümölcs

Ebéd főt kaja amit azelőtt is ettem

Uzsizni nem mindig szoktam az inkább a vacsi :D ami megint csak az amit reggelire szoktam.

2019. jún. 27. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én kis súllyal kezdtem a terhességet ezért étkezési naplót kellett írnom és ezalatt “rászoktam” az evésre.


Reggeli mandula tej műzli/ barna kenyér tojás krém / házi körözött ( egy kis szelet kenyerke, kb fel szeletnek felel meg)

Tízórai: banán/actimel

Ebéd : mindig meleg étel amit megkívántam, heti 3-4 alkalommal hal volt ami kívántam köret nélkül vagy salátával

Uzsonna: gyümölcssaláta/ egy pár szem zab keksz / saját cukormentes süti ( nem volt benne semmilyen édesítőszer )

Vacsora: mele étel / szendvics zöldségekkel sajttal/ teliszalami vagy sonka egy pici szelet kenyerke.


39 kg indultam és 50 el szültem


Extra nasi néha nutellas palacsinta ker három hetente megkivantam akkor megértem 3-at biztosan.

2019. jún. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Reggeli: a reggeli gyomorégés miatt még mindig csak pirítós megy le, két szelet teljes kiőrlésű pirítós egy kisesebb paradicsommal


Tízórai: neha sajnos kimaradt, de amúgy egy pohár gyümölcslé, vagy egy db gyümölcs, vagy kaukázusi kefir Puffasztott rizzsel


Ebéd: általában valamilyen leves, azzal el is vagyok. Vagy durumtesztabol készült tesztaétel, vagy rizses+hús (rizseshus, rántott hús rizzsel)


Uzsonna : gyümölcs


Vacsora: 2 db teljes kiőrlésű kenyér valamilyen felvágottal vagy májassal sajttal paradicsommal retekkel


Utovacsora: 1.5 szelet Puffasztott rizs



Jelenleg 14 hetes kismama vagyok és kb 1 kg-t fogytam eddig

2019. jún. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia.

Én nem válogatok. Eszem mindent, zsiros, nem zsiros, meki, kfc, zöldség, gyümölcs, hús, tejtermék..

Minden értékem jo. Probléma mentes a terrhességem.

56kg-val kezdtem. Fogytam 3kg-t.rosszullétek miatt. Azóta 66kg vagyok. Megsem látszik rajtam. És jol érzem magam.

22+5hkm

2019. jún. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
7es ne haragudj,de étkezési zavaraid vannak?
2019. jún. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!