Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Meddig lesz még az a sláger...

Meddig lesz még az a sláger hogyha valaki meg akar élni az tanuljon, végezzen egyetemet vagy menjen külföldre?

Figyelt kérdés
Ha valakinek azt mondom jól akarok keresni,Azt mondja tanulj,meg azt hogy menj külföldre.Mikor lesz már olyan hogyha elmegyek egy gyárba,abból a fizetésből is kényelmesen meg fogok élni?És persze magyarországi gyárba,Nem külföldibe.Vagy muszáj keveset fizetni egy 8 általánossal rendelkező embernek?De még ha csak 8 általánossal nem fizetnék meg az embert,De szakmával sem fizetik meg.Van egy két szakma amivel jól lehet keresni és passz.De ez az állapot már 30 éve is megfelelt az embereknek miért tennének ellene éppen most?
2020. jan. 22. 02:16
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
87%

Nagyon lassan fog javulni a helyzet, ahogy emelkednek a fizetések úgy emelkedik a boltban és egyébb dolgok ára is szóval lehet hogy többet fog keresni az ember de többet is fog költeni, magyarul ugyan ott lesz.

Amíg az ember el megy ilyen helyekre dolgozni addig nem lesz emelés, külföldön ezt megoldják pár nap sztrájkkal már is emelik a fizetést, itthon senki sem lép.

2020. jan. 22. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
67%

Az alkalmazott tudás hatalom.


Mindig a magukat képző,fejlődő emberek fognak megélni de ez logikus is.

Piac meg diktál,azt kell tanulni arra kell menni amire van kereslet plusz angol mellé még kell nyelvtudás is.

2020. jan. 22. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
47%

Mondjuk a tancinénikből tényleg ki lehetne verni azt a mentalitást, hogy a gyerekbe azt ültetik el 12 év alatt, hogy "kétkezi munka = szégyelld magad, lehettél volna vegyészmérnök, vagy molekuláris biológus, vagy orvos is"


Aztán csak jobban járna anyagilag az ember egy villanyszerelő skillel, vagy egy CNC gépkezelő skillel a háta mögött... Többszörös álláslehetőség, sokrétűbb betekintés az ipar és a műszaki területek világába, és már középiskola után legkésőbb 1-2 éven belül van egy biztos munkád, mindemellett nem tartozol állambácsinak 6-8-10 félévnyi tandíjjal, és nem kellett diákhitellel bajlódnod.


De hát tancinénik jól elültették mindenkiben hogy nagyon durván tolni kell a full elméleti jellegű tantárgyakat, amiknek csak akkor van értelme, ha egyetemre mész belőlük.


A gyári munkától azonban ne várj sokat. Hogy konkrét legyek: Semmit.

A gyári munka az tényleg csak azért létezik még, mert egy robotot felszerelni bizonyos termelési fázisokhoz nem érné meg, túl lassan térülne meg, vagy egyéb probléma lenne belőle.

Könnyebb valakit fél nap alatt betanítani mi is a módi, hogyan kell hajtogatni a kartont, hogyan kell rendezni a dobozokat, hogyan kell használni az elektromos emelőt.


Idővel valszeg meg is szűnik ez a munkakör, mint ahogy nem emberek gyújtogatják esténként az utcai lámpákat sem, hanem maguktól gyulladnak.


Mindig azzal lehet a legjobban keresni, amit a lehető legkevesebb ember akar/tud elvégezni.


Miért keres baromi jól egy programtervező informatikus?

Mert az informatika az utóbbi 30 évben tört be a köznapi felhasználásba, értelemszerűen addig nem is képeztek jelentős számú szakembert a területre. Plusz egy nehezen elvégezhető szakról van szó, ez is növeli az értékét.


Miért keres jól egy sok mindenhez értő építési vállalkozó? Mert a jó szakikból nagy hiány van, az emberek jelentős része nem tudná felépíteni a saját házát, és megoldani benne a víz, gáz, villany beszerelését.

Ezért diktálhatják könnyen az árat azok akik az építőiparban vannak. Az ő szaktudásuk is monopóliumot élvez, ráadásul egy alap igényt elégítenek ki.


Miért keres jól egy luxusprosti? Mert olyasmit csinál, amire baromi kevesen hajlandóak. Monopól helyzete van, ő szab árat, kereslete pedig mindig van.



Egy nyelvész lehet hogy kitanulja az egész 20 és 30 közti életét, de nem fognak sorban állni neki hogy csinálja azt amihez a végzettsége szerint értene.

A tanulás önmagában még nem garancia.

Csak hát még él az a generáció, ami a 90-es években már az érettségitől is hátast dobott, és hű de művelt voltál ha bármilyen egyetemet végeztél.

Hallottam olyan beszélgetést már fiatal (22 éves) csaj, és 70 körüli nénike között, hogy

"-És hol tanulsz?

-A semmelweis gyógyszerészetin vagyok.

-Aha... És az az iskola ad érettségit?

-Ez nem középiskola. Ide előfeltétel az érettségi. Ez gyógyszerész diplomát ad.

-És azzal hol is tudsz dolgozni?"


Nem kell folytatnom... Egész egyszerűen a társadalom még nem tudta lekövetni az utóbbi 30 év vadkapitalizmusát, és nem érti mitől keres jobban egyik szakma a másiknál.

2020. jan. 22. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
12%

Nem sláger, most már a szakik is elég jól keresnek*. Lehet két állásban napi 10-12 órázni, akik külföldre mennek dolgozni sokan ezt csinálják, pedig otthon is többet lehet keresni, több munkával.


*mondjuk ahhoz is tanulni kell, hogy szaki legyél, egy olyan szimpla melóhoz is, mint burkoló, festő, le kell tolni egy 2 éves, drága tanfolyamot (a szakmai engedély miatt), ami elég gáz, mivel ezek nem rakétatudomány kategóriába tartoznak.

2020. jan. 22. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
60%

Amúgy ne gondolja senki, hogy én olyan baromi jól választottam volna...


Már bánom kicsit hogy nem valami kézzel jól megfogható, minden utcában keresett szakmát tanultam középsuliban...


Mondjuk kicsit autista vagyok, kicsit túl jóhiszemű, nem az én világom a vállalkozósdi, ahol a magyaros dörzsöltség diktálja ki lesz béjenwés megtollasodott szaki, és ki lesz 20 év után is épp hogy megélő munkás.


Szóval sajnálom hogy nincsenek jó adottságaim, gyakorlatias érzékem pl ahhoz hogy ilyen-olyan ács, vagy villanyszerelő legyek.

A fene nagy elméleti tudásommal amit egy term.tud. szakon szerzek, a világ 90%-át hidegen hagyom...


De legalább sok latinos szót megtanultam, amivel baromi hozzáértőnek tudom tettetni magamat neten.

2020. jan. 22. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
56%

A gyári munka a proliknak való. Gépészmérnök rokonom szerint, a gyári betanított melós munkakör, csak azért létezik, mert nem engedik állami szinten a teljes automatizált gyártást. Mert van egy társadalmi réteg (a proli) aki semmihez nem ért, azokat ne a társadalom nem proli rétegének kelljen eltartania.


Nem csupán a mai, torz értékrendű társadalomra jellemző, hogy a kevésbé iskolázott, a szakmai képzésből kimaradók munkáját alul fizeti, kvázi értéktelennek tekinti. Ennek alapja nem feltétlenül a minimálisan elfogadható bérek megállapítására vezethető vissza. Sokkal inkább alakult ki e gyakorlat a kiváló és képzett munkaerő produktumára költhető javadalmazás maximumát alapul véve.


Amennyiben tehát egy gyárban egy gépészmérnök keres félmillió forintot, az összes munkakört tekintve a betanított melós nem kereshet többet százezernél. Ami nagyon kevés, de mégsem kaphat 300 ezret, mert akkor az mérnök elmegy máshová. Hiszen nem azért tanult évekig egyetemen, hogy végül közel azonos bért kapjon egy olyan emberrel, aki már iskolában is jelentősen az átlag alatt teljesített, s végül nyolc általánosnál megrekedt.


Na, ez az a roppant egyszerű tény, amit a prolik nem hajlandóak érzékelni sem, nemhogy elfogadni. Ezért, amikor az iskolában a nem tanulásával kérkedő osztály vagánya, majd alacsony végzettséggel, esetleg nélküle munkavállalói státuszba csontosodó ember a meló után otthon hátradől a tévé előtt, s nézi a „sok okoskodó hülyét”, akik nem átallottak évtizedeket fordítani a saját képzésükre, a tudás megszerzésére, kinyilatkoztatja, hogy ő bizony okosabb azoknál, jobban csinálná náluk, és ezt el is hiszi.


Meg van győződve róla, hogy ő, aki sosem olvasott klasszikusokat, aki írni is alig tud, akinek már a másodfokú egyenlet megoldása is meghaladta a képességeit, aki világéletében képtelen volt bármit is megtanulni, okosabb és jobban csinálná, mint az, aki erre készült hosszú-hosszú évekig, akit tudósok képzetek egy a szakmát értő, a tudományt elsajátító személlyé.


Tekintve, hogy önmagára tett állításait ellenőrizni soha nem fogja senki, él a luxussal, hogy el is hiszi, amit mond. Na, és innentől kezdve azok, akik sokkal hülyébbek, mint a proli, de mégis többre vitték nála, azok valamilyen, a prolik ellen szőtt ármány kedvezményezettjei, protekciósok, csalók és minden egyéb, ami a mindenkinél okosabb prolik felemelkedését fondorlattal megakadályozókra elmondható.


Mert azt értse meg mindenki: a prolinál okosabb nincs a földkerekén. Mindenhez ért. Ő a legjobb sportoló, ő súgta meg Wiles-nak a Fermat sejtés megoldását és egyedül alkalmas a világ jóságos urának lenni. Mert, verbálisan naponta milliókat likvidál ezért vagy azért, ha világuralomra kerülne, bizonyosan könyörületes és mindenki által szeretett Istencsászár lenne. Mi más? A demokrácia az aljanépeknek való.

2020. jan. 22. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
74%

",De szakmával sem fizetik meg."


Szerintem ez nem igaz.

Egyre kevésbé igaz, egy jó szakmunkást egyre jobban megbecsülnek. Jó, persze, nem annyi a fizetés, mint egy fejlettebb nyugat-európai országban, de az élet se annyiba kerül, úgyhogy azért egy korrekt fizetésből elég jól ki lehet jönni. Bőven félre is lehet tenni.


".Vagy muszáj keveset fizetni egy 8 általánossal rendelkező embernek?"

Azt nem, viszont muszáj különbséget tenni egy képzett szakmunkás, aki a konkrét termelést végzi, egy egy felső vezető, aki az egész folyamatot irányítja, egy értelmiségi, aki az egészet megtervezi, és egy betanított sormunkás között.


Arányaiban ugyanúgy kevesebbet keres nálunk mindegyik réteg, mint keresne mondjuk Németországban, de ezek a különbségek ugyanúgy megvannak az egész világon.

Sehol nem fognak egy gyári munkásnak annyit adni, mint a gyár igazgatójának.

Az meg hogy a legalacsonyabb bérek ott tartanak Magyarországon, ahol, hát az egy elég komplex és stabil dolog, nagyon nem az a kategória, ami ellen csak úgy "tenni tudnának az emberek" mert ha tudnának, megtennék.

Az országnak van egy bizonyos nemzetközileg beárazott gazdasága, ami illeszkedik a folyamatosan változó globális gazdasági rendszerbe.


Az, hogy azt mondod, miért tennének ez ellen az emberek, pontosan olyan, mint ha azt mondanád, az emberek követeljék ki, hogy ne 330 ft legyen egy euro, hanem 130.

Hát, a világ nem így működik.

Nem fogják átírni miattad a világ pénzpiaci tőzsdéjét.

2020. jan. 22. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
97%

A frusztráció mögött van igazság abban, hogy a tanulás befektetés, amely később megtérül.

De sokat látott informatikusként mondom, hogy egy mérnök se érezze magát biztonságban, mert ha megjelenik az első valamirevaló mesterséges intelligencia, ami elég közel van már, a mérnökök mehetnek a “proli” munkásokkal együtt sorba állni a segélyért. Ugyanis, már a karbantartást is saját maguk, a gépek végzik majd el. Bizony, az informatikusok is mennek majd a szemétdombra. Kivéve néhány különleges, kreatív elmét, mert ilyesmire a gépeknek mindig is szükségük lesz. Vagy nem. Mert még ez sem biztos. Csak az, hogy közel az áttörés.

2020. jan. 22. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
84%

"2 éves, drága tanfolyamot (a szakmai engedély miatt), ami elég gáz, mivel ezek nem rakétatudomány kategóriába tartoznak."


Ehhez képest 2 év tanulás még lóf-t se jelent, mert egy sima burkolást is ezer módon lehet elcseszni, ha valakinek nincs benne rutinja.

Én most vagyok túl egy komoly lakásfelújítások, és nyílik a bicska a zsebemben, ha meghallok egy ilyen elbagatellizáló véleményt, hogy ó, hát az csak festés, meg ó, hát ez csak egy kis glettelés, meg aljzatkiegyenlítés, meg burkolás, stb.


A végére annyira elegem lett az ilyen öntelt szakmai óriásokból, hogy az utolsó festőt a fülénél fogva rángattam ki a 9. emeleti erkélyre, hogy ott dobjam ki.

Na az ilyen tényleg éhen halhat felőlem.


Viszont tény, hogy aki minőségi szakmunkát végez, -amit nyilvánvalóan messze nem tud elsajátítani egy fos 2 éves tanfolyamon- az megkéri az árát, és az emberek meg is fizetik, mert egy jól elvégzett munkát megéri megfizetni.

2020. jan. 22. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Nem a pénzhiány az oka az alacsony fizetéseknek hanem az,hogy vannak akik gyorsan akarnak meggazdagodni.Nem 20 év alatt,Nem 10 év alatt,Nem 1 év alatt hanem egy hét alatt.
2020. jan. 22. 06:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!