Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az idősek többsége miért...

Az idősek többsége miért munkamániás?

Figyelt kérdés
2020. jan. 25. 19:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Mert lehúztak 40+ évet munkával és ha leállnak, akkor pillanatok alatt elsorvadnak és meghalnak. Amíg erejükhöz mérten dolgozgatnak addig viszont jobban bírják
2020. jan. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Kénytelenek, mert az ő szüleik már meghaltak, nincsen, aki eltartsa őket.
2020. jan. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

Mert más nevelést kaptak és még idősen is egészségesebbek úgy mentálisan, mint fizikálisan, mint sok fiatal.

Az 50 éves szomszédom szerint az ő korosztálya "még nem szarból lett összerakva és a gyerekre mindent ráhagyó nevelés, + a szülők az időhiánya egyre satnyább generációkat eredményez".

Egy-két üdítő kivételtől eltekintve, kénytelen vagyok vele egyetérteni.

2020. jan. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
40%
Megszokták , nincs idő hobbikra vagy célokért gyűjtenek . Addig sem kell ostoba tv pofázását szomszéd valagát nézegetni . Inkább ott mint sörözőben politizalnak vagy felvonulnak a körúton .
2020. jan. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem unatkoznak otthon, vagy kevés a nyugdíj, így kiegészítés kell nekik. Vagy mert munkahősök.
2020. jan. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én azt látom, hogy az embereket a munka, hobbi tartja életben, bármi amit folyamatosan csinálhatnak és szeretik csinálni.


Beszéltem több 70+ emberrel, akik építőiparban napi szinten végzik a munkát. Mérnökök, tanárok, ellenőrök. Azt mondták, ha nem kell semmit csinálni akkor ki se bírnak kelni az ágyból és meg tudnának halni. Amikor meg dolog van mennek mint a fiatalok.


Saját magam is ezt tapasztalom pedig csak 30 vagyok. Rosszul érzem magam itthon punnyadva, fizikálisan is.


Vagy ott van anyám. Pont azt látom, hogy se a munka nem kötötte le soha, se a ház körüli dolgok, se a tv, se semmi. Egész nap ül és depizik, várja, hogy elteljen az élet. Holott 50 pár évesen még előtte van közel annyi mint amennyit én eddig leéltem, jó esetben.


Összességében azt sem lehet kijelenteni, hogy az idősek munkamániások. Csak nyilván azokat látod az utcán, akik jönnek, mennek, pörögnek és nem azokat, akik otthon várják 10-20 éve a halált.

2020. jan. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mert a Kádár-rendszerben nőttek fel, ott közveszélyes munkakerülőnek minősítették volna őket másmilyen hozzáállással.
2020. jan. 26. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!