Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet egyszerre gyűlölni és...

Antamka13 kérdése:

Lehet egyszerre gyűlölni és szeretni valakit?

Figyelt kérdés
Ha úgy gondolod, hogy ez lehetséges, akkor kitudnád fejteni saját véleményed szerint, hogy milyen helyzetben jön ez létre. értelmes válaszokat szeretnék kapni az irodalom fogalmazásomhoz kéne^^.

2020. jan. 27. 19:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%

Szóval írjuk meg mi helyetted az irodalom fogalmazasod es mindezt kistojashej parancsolo stílusba várod el tőlünk.


Fogalmazd te magad!

2020. jan. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
44%
Nem lehet. Vagy gyűlölöd vagy szereted, a kettő kizárja egymást. Ez olyan, mintha azt kérdezném, hogy érezhetsz egyszerre meleget és hideget anélkül, hogy érintkeznél bármivel is? (Tehát testhőről van szó)
2020. jan. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Valaki barátodat nagyon szereted de van egy negatív tulajdonsága pl. hogy állandóan magáról beszél vagy mittudomén. Jóba vagy vele nem akarod megszakítani a barátságot viszont nem tetszik a negatív oldala.

Sok szerencsét a fogalmazáshoz, remélem segítettem!

2020. jan. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A keresztanyukámról van szó akit nagyon szerettem. Még mindig, de azonban pár éve csúnyán összevesztünk, megromlott a kapcsolatunk és ha lehetősége nyílik ráigyekszik megnehezíteni az életem. Gyűlölöm őt, viszont ott van a régi szeretet emléke.

Ha ránézek akkor mindkettő ott van, látom benne..

2020. jan. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%

Igen. Tipikusan ilyen a viszonzatlan szerelem vagy az amikor Te jobban szereted a másikat.

Engem a megcsalás témakör érdekel ezért innét hozok példát. Mindkét fél házas. Spontán összejönnek, tombol a szerelem. A nő házassága régóta lapos, ha rajta múlna gondolkodás nélkül kilépne. A férfi bár (úgy két évig) Ő is szerelmes, utána már a szeretet, a tiltott gyümölcs izgalma. Ő nem lépne ki. Nagy közös vagyon van, amit háromnegyed részben neki köszönhető. Telnek- múlnak az évek ami a férfi házasságának kedvez. Hiszen a szeretővel egy elzárt térben, mindig csak kettesben mozognak. A nő besokall, bár tudta Ők sosem lesznek hivatalosan egy pár, ennél azért többet várt. Csalódottan szakít. Egy darabig tombolnak az érzelmei gyűlöli a férfit a sok év miatt, amiben még egy igazi kirándulás sem volt. De azért néha szereti is.....

2020. jan. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Kedves első kommentelő! Nem várom el senkitől se, hogy helyettem írja meg, csupán egy vélemény kutatást csinálok^^. De sajnálom, ha ez jött át. A fogalmazásom hitelesebb lett volna/lesz minél több ember szemszögét megismerhetem. Sok oldalt elmentettem és több embert is megkérdeztem mit gondol. Remélem nem várod el egy 15 éves gyerektől, hogy egy felnőtt élet tapasztalatával és érzelmi inteligenciájával bírjon:)
2020. jan. 27. 19:58
 7/12 A kérdező kommentje:
A többi embernek nagyon szépen köszönöm az értelmes választ <3
2020. jan. 27. 20:00
 8/12 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem lehet is meg nem is. Egyik előttem válaszoló véleménye alapján, nem lehet egyszerre valami hideg is meg meleg is. Viszont a hideg víz meg a meleg víz is megvan, csak az egyik lejjeb, a másik feljebb.(fizika) Saját tapasztalatom alapján inkább így tudnám kifejezni. Vagy mint a víz meg az olaj, nem tud keveredni, de egymáson van, egymás mellett. Nekem volt egy ilyen ember az életemben. Akit mélyen, igazából szerettem, de sokszor elérte, hogy utáljam. Valószínűleg az is közrejátszott a piszkálásában, hogy én voltam a kevés ember egyike, aki nem hagyta annyiban a dolgokat.
2020. jan. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nálam ez olyan nőkkel szemben jelenik meg, amikor azt érzem, hogy neki olyan tulajdonsága van meg, ami bennem férfiként nincs meg, mondjuk, hogy tud domináns lenni.
2020. jan. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
63%

Attól függ, hogy mit értesz gyűlölet alatt, mert széles a skála, ki mit ért alatta.

Szerintem a gyűlölet az egy szélsőséges kategória, amikor kifejezetten rosszat kívánsz a másiknak, és örülsz ha szenved. Ez persze nem feltétlenül jelenti azt, hogy te kifejezetten tennél valamit ellene.


Haragudni megint más, azt lehet együtt érezni a szerelemmel. Sokan vannak úgy, hogy a szerelmük megcsalta, elárulta őket, hazudott nekik, de mégis vágynak utána, ugyanakkor negatív érzeseket is táplálnsk, ami pl. abban merülhet ki, hogyha a szerelmük akar valamit, akkor nem állnak vele szóba.


Olvassgass Ady Endrétől Léda-verseket, azok közül sok erről a kettősségről szól.

2020. jan. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!