Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet egyszerre gyűlölni és...

Antamka13 kérdése:

Lehet egyszerre gyűlölni és szeretni valakit?

Figyelt kérdés
Ha úgy gondolod, hogy ez lehetséges, akkor kitudnád fejteni saját véleményed szerint, hogy milyen helyzetben jön ez létre. értelmes válaszokat szeretnék kapni az irodalom fogalmazásomhoz kéne^^.

2020. jan. 27. 19:38
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Azt gondolom igen, lehet. Legalábbis az én szememben a felnőttlét egyik kritériuma az, hogy elfogadjuk az érzelmeink polivalenciáját, és nem egy duális valaminek tartjuk a világot és az érzelmeinket. Mondok pár példát:


Van egy nevelőapám, akit a világ egyik legokosabb és leghumorosabb emberének tartok, de rettenetes természete van (elég nárcisztikus egy alak). Olyankor, amikor ez előtör belőle, néha a fenébe kívánom, de mindezek ellenére nagyon szeretem és felnézek rá. Elfogadtam, hogy "nagy fény mellett nagy az árnyék", és attól még, hogy tudom őt gyűlölni is, ugyanúgy szeretni is tudom.


Másik példa: nagy rajongója vagyok Wagner zenéjének. Tudom, hogy Wagner antiszemita volt, és biztos vagyok benne, hogy magánemberként sosem kedveltem volna, mégis tisztelem a munkásságát és az egyik legnagyobb zeneszerzőnek tartom, aki valaha élt.

2020. jan. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Van hát.


Szerelmes leszel valakibe, így azt hiszed szereted, pedig valójában arra vágysz, hogy ő szeressen vagy vágyjon rád.


Ő pedig durván elutasít. Összetörve érzed magad, utálod emiatt. Mégis azt érzed, hogy még mindig kívánod.

2021. szept. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!