Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szemüvegesek! Titeket nem...

Szemüvegesek! Titeket nem zavar amikor leveszitek a szemüveget, hogy nem láttok jól csak homályosan? Nem kellemetlen érzés hogy mégsem egészséges a szemetek és visszafordíthatatlan?

Figyelt kérdés
2020. jan. 29. 18:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem mert nekem nem annyira rossz a szemem, csak arra kell a szemüveg hogy ne romoljon tovább, és már megszoktam.
2020. jan. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Nem, évtizedek óta szemüveges vagyok.
2020. jan. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
Nem, mert csak alváshoz veszem le a szemüveget.
2020. jan. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Sammy1203 válasza:
41%

Dehogynem zavar. Mivel az ember látni szeret, így nyilvánvaló, hogy zavaró és kellemetlen. De sokunknak nincs pénze/lehetősége műtétre, és ami azt illeti, hiába ígérnek 90-100 százalékos javulást, nincs rá semmi garancia, hogy egy életen át tart a műtét hatása. Kőnnyedén előfordulhat, hogy 10-20-30 év múlva ugyanúgy kelleni fog szemüveg. Akkor pedig a cirka fél-egymillió forint teljes pénzkidobás volt.

Már léteznek kontaktlencsék, dioptriás napszemüvegek is. Elég sok mindenből lehet választani, mindenki a pénztárcájához vagy a szemei állapotához szabja a dolgot.

2020. jan. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem, eleve nem is veszem le csak akkor amikor nem fontos látnom pl. alváskor vagy fürdéskor.

Az meg hogy visszafordíthatatlan nem igaz, ma már nagyon sokféle lézeres látás javító kezelés létezik, amik tökéletesen helyre hozzák a látást.

2020. jan. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szerintem attól függ, hány évesen lett valaki szemüveges. Bocs, ha dicsekvésnek hangzik, de én 40 éves vagyok, de nem kell szemüveg még sem távollátáshoz, sem közellátáshoz. Ha majd egyszer kelleni fog, nem leszek miatta depis, hiszen életem felét nem szemüvegesként éltem le, és mivel ez a korral együtt járó dolog, így nem hiszem, hogy fog zavarni.

Más az, ha valakinek már fiatalabb korban kell, az lehet, hogy elszomorító.

2020. jan. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem zavar, ezért is akarom majd megműttetni, ha egyszer lesz rá pénzem. Szóval igazából visszafordítható.
2020. jan. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mivel rövidlátó vagyok, ezért közelre jól látok, csak távolra nem. De ezt sem úgy kell elképzelni, hogy semmit se látok messzebbről, hanem például egy közlekedési táblát csak később látok meg mint egy jól látó. Pontosan ezért csak vezetéskor hordok szemüveget, amúgy ez sem lenne indokolt, mert eddig mindig éppen átmentem az alkalmassági vizsgálaton. Viszont én biztonságosabbnak tartom a viselését, de természetesen akkor sincs gond vezetéskor, ha nincs nálam a szemüveg.
2020. jan. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nekem csak -0,5 ös a szemüvegem. Kifejezettem jól áll nem akadályoz semmiben, csak nélküle mikor leveszem kicsit fura. Egyrészt mivel hiányérzet a szemüveg, másrészt messzire egy két dolog azért homályosabb.

Elképzelhető, hogy később kell majd erősebb?

24 éves vagyok soha nem volt baj a szememmel csak az utóbbi 2 évben a tartós számítógépezés tönkretette.

2020. jan. 29. 19:34
 10/12 anonim ***** válasza:
Ugyan már, ez genetika, hidd el! Egyik ember szerencsésebb, másik nem. Én is folyamatosan gépeztem vagy 4-5 évig, mégsem ment tönkre a szemem. Én vagyok a 40 éves. Több évig volt olyan munkám, hogy számítógép előtt dolgoztam. Manapság már nem gépezek annyit, de így is többet gépeztem a magam 40 évével már, mint te a 24 év alatt.
2020. jan. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!