Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 11. hétben járunk? Minden...

11. hétben járunk? Minden rendben van de néha belém hasit az az érzés hogy mi van akkor ha. Pl:azt mondják egy vizsgálaton nem egészséges a baba?! Gyorsan elhessegetem és a jóra gondolok! Mit tehetek még ellene?

Figyelt kérdés
2009. júl. 31. 09:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez a maximum, amit megtehetsz, legalábbis én nem tudok jobb módszert. Szerintem a kismamák döntő többsége így van ezzel.

Én már a második babámat várom, az első babám is makk egészséges, nem volt gond a terhesség alatt, most még ő is csak nyolc hónapos, egész nap terelve van a figyelmem, de még így is eszembe jut, hogy mi van, ha...

Bevallom őszintén, míg sok kismama hetente uh-ra menne, addig én bőven kiegyeztem azzal a néggyel, amit első terhességem alatt csináltak, azokra is gyomorideggel és félve mentem.

Most már a 11. hétben vagyok, három hét múlva lesz az első uh-m (külföldön élünk és itt csak külön kérésre, vagy panaszok esetén van korai uh). Nekem nincs gondom, eszem ágába sem jutott korábban uh-ra menni, mert most még teljesen biztos vagyok abban, hogy minden rendben van. Viszont már most izgulok, ha arra gondolok, hogy három hét múlva rosszat is mondhatnak. Következő pillanatban ismét arra gondolok, hogy miért mondanának, hiszen minden rendben van. Ki érti ezt?

2009. júl. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem minden kismama így van - legalábbis a nagy többség! Én is végig aggódtam az első trimesztert, a 12 hetes UH eredményig, míg a doki nem mondta ki, hogy minden rendben, senkinek nem mondtuk a családban, még én sem mertem magam beleélni, mert attól féltem, mi van, ha baj van...

Tényleg nem szabadna rá gondolni, csak a jóra és a szépre, arra, hogy semmi baj nem lehet!

25+2 hetes vagyok, és most is beugranak még rossz gondolatok. Ezzel nem tudsz mit csinálni! Ha pedig megszületik a baba, akkor is ugyanúgy fogunk aggódni, csak más miatt. Ha 16 éves lesz, akkor pl hogy hazaér-e épségben a diszkóból... :-)

Boldog babavárást!

2009. júl. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképpen ne idegeskedj mert lehet hogy jobban árt a babának!Nekem 16 hetesen rossz lett az Afp eredményem,én is ideges voltam,de fölöslegesen!Csak arra kell gondolni hogy egészséges lesz a picurka!
2009. júl. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%

Szia! Ne is gondolj a rosszara, én az előző babánál úgy mentem uh-ra, hogy mi van ha baj lesz? És lett is mert nem alakult ki szívhangja ezért missed ab lett a vége. Most úgy mentem hogy tuti nem lesz semmi baj, és hála istennek minden rendben van.

14 hetes km.

2009. júl. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne idegeskedj, mert az se Neked, sem a babának nem jó. Próbálj meg pozitívabban állni a dolgokhoz. Én is azt tettem. Máshogy nem lehet élni, mert az ember bele tud bolondulni az idegbe.
2009. aug. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%
csak a jóra szabad gondolni, mert a negatív gondolatok bevonzzák azt. Én úgy mentem a 12. heti UH-ra, hogy az járt a fejemben, hogy volt már egy abortuszom, egy spontán vetélésem, egy missed ab.-om és egy egészséges babát is szültem, mi jöhet még, csak egy beteg baba. Sajnos be is jött, nagyon súlyos fejlődési rendellenességet találtak, ami nagyon ritka betegség, egy hete vették el a babámat. Bocs, nem ijesztegetni akarlak, csak én tényleg hiszek abban, hogy amire gondolunk az be is fog következni. Biztosan nincs nálad semmi baj, jó egészséget kívánok nektek!
2009. aug. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
32%
Utolsó válaszolónak. Én a helyedben nem írtam volna ezt le ide. Ez a kismama megnyugtatásra vár, nem értem miért nehezíted meg a helyzetét. Amúgy is aggódik fél mindenki, de ha még ráadásul ilyeneket olvas. Nem kellene.
2009. aug. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem ne olvasgasd ezt az oldalt,csak ha valamire kíváncsi vagy.Nem rosszból írom,mert az a jó ha minél többen rajta vagyunk ezen az oldalon,és tudunk egymásnak segíteni,de az első terhességemnél nem ismertem ezt az oldalt és igazából meg sem fordult a fejemben hogy bármi gond lehet.Most már annyit olvasgattam itt,hogy még csak 8 hetes babás vagyok és már most szét vetett az ideg,hogy mi van akkor ha nekem is üres a petezsák vagy nincs szívhang.De hál istennek minden rendben van,és csak most veszem észre hogy megint itt ülök a gép előtt.
2009. aug. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!