Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, ha elfog a depress...

Mit tegyek, ha elfog a depresszió/szorongás amikor tőlem okosabb/talpraesettebb emberek sikerével szembesülök?

Figyelt kérdés
A magam módján én is sikeres vagyok, mert nagy nehezen szereztem diplomát (igaz nulla szaktudásom/affinitásom van, ezért diplomázás után csak képzettséget nem igénylő aljamunkára vettek fel, de most ráadásul még munkanélküli is vagyok, mert elküldtek onnan is), miközben látom, hogy mások nagyobbnál nagyobb cégekhez jutnak be jobb fizetésekért (még azok is akiknek nincs diplomája csak életképesek), sokan kimennek külföldre és szuper lesz az életük jó fizetéssel, nyelvtudással és nem jönnek haza többet. Én meg itthon vegetálok napról-napra, mert buta vagyok mind a szakmámhoz, mind az idegen nyelvhez és semmi jövőképem nincs, mert képtelen vagyok megütni a munkaerőpiac által elvárt követelményeket. Már azon is gondolkoztam, hogy nincs értelme élnem, de "azt" meg nem merem megtenni. Úgy érzem, hogy egy életképtelen, semmitérő, haszontalan ember vagyok, akire senkinek semmi szüksége (a szüleimen kívül természetesen, de nem ők fognak munkát adni).

2020. febr. 1. 14:02
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Végez önismeretetet, ismerd meg saját magadat
2020. febr. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Attól, ha mást nézel, hogy "megfogott egy jómódú pasast és eltartatja magát & utazik ide-oda 0 munkából megél, csak a saját hangulatodat fogod lehúzni, sajnos.
2020. febr. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Szerintem az átlag ember általában ott rontja el az életét, hogy elkezdi magát másokhoz mérickélni. Ez egy nagyon káros szokás és ha más használható tanáccsal nem is tudok Neked szolgálni, de ezt nagyon jó szívvel ajánlom!

Ne abban mérd magad és az értéked, amit mások elértek! Első lépésként leave-eld a social media-t, mert az nem a barátunk! Minek nézegessük, hogy x és y volt osztály, szaktársunk éppen mit ért el, miből abszolvált, éppen gyereke született, hova ment el nyaralni, milyen puccos esküvője volt?! Én instagram-ról követtem ki minden ilyet, facebookot is igyekszem kevesebbet használni. Nagyon le tudnak húzni ezek a dolgok, mert az embernek pont nem olyan ütemben haladt az élete, ahogy az a nagy könyvben. És akkor még a social mediában is bámulhatja a másik hibátlan életét.

2020. febr. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Szerintem sokkal rosszabb az amikor egy buta,szaktudatlan ,ráadásul egoista paraszt jut előre segggg-nyalással vagy esetleg kamu betegséggel.

Ettől lehetne szerintem depresszióba esni.

2020. jún. 13. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!