Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azok közül, akik szoktak adni...

Azok közül, akik szoktak adni kéregetőknek, miért vannak olyanok, akik megvetik azokat, akik sosem adnak nekik?

Figyelt kérdés

Én elvből nem adok, mert akkor ilyen alapon mindegyiküknek adhatnék. Hogy különböztessem meg, hogy melyikük szorul rá valóban?


Megértem azokat is, akik időnként kisegítik őket, mert saját elmondásuk szerint, ha nem adnának, lelkiismeret-furdalásuk lenne, így meg jól érzik magukat, ha egy jó napot szerezhetnek valakinek.


Viszont sehogy nem értem, akik leszólják azokat, akik nem szoktak az ilyeneknek adakozni. Szerintem nem kötelesség és egyáltalán nem nekem kell finanszírozni vadidegen emberek életét.


2020. febr. 1. 19:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Túl sok egót viszel bele ebbe a kérdésbe (meg azok is, akik leszólnak amiatt, mert valaki ad, vagy nem ad).


Sem a világ, sem senkinek az élete nem változik semennyit, akár adsz, akár nem. Apró kis mikro-történet a világban, magyarul az égvilágon nincs értelme agyalni sem az egészen.

2020. febr. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azért,mert ők maguk sem szívből adnak,hanem babonából,önfényezésből(milyen jó ember vagyok)
2020. febr. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Volt enkem egy tanárom, aki mindig azt hangoztatta, hogy ő bezzeg mindig ad a kéregetőknek, mi meg, csóró egyetemisták nagy néztünk, mert meg sem akarta érteni, hogy mi nem tudunk adni. Az más, hogy engem mindig megtaláltak, főleg azok, akik matricát, újságot "osztogattak", gyakorlatilag a kezembe nyomták, és elvárták, hogy akkor fizessem is ki.
2020. máj. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!