Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gonosz, szívtelen vagyok, ha...

Gonosz, szívtelen vagyok, ha csak akkor adok pénzt a kéregetőknek, ha épp van a zsebemben?

Figyelt kérdés
Sosem veszem elő azért külön a pénztácámat, ha valaki pénzt kér tőlem.

2017. jún. 28. 12:03
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Én sosem adok :D
2017. jún. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem nem,én is csak akkor adok ha kéznél van.
2017. jún. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

Nem vagy se gonosz, se szívtelen.


Én soha senkinek sem adok pénzt, mert nem minden kéregető arra költi amire adom. Inkább elmegyek vért adni, azt biztosan olyan kapja aki megérdemli.


Nem érzem magamat a fentiek miatt se gonosznak se szívtelennek.

2017. jún. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Én nem adok egyiknek sem. Ha mindenkinek adnék, aki leszólít, a fizetésemet szétoszthatnám. Sajnálom őket, de én is megdolgozom a pénzemért.
2017. jún. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%
Sosem adok senkinek, nincs annyim, hogy ossztogassam.
2017. jún. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
39%
menjen el dolgozni ha penz kell neki.
2017. jún. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
65%

Nem.

Volt idő, amig adtam, - benyúltam a zsebembe és nem számolgattam, apró volt. Aztán egyre többen, egyre pofátlanabbak, magabiztosabbak, erőszakosabbak, cinikusabbak lettek és olyan szintre emelkedett országunkban a szélhámosság, hogy ember meg nem mondja már manapság, hogy kik azok, akik valóban rászorulnak adományra, ill. kik azok, akik nem.

Példák:

Moszkva téren adtam pénzt egy suhancnak kora este.

Másnap reggel a mozgólépcsővel szemben - a földön fetrengve - vedelte a kannás bort.

Villamoson is nyúltam már a zsebembe - és megsegítettem egy embert ugyancsak apróval.

Másnap füstölgő cigarettával a szájában mosolyogva találkoztam ugyanazzal az emberrel.

Volt arra, is példa, hogy a kéregetőnek kaját adtam, mire közölte, hogy neki nem kell a kaja, pénzt adjak.


Ezek után kitettem a "nyújtott középsőujj" táblát - már csak azért is, mert Budapesten nincs olyan hely, ahol nincsenek ott:

zebra, aluljáró, lépcső alja, lépcső teteje, jelzőlámpa, parkok, terek, utcák, tömegközlekedési járművek. Mindenhol!

Persze mindegyik csak a maga kis "pár forintját" kéri, - ami huszasokban számolva is rövid idő alatt felőrölné gyakorlatilag a jövedelmemet, annyian vannak.

Tehát, NEM!

2017. jún. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
63%
Őszintén? Nem szoktam pénzt adni. Arra viszont még sosem mondtam nemet ha valaki úgy jött oda, hogy nincs-e valami ennivalóm, akkor kivétel nélkül mentünk a legközelebbi boltba. Csak általában ritkán kérnek így.
2017. jún. 29. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8%
azt irtam menjen el dolgozni ha penz kell neki erre lepontoznak, szerintetek miert rossz a valaszom?? a legtobb tudna dolgozni ha akarna kiveve a hajlektalant de a legtobb ilyen keregeto nem hajlektalan en ugy veszem eszre, bar a hajlektalan is maganak koszonheti a sorsat, am meg gyonyoru peldanyok lehettek ti is.
2017. jún. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!