Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Fiatalabbnak tűnök a koromnál,...

Fiatalabbnak tűnök a koromnál, ti hogyan küzdtök meg ezzel a problémával? (főleg lányok)

Figyelt kérdés
Sziasztok! 19 éves lány vagyok, érdeklődő, nyitott a világ dolgaira, stb. Csak sajnos egy bökkenő van, hogy sokkal de sokkal fiatalabbnak gondolnak az emberek, és ezen a 160 cm-es magasságom sem segít. Sajnos genetika, de nagyon rosszul esik, amikor az emberek emiatt nem vesznek komolyan...tartok attól is, hogy így egyáltalán felvesznek majd valamilyen munkahelyre?? Szóval kérlek, ha van tapasztalatotok ilyen téren, esetleg, hogy ti hogyan küzdöttetek meg ezzel, akkor adjatok egy pár jótanácsot!!

2020. febr. 2. 15:25
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Szia

Nem hinném, hogy hülyeséget írok, vagy hogy földtől elrugaszkodott dolog lenne emiatt aggódni. ÉS igen, elég sok helyen kizáró ok, mert általában egy érettnek, felelősségteljesnek, magabiztosnak LÁTSZÓ embert szeretnének alkalmazni. Persze az is lehet, hogy elérő munkahely fogalomra gondoltunk, pl. közmunkások között, vagy gyártósornál valóban az általam előbb felsorolt tényezők nem túl mérvadóak.

2020. febr. 2. 15:49
 2/13 anonim ***** válasza:
Inkább örülj neki. Majd jó 20 év múlva az előnyödre fog válni.
2020. febr. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
57%

Nem tudom, hogy miért vagy kapásból lenéző, de ok.


Felelősségteljesnek, magabiztosnak, stb.-nek látszó személy nem az, aki annyinak vagy többnek néz ki, mint a kora, szóval továbbra is hülyeség, hogy a kinézeted miatt ne vennének fel bárhova. Ha meg nem tűnsz olyannak, ami elvárás, akkor ne a kinézeted okold majd. ;)

2020. febr. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, de 27 vagyok és mindig 18-nak néznek. Max 16-7 éves koromig idegesített, h szivattak vele, mert olyan kérdések jöttek gimibe,h :

"Kinek a testvére vagy"

ideszöktél az óvodából"

most,h 18-nak kinézek, de lassan a 30-at taposom nagyon örülök neki.

Mondjuk én srác vagyok, de lányként is biztos így fognám fel

2020. febr. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Engem is sokszor fiatalabbnak néznek a koromnál, 23 vagyok, de a veszek mondjuk egy sört, mindig elkérik a személyimet a boltban. Elég zavaró tud lenni, főleg, ha mással megyek és kérdik ki fizet, attól kéri a személyit, én nem találtam a személyim, így a barátnőm mondta, hogy akkor ő fizet, tőle meg nem kérték el( pedig fiatalabb nálam 2 évvel), elhitték, hogy elmúlt 18.

Nem kell ezzel foglalkozni, majd később még jó is lesz.

Állásnál meg nem probléma. Én pultosként dolgozom, néha kapok megjegyzéseket, hogy egy fiatalkorú, hogy adhat ki alkoholt, meg néha nem akarják odaadni a személyit és azt mondják adjam oda én. Egyik fülön be, másikon ki.

2020. febr. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Engem nemrég leszólított egy tini fiú, mert szimpatikus voltam neki, kérdezte hány éves vagyok. Mondtam neki, hogy 31 éves vagyok és otthon vár a férjem és a hat éves lányom de nagyon kedves tőle, hogy ilyen fiatalnak hitt 🙂 Elnézést kért, azt mondta 16 évesnek nézett 😀😀 Amikor dohányboltban dolgoztam, rendszeres volt a vásárlók részéről a meglepettség, sokan kérdezték, hogy tanuló vagyok? Hogy lehetnék már tanuló egy dohányboltban? 🙂 Na mindegy. Ne aggódj, ez csak jó, hogy fiatalabbnak tűnsz, idősebb korodban örülni fogsz ennek. Munkahelyet pedig ugyanolyan eséllyel találhatsz mint bárki más, szerintem nem számít, hogy mennyi idősnek nézel ki.

2020. febr. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is fiatalabbnak nézek ki a koromnál. 20 éves voltam, mikor egy kávézóban rám nyomult valaki. Koromat kérdezgette, én meg füllentettem neki, hogy még kiskorú vagyok, ebben a munkatársam is segített, és simán elhitte, így békén hagyott.

Ma is mondogatják, hogy fiatalabbnak nézek ki. Hidd el, ez jó dolog! Örülj inkább neki! :)

24/L

2020. febr. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Engem is zavar. Volt, hogy belém kötöttek, két pasi elkezdett pofázni, hogy érettségit kellett volna szereznem, ha van eszem, nem gyereket szülni. 27 éves voltam akkor. Tegnap a munkahelyemen beszélgettem a biztonsági őrrel, látta a kislányomat, és azt hitte rá, hogy a testvérem. Mióta gyerekem van, zavar. Azelőtt nem érdekelt.
2020. febr. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nyáron dolgoztam portásként egy kikötőben, az egyik hajóssal beszélgettem, aztán kérdezte, hogy hogy megy az általános iskola, hova felvételizek. Aztán amikor mondtam, hogy 21 vagyok, s már rég leérettségiztem hál’ istennek, leesett az álla. Ugyanez van nagyon sok helyen, egyszer a rendőr se akarta elhinni, amikor igazoltatott. Nem olyan nagy probléma ez, én kifejezetten élvezem. :D 22/F
2020. febr. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha nem sminkelek, akkor engem is mindig fiatalabbnak néznek. Nekem ami bejött, az a magassarkú (legalább állásinterjún) a smink és a koszt
2020. febr. 3. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!