Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miér nincs önismeretem?

Miér nincs önismeretem?

Figyelt kérdés

Vagyis szerintem nincs.

Nem tudom eldönteni mi a helyes, hogy mit kellene tennem adott helyzetekben pl én úgy vagyok vele hogy mindenki úgy öltözik ahogy akar mindenki legyen önmaga de van amikor meglátok egy furán felöltözött embert akkor magamban azt gondolom hogy ez hogy néz ki meg ilyenek és nem értem magam ha úgy vagyok vele hogy mindenki úgy néz hi ahogy akar akkor miért gondolom ezt és viaskodok a gondolataimmal.

Sokszor mást teszek mint amit mondok

Pl volt hogy azt mondtam valakinek hogy nem szeretem a kávét és rá 20 percre meg kávéztam mert megkívántam és nem értem miért mondtam ezt.



2020. febr. 4. 04:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Miért nincs önismeretem -> lehet kevés tapasztalatod van, érdemes minél többet emberek közt lenni, esetleg önismereti csoportba is lehet menni, ahol szerepeket lehet felvenni például.

Bizonytalan vagy sajátmagadban, lehet ezért van hogy mást mondasz mint amit teszel, vagy határozatlan vagy olyan tekintetben: mi a jó számodra. Esetleg szeretnél önmagadról valamilyen képet mutatni és vívódsz: mi a helyes.

Gyakorlással majd menni fog.

2020. febr. 4. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Fú, ez egy összetettebb kérdés, egyrészt fura hogy hazudsz a dologról,e z valamiféle megfelelési kényszerből is jöhet.


Az önismeret hiányát legtöbbször a magaddal töltött idő hiánya okozza, ami vicces mert folyton magadddal vagy, ugyanakkor mégsem, mert amint egyedül lennél, már kerül is elő a mobiltelefon, vagy egy könyv, mert az elmédben nem elég jó a buli, vagy pont hogy frusztráló, pedig ott vetítik a rólad szóló filmeket, nem a kijelzőn, vagy egy könyv lapjain :D


Rengeteg önismereti könyv és cikk van, ha hiányzik akkor kezdj el utánanézni, tegyél fel magadnak kérdéseket, elsősorban miérteket, és fontos az nem válasz ami úgy kezdődik, hogy "mert a másik ember..:" mindig te vagy a kiindulópont, tehát nem a másik ember, hanem ez az esemény úgy hatott rám,hogy... vagy ettől én úgy éreztem magam hogy...


Érzelmi csekkolás, napjában 4-5-ször megkérdezed magadtól hogy most mit érzek? Erre telós emlékeztetőt tudsz állítani, és akkor így kielemzed pár gondolatban, hogy most tök vidám vgyok mert..., most szomorú vagy mert...


Naplóírás, effort, de hasznos, a gondolataid egy káosz, ha leírod őket megfogalmazott formát kapnak.


Ja és bármi amit itt leírtam nem 3 nap alatt hat, szép szorgalmasan hetekig.

2020. febr. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Rég láttam valakit ilyen jó önismerettel mint amit a kérdésben írt a kérdező. Ezt mások is így csinálják mint te csak nekik nem tűnik fel mert nincs önismeretük, csak azt hiszik. Te legalább észreveszed hogy működsz.
jan. 28. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!