Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért képtelen elfogadni...

Miért képtelen elfogadni valaki, hogy nem értenek vele egyet?

Figyelt kérdés
Soha nem értettem, miért olyan fontos ez, egy barátságban... Jelen esetben egy régi közeli barátomról van szó, aki mostanában vette fel velem újra a kapcsolatot évek után. Nem mondhatok neki ellent semmiben, vélemény nyilvánításként sem, mert minden áron be akarja bizonyítani, hogy az a jó, amit ő gondol, és neki igaza van. Amikor pedig közlöm vele, hogy nem értek egyet, beduzzog, és kijelenti, hogy akkor ő biztos hülye. Nem szoktam leszólni senkit a nézőpontjai miatt, az ő véleményét is tiszteletben tartom. Szimplán elvárnám, hogy ezt viszonozza, ne legyek nevetséges, amiért valamiben más vagyok... Mit lehet kezdeni egy ilyen emberrel? Megpróbáltam elmagyarázni neki, hogy részemről ezek tök ártalmatlan gondolatok, nem kell, hogy ugyanilyen legyen, és nem hülye ha valamiben más, ez természetes, az emberek különböznek. Nem úgy tűnik, mintha értette volna, mert azóta megint ment a duzzogás. Elszoktam ettől, a mostani barátaim nyitottak az eszmecserékre, szívesen kezdeményezik is őket. Pedig régen nagyon jóban voltunk, nem akarnám emiatt ignorálni. Egyáltalán egészséges, hogy így viselkedik valaki? Vannak problémái, azt tudom, de ez a stílus utalhat is valami konkrét pszichés betegségre?

2019. márc. 15. 05:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kéne már ezt a barátságot erőltetni, és nem kell ráfogni mentális betegségre. Egyszerűen visszaél a jóindulatoddal, és azzal, hogy azt érzi te ragaszkodsz hozzá. Mert ragaszkodsz, azért próbálod még magadnak megmagyarázni, hogy talán beteg.

Volt egy pasim, aki lelkileg készített ki. Sokáig megmagyaráztam magamnak a dogokat, egyszer azzal, hogy biztos depressziós, biztos kemények voltak vele a szülei, kevés szeretetet kapott stb. Míg nem végül be kellett látnom, hogy egyszerűen csak egoista és önző.

De hogy egy hozzád közelebbi példát is felhozzak:

A bátyámnak van egy ilyen haverja, akinél már sokszor észrevettem, hogy a beszélgetésük nem egyenrangú. A srác mindig kioktatja vagy lehurrogja. A tesóm tűri, sőt talán észre sem veszi, mert ő kedveli a haverját. Valószínűleg a haver is kedveli őt, csak azt veszem észre hogy hülyének nézi. Neki magasabb az iskolája, és a bátyámnak nem lehet igaza semmiben, és ne mondhat olyant, ami ne szorulna kijavításra. Csak kérdem én: Aki ilyen nagyokos, miért nem barátkozik akkor olyannal akivel egyenrangúan lehet vitába szállni? Ja? Biztos azért, mert fél attól, hogy abban a helyzetben ő maradna alul.

2019. márc. 15. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kamaszkorban minden fekete, vagy fehér. Ilyen alapon tehát aki nem velem, az ellenem van. Később lecsillapulnak ezek a szélsőséges beállítódások.
2019. márc. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!