Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tulajdonképpen miért van...

Tulajdonképpen miért van ilyen sok búval bélelt ember ebben az országban?

Figyelt kérdés

Nem régen volt szerencsém az USA-ban járni, és ilyen kontraszttal nézve tényleg ég és föld a különbség az élethez meg a másik emberhez való hozzáállásban, és ez rettentően zavar. Akármikor elmentem boltba, étterembe, (sajnos) kórházba is, vagy bárkivel nekiálltam beszélgetni, mindenki segíteni akart, érdeklődött, mosolygott. Ezt amikor itthon próbálom körülírni, akkor abból indul ki mindenki, hogy ha valaki túl kedves, az gyanús. Csak felszínes kedvesség, amit hátsó szándék vezérel. Pedig tényleg az ott a normális, ha rendes vagy egy idegennel is.


Ma például elmentem pékségbe. Az ajtón kiengedtem egy távozni készülő vásárlót, és az eladó elkezdte, hogy nem igaz, hogy nem bírom becsukni az ajtót. Mondtam, hogy jó, bocsássa meg az Úristen a galád vétkemet, csak ki akartam engedni a hölgyet. Erre még jobban lecsesz, hogy még nem megy ki (végül is volt vagy 3-4 lépésnyire még a kijárattól, ja). Így próbáljon az ember fia udvarias lenni...


Vagy másik nem régi eset: A nyakamban volt a fejhallgató a vasútállomáson. Megkérdeztem a vasutast, hogy ez a vonat megy-e Budapestre. Erre kioktat, hogy ha nem hallgatnám a hülye zenémet (a nyakamban lévő fejhallgatón), akkor hallottam volna a hangosbemondót.


Most ezek teljesen banális esetek, de abszolút mindennapos a bunkóskodás, okoskodás, sértődés, és hogy még neked kell elnézést kérni, ha jöttél pénzt költeni az üzletbe / étterembe / akárhova. Nézzetek antiszociálisnak, de imádom az önkiszolgáló kasszákat, mert senki nem húzza a száját, ha nagy címlettel fizetek, és nincs nálam nyomorult 75 forint apró.


(Egyébként én is emberekkel foglalkozom, és az átlagnál kicsit kevesebb fizetésért.)


2020. febr. 5. 20:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
Én se tudom, de ugyanezt látom.
2020. febr. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
Gyanítom, nem pécsi vagy. Itt nagyon ritka az ilyesmi. Én meg azért vagyok búval bélelt, mert Bipolar és Borderline személyiségzavarom van, gyógyszerfüggőséggel megspékelve, de attól még igyekszem mindenkivel kedves lenni.
2020. febr. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
64%

Már gondolkoztam ezen. Talán a történelmünk miatt mások az emberek.

Ugye USA sokkal késöbb jött létre. Nincs olyan nagy múltja.

Nekik nem volt török megszállas, orosz megszállas. Nem volt kommunizmus stb.

Biztos vagyok benne hogy ezek is tényezők abban hogy ilyenek vagyunk.

2020. febr. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

#3

Ennek semmi értelme nincs. Miért lenne Kovács Béla tahó a tatárjárás miatt vagy Molnár József a török megszállás miatt?

2020. febr. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert ezt látják az emberek az iskolában, otthon, utcán, mindenhol. Mindenki kűzd a megélhetésért és nincs biztos, nyugodt háttere az embereknek.
2020. febr. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
52%

Ezzel én is szembesültem már. Legutóbbi példa, hogy Münchenben voltunk koncerten, és szünetben kimentem innivalóért (legelöl álltunk), aztán mikor mentem vissza, egy fickó egyből elém pattant, és csinálta nekem az utat. Magyarországon szerintem még a poharat is a nyakam köré tekerték volna, mintsem visszaengedjenek.


A miértjét nem tudom, szimplán birka a magyar. Értem ez alatt, hogy évtizedek óta tűri a kizsigerelést, 2-3x kiment az utcára, akkor is megijedt a vízágyútól - de Sóher Norbi idiótaságán azonnal felhergeli magát.

2020. febr. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát te valszeg csak a Keleti parton jártál az USA-ban. Menj át a Nyugati partra, meg fog változni a véleményed.
2020. febr. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Miért, mi van a nyugati partiakkal?
2020. febr. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mert nem sikerül nekik az élet. Mert egyik a másikat átb×a. Mert fölösleges az életem.
2020. febr. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az usában még a széklet is be van vonva arannyal. "Hello, how are you" (vigyorogva, mint a tejbetök), de a válasz már a lőtéri sk.-t nem érdekli. . .
2020. febr. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!