Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A lustaságnak milyen kiváltó...

A lustaságnak milyen kiváltó okai vannak? Egyáltalán miért lehet egy ember lusta?

Figyelt kérdés

Most a nagyobb volumenű és hatással bíró önfejlesztésre, karrierorientációra és jövőképre gondolok, nem arról, hogy a hisztis illetőnek nincs kedve sportolni, de amúgy stabilan és kitartóan teljesít a munkahelyén.

Olyan válaszokra nem vagyok kíváncsi, hogy mert várja a sültgalambot/nem érdekli semmi/könnyű semmit nem csinálni stb. Nem! Valami oka mindig van, hogy egy ember nem érez motivációt, hogy az élete jobb legyen. Szerintem mind genetikai mind pedig pszichés eredete is lehet. Csak könnyebb ráfogni, hogy "mert ő ezt a könnyebb utat választja". Nekem pl. lételemem lenne fejleszteni az angol tudásomat (a diplomát nagy nehezen legalább összekapartam nemrég), mert nincs olyan IT-s állás amire felvennének ennek hiányában, de egyszerűen nem tudom magam összeszedni, mert fásultságot, állandó fáradékonyságot és frusztrált levertséget érzek, ha valami értelmeset kellene csinálnom, nekiülni az angol szövegeknek, autodidakta módon fejleszteni a szakmai tudásom vagy keresni a lehetőségeimet az elhelyezkedésre. Természetesen pályakezdőként munkám sincs és ha belegondolok, hogy nagy cégnél elvárásoknak kellene megfelelnem akkor a lustaságnak egy szorongással vegyített érzete járja át a testem és egyszerűen elhatalmasodik rajtam az elveszett, semmittevésre ösztökélő érzés és legszívesebben egész nap aludnék (de így is elég, hogy egész nap itthon vagyok már 1 hónapja mióta meglett a diplomám).

Na szóval az a kérdésem, hogy ti általánosságban erről hogy vélekedtek?



2020. febr. 6. 19:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sok minden. Motiváció hiány,tanult tehetetlenség,mentális betegségek(elsősorban depresszió),súlyos önértékelési zavar,belső elégedetlenség stb. De lehet C vagy D vitamin hiány. Az okok végtelenek.
2020. febr. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Motiválatlanság, nevelés, környezet.
2020. febr. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"ha belegondolok, hogy nagy cégnél elvárásoknak kellene megfelelnem akkor a lustaságnak egy szorongással vegyített érzete járja át a testem"

Félsz az elvárásoktól, nem mersz szembenézni velük. Ez amiatt is lehet, hogy még sose dolgoztál (hosszabb ideig) sehol, és hogy mindig minden kudarctól igyekeztek megóvni a szüleid - és így nem tanították meg, hogy hogyan kell egy-egy bukás után talpra állni.


"és egyszerűen elhatalmasodik rajtam az elveszett, semmittevésre ösztökélő érzés és legszívesebben egész nap aludnék (de így is elég, hogy egész nap itthon vagyok már 1 hónapja mióta meglett a diplomám)"

Nem jó, hogy csak otthon vagy, és tényleg meg is tehetnéd akár, hogy egész nap aludj, mert a szülők eltartanak.

Ennyi idős korodban már meg kellene, hogy legyen saját magaddal szemben az az elvárás, hogy te magad tartsd el magadat - elég baj, ha legkésőbb a diploma utánra, de inkább már 18 éves korodra nem alakult ez ki benned (aminek megintcsak lehet oka a nevelés - na de pont azért, mert már felnőtt, ráadásul diplomás ember vagy, nem foghatsz mindent arra: most már te magad vagy felelős a saját nevelésedért!).


Te szeretnéd, ha egy másik felnőtt ember egyszerűen csak lébecolna ott körülötted egész nap, és csak úgy elvárná, hogy eltartsad?


Vállalj el valami munkát - bármit! -, hogy megtapasztald, hogy milyen az élet felnőttként, de angol nyelvtudás nélkül, az majd adja a motivációt, hogy tanuld a nyelvet, és közben legalább hasznára is leszel az emberiségnek. Aztán majd keresel mást, ha meglesz a nyelvvizsga.


Egyébként az is érthető azért, ha némi pihenőre vágysz most, az államvizsga meg minden után, de tűzz ki magadnak valami határidőt most már, és azt ne lépd át: attól a naptól kezdve ezerrel keress állást (akkor is, ha a szüleid örömmel eltartanak továbbra is)!

2020. febr. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én szimplán egy munkakerülő tr óger vagyok.

Annyi mákom van, hogy annak idején sikerült véletlenül egy kisfőnök beosztást megcsípnem így sokat nem kell dolgoznom és a fizetés is jó.

400 nettó kafateriával és csak monitorokat bámulok.

2020. febr. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#4: Hehe, jó arc vagy kedves 4-es kommentelő. Neked bejött a dolog, élj is vele, jól csinálod. Sajnos nekem nem lesz ilyen szerencsém és lehet évekig szenvedtem mint egy idióta az egyetemen, hogy utána tartós diplomás munkanélküli legyek, de megérdemlem, mert sose tudtam döntést hozni. Azért megkérdezhetem, hogy milyen munkakör ez és milyen végzettséggel csinálod illetve hogyan sikerült megcsípni az állást?
2020. febr. 6. 21:43
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Személyiség. Én ilyen típus vagyok. Jó estben az előnyömre van. Ha érdekel valami, akkor segít a legkönnyebb utat megtalálni valami eléréséhez. Lehet ez bármilyen házimunka, de lehet munkahelyi dolog is.
2020. febr. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%
Ha valami kötelező, és nem sürgető, arra nehezebb rávenni magát az embernek. Amit nem feltétlen azért csinál, mert jó neki, hanem mert mondjuk ezt várják tőle. Egyszerűbb példák, most jobb nem jut az eszembe: házifeladat; vagy pl anyud megkér hogy mosogassál; v mozgasd el a bútorokat is és porszívózz. Nincs belső motivációja az embernek , akár testi-lelki-mentális(?) is akár fáradtság. (Én nemtom.) Az uttsót azt nemtom, azért raktam kérdőjelet, azt talán bizonyos szempontból a lelkihez sorolnám, bizonyos szempontból a testihez; pl stressz, idegrendszer; a stressz mondjuk talán egyszerre lehet pont fizikai és lelki dolog is, tehát nem egyértelműen csak egyik , vagy csak másik. Talán. Szóval pl ha valamit nem belső késztetésre csinál, hanem elvárásra; miközben mondjuk pl lehet akár fáradt is, kimerült, leterhelt is. Meg pl mondjuk habitus kérdése is, meg pl születési adottságok is lehetnek; pl bizonyos személyiségjegyekkel ha már eleve születtél. Pl nehezebben veszed rá magad olyan melóra, aminek nem feltétlenül látod saját magad számára a konkrét hasznát; vagy pl sokáig tart, nagyon melós,sokáig kell gyűjteni rá a lelki erőt,és ráhangolódni. Valakinek több erő kell valamibe belekezdeni, mint másoknak. PL egy ilyen nagyobb feladat; ha túl sokáig tartana megcsinálni, miközben pl süttethetné is a hasát a napon; túl sok szabadidőt venne el; és nem az mozgatja,hogy ha úgyis kötelező, akkor minél hamarabb legyek szabad, minél hamarabb legyek túl rajta, és fejezzem be minél előbb, és utána játszhatok, vagy amit akarok, hanem , hogy "má' megint olyat kell csinálni , amit nem akarok, ahelyett, hogy JÓ lenne és inkább olyat csinálnék, amit akarok". Lehet, hogy pl bizonyos szempontból időpocsékolásnak , idővesztegetésnek is tartja, de lehet, hogy pl idegesítés is, pl egyik nap 7.órában matekból olyan házit ad föl a tanár másnap 1. órára (miközben pl a gyerekek így finoman megkérdezik, hogy "ezt holnapra?" És akkor mondja, hogy igen), na szóval, ha már valaki 8 oldalt írt, és már 4 órája csinálja, és még mindig csak a fele van kész, és azt mondja, hogy b-sz0djon meg az egész; akkor pl őt nem nevezném mondjuk kifejezetten lustának. Nekem konkrétan volt ilyen eset; egyik nap 7. óra volt a matek középsuliban, másik nap meg 1. ; és akkor el kezdtem odabent megírni. Hát, aztán láttam, hogy "Ez így hosszadalmas lesz", én meg már nagyon ki akartam menni az udvarra, olyan szép, tavaszi napsütés volt; na, szal, akkor meg kiköltöztem az udvarra a műanyagasztalhoz, a műanyagszékre, de közben nálam volt a telóm is, néztem, már 4 órája csinálom, és még mindig itt görnyedek, gubbasztok a mateklecke fölött, és nagyon nem ezt akarom csinálni, hanem sétálgatni az udvaron , élvezni a napsütést ott úgy hátra elvonulva; és akkor amikor láttam, hogy már 4 órája ott ülök, és már igényelem is nagyon a mozgást, meg így el fog menni az egész napsütéses idő, akkor hagytam a fenébe. De egyébként ez egy szélsőséges eset, és nem kimondottan a lustasághoz kapcsolódik, csak jól esett kiírni magamból. De mondok mást. Például mi úgy lakunk, hogy így "egymás-hegyén-hátán", tehát magyarul kicsi a szoba. És akkor nekem így fel vannak pakolva egy ilyen vékony polcra az ilyen mindenféle papíros cuccaim; iskolai dolgok is, meg saját kreatív is; ami ottvan, attól semmitől nem válnék meg szívesen; na, szóval én , amikor ott azok között kerestem valamit, akkor mindent kirámoltam, és akkor olyan nagy lett a rendetlenség, meg mééég olyan kicsi (kisebb) a hely; hogy már nem volt kedvem visszapakolni, annyira elment a kedvem tőle, hogy olyan szűk lett ott a hely. Tehát pl valaki a saját szükségleteit helyezi ilyenkor előtérbe, tehát, ha valami kötelező, ha valami rossz, ha valami zavarja, akkor ő tehát figyel ezekre a belső érzésekre, és nem akar magának /magában pl kárt tenni, tehát tiszteletben tartja saját magát, önmagát; és ami érzi, hogy neki rossz, azt nem csinálja; vagy legalábbis halogatja, hogy "Ne most rögtön.!!" Ők nem a "Most" emberei , tehát pl ha valaki azt mondja, hogy "most rögtön csináld ezt, most rögtön csináld azt", akkor neki ez így nem nagyon fog menni, lehet, hogy neki sokkal több akaraterőre van szüksége (amíg elszánja, ráveszi magát), hogyha valaki ráparancsol, hogy "Most csinálj meg valamit". Meg pl nemtom, szal, habitus, meg pl lehet, hogy ilyen szabad-szelleműek. Tehát lehet, hogy pl más mondjuk olyan habitussal is született, hogy könnyebben ráhangolódik, ráveszi magát ezekre a dolgokra, és akkor így ezáltal magából kiindulva titulálja a másikat lustának. Vagy ha pl valaki azért nem takarít, mert mondjuk nehéz fröcsögés-mentesen beleönteni a felmosóvizet a wc-be, és mondjuk fél a bacilusoktól pl. És azért nem mos föl. De mondjuk, ha öntés közben ráfröcsög , akkor mondjuk nyilván megfürdik utána, ha meg a ruhája is olyan lett, akkor pl azt meg kirakja a szennyesbe, ha éppen van neki másik, ami nincsen a mosásban éppen, meg még pl akkor a papucsára ha oda is ment akkor azt is letisztítja, meg ha pl ki is fröccsen mondjuk ténylegesen, és mondjuk neadjisten a padlóra is menne, akkor nem tudom, mitcsinál.
2020. febr. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Belőlem pl szinte teljesen hiányzik a lustaság. Jó, van, amiben luata vagyok, pl utálok takarítani, de a legtöbb dologban olykor túlzottan is szorgalmas, főleg a tanulásban.


Én amúgy átképeztem magam.

Amit eredetileg tanultam, az egyfelől nem túlzottan érdekelt, másfelől nem volt igazán piacképes.

Bő 3 évet dolgoztam "kulimunkákban", az elején minden új volt, de az utolsó 2,5 évben úgy szenvedtem, hogy azt hittem, a munka miatt fogom felkötni magam.

Rájöttem, hogy utálok dolgozni, ugyanakkor ha már találtam valamit, amit talán még élveznék is, abba bele kell kapaszkodni.



Nem unatkozol amúgy otthon, ha semmit se csinálsz?

Sport?

Az IT mit takar, programozás? Ha az, miért nincsenek hobbiprojektjeid? Nem "esne jól" egy kis programozás? Mivel kb minden forrás, dokumentáció angolul van, ezért ezzel együtt kb angolozn is.

2020. febr. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A sztori lényege az, hogy nem hazudtam.

Tényleg nagyon lusta ember vagyok, szal érettségi után az volt a cél, hogy valami portás vagy valami stokis biztonsági őr munkát szerezzek, az se baj, ha Szibériában vagy a paksi atomerőműben van, csak ne nagyon kelljen dolgozni.

Voltam például csősz is:D

Így húztam le vagy 2-3 évet, amikor sikerült oda eljutni, hogy fegyveres biztonsági őr legyek.

Aztán végül a mák az volt, hogy kaptunk egy új főnököt, aki hírhedten nagy szar alak volt.

Már a megérkezés napján többen felálltak.

Én úgy voltam vele, hogy szarok bele, nem érdekel a lelki terror, nem megyek dolgozni akkor se.

Erre ez a hülye 2 hét után trombózist kapott és le is szerelték. Akkor persze rögtön jött volna vissza mindenki, de a nagyon nagy főnököm úgy volt vele, le is út, fel is út. Minket lehetőség szerint előreléptettek az megüresedett helyekre, helyünkre meg vettek fel újakat, így lettem parancsnok.

Aztán ennyi, azóta még annyit se dolgozok, a pénz elég korrekt.

Tudom, hogy most baromi nagy trollkodásnak hangzik, de én csak azt tudom mondani, hogy tényleg senki ne adja fel az álmait és próbálja megvalósítani:D

2020. febr. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!