Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti mennyire szerettek dolgozni?

Ti mennyire szerettek dolgozni?

2020. febr. 8. 02:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Tényleg érdekel vagy csak kérdésnek álcázva akartál vicces videót megosztani?

Amúgy én általában szeretem amit csinálok, ha meg nincs kedvem akkor húzom halasztom amíg lehet de az ritka

2020. febr. 8. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vannak olyan tevékenységek, amiket szeretek, de önmagában még 1* sem végeztem olyan munkát, amit szívvel-lélekkel végeztem volna, mert amikor is ezt tettem, a végén kiderült, hogy totálisan tök fölöslegesen tettem addig is azt a tevékenységet.
2020. febr. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Úgy mondanám, van a munkámnak szerencsére olyan része is, amit szeretek. Bár... jóból is megárt a sok. Ha ihlet nélkül, muszájból kell alkotni és a sokadik órán át csinálni, akkor bele lehet a jó részébe is unni, fáradni. Összességében tehát, nagyrészt nem szeretek dolgozni.
2020. febr. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

# 3 végre megfogalmazta azt, amit én gondolok a munkáról, mint olyanról és ami miatt ezen az oldalon már sok vitám volt!

Én úgy gondolom - és úgy látom középkorúakon -, hogy ha az ember olyasmit is dolgozik, ami érdekli, ami akár a hobbija volt régen, abba is belefásul, belefárad, megunja.


Nagyon-nagyon utálok dolgozni, ráadásul eddig nagyrészt kifejezetten unalmas munkáim voltak, pl. hosszú Excel-táblázatok monoton ellenőrizgetése.


Kezdve azzal, hogy az embert minden reggel ugyanabban az időpontban felveri az ébresztőóra a legmélyebb álmából. Reggeli készülődés közben nyitott szemmel alvás és olyan szintű álmosság, fáradtság, ami már-már megfelel egy rosszullétnek.

Utána tömegközlekedés, az emberek jelentős része figyelmetlen, meggondolatlan és bocsánat, de birka módjára közlekedik. Tömegnyomor, 3 ember az intim szférádban, ha ülsz, táska az arcodtól 10 centire, fejed felett könyv, amit olvasnak. Elhasznált levegő és télen-nyáron zömében túl meleg.

A munkahelyen fél-idegenekből álló "kényszerközösség", bár jó esetben még jó is lehet a légkör, vagy legalább párakkal jóban van az ember.


Aztán 8:00-tól 17:00-ig fél óra ebédszünettel tolja az ember a melót (jó, a péntek rövidebb, de minek, jobb lenne 8,5 óra minden nap, vagy csak 20 perc ebédszünetet kelljen ledolgozni. a második melóhelyem ilyen volt és már 7:30-kor kezdtünk, ez tetszett).

8,5 órán keresztül dolgozni más elvárása szerint, másnak dolgozva, sokszor önmagában értelmetlen melókat. Sokszor a meló önmagában rettentő unalmas, de egyébként 8,5 órában mi nem az?


Hazaér az ember, az év felében már sötét van, pedig még létezik a nyári időszámítás. Igazából 3, 4, de max 5 órával azután, hogy az ember hazaért, már aludni kellene. De ott vannak a teendők - valami mindig akad, az emberek túlnyomó többségének a család, akinek nem, annak egyéb ügyintézés vagy tanulás vagy egészségügyi gondok (vagy a család mellett ugyanezek).



Én 5 év múlva már mindenképp csak 6 órában szeretnék dolgozni, legalább részben, ha nem teljesen home office-ban. Vagy ami még csábítóbban hangzik, freelancer-ként.


A programozásban az a jó, hogy ha az ember megunja, válthat backend, frontend, desktop, beágyazott stb... De ezzel együtt szerintem baromira bele lehet fásulni ebbe is.

2020. febr. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A munkahelyemet nagyrészt a társaság miatt szeretem, bár magával a munkával is megvagyok, nem utálom. Néha nagyon-nagyon nincs kedvem, egyáltalán. De szerencsére ez kevesebbszer van, általában azért szeretek ott lenni. Nemrég beteg voltam egy hétig, és 4 nap után már úgy éreztem, hogy megőrülök otthon, és alig vártam, hogy mehessek dolgozni.
2020. febr. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Sosem értettem azokat, akik, ha unatkoznak, vagy társaságra vágynak, a munkát látják opciónak. Én ha unatkozom, elmegyek a könyvtárba, előveszem a hobbijaim, vannak jó klubok is, amik érdekelnének (kézműves, stb). Most ha nem lenne melóm és időm, energiám engedné, végre elmennék egy tánctanfolyamra. Na meg egy-két randi is jobban beleférne az időmbe. Most jobb híján a vásárolgatás, ami még szóba jöhet munka mellett (nőből vagyok, na!). Szóval, ezernyi jobb dolog is van a munkánál, ami kitölthetné a feles szabadidőt. És mondom ezt úgy, hogy tulajdonképpen nem utálom a mostani munkámat.
2020. febr. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!