Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lettek ilyen fázosak az...

Miért lettek ilyen fázosak az emberek?

Figyelt kérdés
Amikor gyerek voltam még kemény telek voltak kemény fagyokkal mégsem panaszkodtak ennyit az emberek mint manapság amikor tél közepén is bőven plusszok vannak, mégis mindenki folyton fázik.
2020. febr. 13. 17:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom hallod, de én is most képtelen vagyok kimenni ha már 0 fok felé kacsintgat az időjárás.
2020. febr. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Lakások felfűtve 30 fokra. El vannak kényelmesedve, hozzászoktak a meleghez.
2020. febr. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mondanám, hogy ugyanezek az emberek nyáron meg a meleg miatt sírnak, de már olyankor is egyre többen vinnyognak, ha valaki az 50 fokos irodában bekapcsolja a klímát, pedig messze nem a leghidegebbre van állítva.
2020. febr. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Puhányok lettünk :"(
2020. febr. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom engem kifejezetten zavar, hogy február közepén tavasz van. Ma egy átmeneti kabát volt rajtam, alatta meg egy póló,majd megdöglöttem a melegtől, egész télen nem volt szükségem a téli kabátra, max a póló helyett pulcsit vettem az átmeneti kabát alá.


Az a baj, hogy nem tudnak az emberek felöltözni, +5 fokban miniszoknyában, meg spagettipántos topban van egy vékonyka kis bőrkabátban, hogy csini legyen, aztán panaszkodik, hogy hideg van.


Nem az emberek lettek fázósabbak, meg puhányabbak, hanem manapság a tél is a divatolásról szól, azt panaszkodnak hogy befagy a pics...uk.

2020. febr. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
47%

Te miről beszélsz?

Máskor meg azon megy a kesergés, hogy a MAI fiatalok kivillanó bokával, szakadt gatyában járkálnak a minuszokban.


"Amikor gyerek voltam" Argh

Mesélj még mi volt amikor gyerek voltál?


37/F

2020. febr. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát én most leszek 20 éves, emlékeim sincsenek a nagy fagyokról 50 évvel ezelőttről, mégis farmerben, télikabátban, sapka-sál kombóval jártam egész télen, és sokszor még így is reszkettem a hidegtől... Érdekes kérdés ez, elképzelni se tudom, mit csinálnak az emberek -40 fokban.
2020. febr. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
68%

Talán az is számít, hogy többet mozogtak az emberek, ezért jobb volt a keringésük. Aki pl. fizikai munkát végez, az manapság is bírja a hideget. Azzal van gond, aki háztól házig autóval jár mindenhova, munkahelyén íróasztal mögött ül 30 fokban, lakásában ugyanígy 30 fok van, és bele akar pusztulni, ha 500 métert sétálnia kell.

Nézd meg mennyi nagyhasú, nagy fenekű ember van már a huszonévesek között is! Aminek legtöbbször a mozgásszegény életmód az oka.


Egyébként én is sajnálom, hogy nincsenek tisztességes telek. Olyanok, amikor befagynak az állóvizek, tartósan megmarad a leesett hó városban is. Még 2007 vagy 2008 januárjában a Mosoni-Duna jegén sétáltam (igaz óvatosságból csak a part közelében)! Pedig az kb. 100 m széles folyóvíz!

2020. febr. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os. Nem tudom de körülöttem mindneki folyton panaszkodik még most is amikor közel 10 fokok vannak napközben hogy mennyire fáznak. Én 32 vagyok de amikor gyerek voltam? A közeli tó decembertől februárig be volt fagyva most évek óta nem volt tartós jég rajta. Amikor gyerek voltam voltak nagy havazások és voltak -15 fokok tartósan hetekig még se hallottam hogy ennyire fáztak volna az emberek. Manapság ha 5 fok alá megy mindenki reszket és meg akar fagyni. Én imádom a hideget főleg télen én a meleget viselem nehezen, nekem a nyár a pokol. De azt is megfigyeltem ahogy fentebb írták is hogy sokan 35 fokos kánikulában a klímát sem engedik bekapcsolni mert fáznak, sőt egy enyhébb nyári 20 fokos reggelen előkerülnek a kabátok is. Munkahelyen megfigyeltem nő kollégák az irodában 25-30 fokban is dideregnek nyár közepén. (Ez főleg a lányoknál figyelhető meg.) Nem kötekedésből tettem fel a kérdést csak érdekelt miért lett ennyire fázos mindneki.
2020. febr. 13. 18:27
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Az a szépsége a szubjektív véleményeknek, hogy a te saját tapasztalásod nagy valószínűséggel rossz.


Lehet minden ismerősöd folyamatosan a hideg miatt panaszkodik így azt hiszed minden ember ilyen, közben meg lehet csak az emberek 0,01%a hozta fel ezt a témát idén.


Ugyan ez lehet velem. Nekem senki sem panaszkodott eddig, csak a barátnőm jegyezte meg, hogy hideg van kb 1x, de ezzel nem arra utalva hogy rekord szintű hideg.


Ha a kérdésnek az alapjai sem stimmelnek, akkor hogy lehet normális választ adni rá?

2020. febr. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!