Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Neked mit jelent jó embernek...

Neked mit jelent jó embernek lenni?

Figyelt kérdés
2020. febr. 14. 15:59
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Kedvesnek lenni a másikkal. Csodákra képes, tapasztalatból mondom.
2020. febr. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
figyelmesnek, segítőkésznek, kedvesnek lenni
2020. febr. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 he84 ***** válasza:
75%
Ha kedves, őszinte, türelmes vagy másokkal. Persze ez nagyban attó is függ, hogy az adott másik személy milyen stílusban és miről beszél veled.
2020. febr. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

Amikor valaki akkor is "jó" marad, amikor kiközösítik, amikor visszaélnek a bizalmával, amikor megalázák.

Jónak maradni, ami azt jelenti, hogy nem hagyod, hogy a téged ért hatások negatív irányban megváltoztassanak. Nem várod el viszonozást, szeretetet. Amikor elég az a belső hála, hogy lehetőséged van ADNI.

2020. febr. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! #4 olyan szépen kifejtette és annyira igaza van. Azért is tettem fel a kérdést, mert úgy érzem, hogy a mindennapi negatív hatások kezdenek befolyásolni és egyes helyzetekben már nehéz "jónak" maradni. :/
2020. febr. 15. 11:13
 6/10 anonim ***** válasza:
49%

Élni és élni hagyni,nagyjából ezt.Békében lenni magammal és másokkal.Ha tényleg kell,és tudok is,segíteni.Nem belerúgni egy gyengébbe,csak mert belém is belém rúgtak mások,sokan csinálják ezt sajnos.

Mindemellett azért megőrizni a tartásom,és nem ereszkedni le ahhoz aki bánt.Van egy kolléganőm,aki ok nélkül bántott,nem adtam vissza neki,pedig megtehettem volna.Azt csináltam,hogy nem köszönök neki azóta,aztán jött nyalizni,mert megalázó volt neki,de lepergettem magamról.Szóval azért kell egy határ.

2020. febr. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
54%
Azt add, amit magad is kapni szeretnél. Röviden ennyit jelent, ha végig gondoljuk, ebben minden benne is ban
2020. febr. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Tudom, milyen nehéz nap, mint nap olyan embernek maradni, amilyennek szeretnél.

Nekem egy reggeli mantra szokott segíteni.

Meg kell találnod a sajátodat, hogy ne vessz el.

2020. febr. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A fentieken kívül még hozzátenném hogy valamiért nekem az optimizmus is ehhez kapcsolódik..mindig a legjobbat feltételezni minden helyzetről és mindenkiről (úgy hogy néha már a naivitás határát súrolja) a feleségem többször is mondta már rám hogy naív vagyok, de nem zavar, jobb a lelkeknek így mintha mindig a negatív dolgokra koncentrálnék, mindíg csak a rosszat látnám mindenhol és mindenkiben..az lassan megmérgezi az embert.. Isten az univerzum vagy a sors ki miben hisz majd visszaadja ha jó dolgokat teszek ahol csak lehet..(Mondjuk nagyon szerencsésnek is tartom magam, rengeteg dolgot nyertem már vagy találtam, telefonokat,pénzt,vásárlási utalványt,vagy pár hónapja egy hatalmas 4K TV-t)

Például karácsonykor megállított egy migráns hogy beszélek-e angolul mondtam hogy nem..de 3 másodperc múlva rávágtam hogy na ok, de beszélek..miben segíthetek? Mondja hogy van itt nem messze 2 gyereke akiknek nem tud ennivalót venni segítenék? (Annak ellenére hogy nem szeretem a migránsokat, nem messze lakom délre a magyar határtól, itt elég sok vannak belőlük, és sok rosszat csinálnak már ott is pár száz méterre attól ahol megállított (fiatal lányokat fogdosnak, ellopják az emberek dolgait amit a boltban bevásároltak) és feltételezhetően több pénzel gazdálkodik mint én, mondtam neki hogy nincs készpénzem csak kártyát használok de nem messze van a bolt ha akarja veszek a gyerekeknek valamit, így bementünk és bevásároltam neki (vagy a gyerekeknek) péksüteményeket, marha hússal töltött tekercseket, édességeket..nagyon valószínű hogy a haverjaival ették meg amit vettünk, de mi van ha nem? Jobb azt hinni hogy valahol ahol két gyerek nélkülözött és én segítettem nekik hogy legyen egy jó estéjük..

Erről jutott eszembe hogy múlt évben is hasonló hülyeséget csináltam, kint voltunk egy bálban egy pici falu szélén lévő kastélyban (borkastély a neve) egyszer csak ott kopog egy migráns az ablakon, kimegyünk hogy mit keres ott, erre azt mondja hogy éhes, elvették minden pénzét és eltévedt, tudunk segíteni neki? A többiek elég gyorsan elkergették, szerencséje hogy nem lett még seggbe is rúgdosva, de mondtam neki hogy várjon egy kicsit, bementem és összedobtam neki jópár szendvicset, elkísértem egy forgalmasabb részhez és másfél órát beszélgettem vele, a többiek meg már az én keresésére indultak mert láttak ahogy lelépnek egy migránsok az éjszakában a semmi közepén..

Az egészből azt akartam kihozni, hogy nehezebb olyannal jót cselekedni akit nem szeretünk, valahogy -nálam- az emberség (vagy a naivitás) mindig győz a józan ész fölött..

2020. febr. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én optimista,jószívű,mosolygós,segítőkész .... ember vagyok. Ha segíthetek valakinek mindig lelkileg ható örömöt érzek. Vannak olyan emberek is akik olyan lenézően beszélnek velem úgy szólnak hozzám,mintha ők szarták volna a spanyolviaszt. Őket megtudnám folytani egy kanál vízben,de velük is mindig kedves vagyok.
2020. febr. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!