Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehetséges, hogy diszgráfiám van?

Lehetséges, hogy diszgráfiám van?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok és az iskolában sohasem voltak komolyabb gondjaim a helyesírással, legalábbis amikor tollbamondásokat írtunk meg ilyenek, mindig 4-est-5-öst kaptam a helyesírásra és sohasem mondta egyik tanár se, hogy baj lenne vele. Régebben én sem gondoltam, hogy rossz lenne a helyesírásom, sőt, de kb, mióta leérettségiztem, úgy vettem észre, hogy egyre rosszabb. Pl. csak érettségi után kezdett feltűnni, hogy keverem a zöngés-zöngétlen hangokat, rengetegszer egy szót, amiben mondjuk g van, k-val akarom írni (pl. úgy, hogy "rengetekszer"). Meg sokszor nem tudom eldönteni, hogy egy szóba hosszú vagy rövid magán-vagy mássalhangzó kell és simán leírom azt, hogy "tanúskodik", meg ilyenek.

Amúgy ha ez számít valamit, régebben, általános iskolás koromban nagyon sokat olvastam, de mire gimibe mentem, abbahagytam. Mondjuk így is szoktam olvasni, csak mostmár nem könyveket, hanem cikkeket az interneten...Szóval nem hinném, hogy azért van ez, mert nem olvasok eleget.

Lehetséges, hogy ennyi év alatt senkinek nem tűnt fel, hogy ilyen problémáim vannak? Vagy hogy csak felnőttként jelentkeznek a diszgráfia tünetei?


2020. febr. 15. 21:56
 1/2 anonim ***** válasza:
47%
Úgy látom, hogy nincs.
2020. febr. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezen az oldalon a felső 1%-ban vagy, de megkockáztatom, hogy jónak számítasz a GYIK-en kívül is. Hibát mindenki vét, te tudsz róla, és dolgozol rajta. Ez a lényeg.

Egyébként a cikk olvasás sajnos nem azonos értékű a könyv olvasással. Főleg, hogy az online cikkekben sajnos sok a hiba...

2020. febr. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!