Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet diszgráfiám?

AdamJayCross kérdése:

Lehet diszgráfiám?

Figyelt kérdés

Üdv,


Nem akarok hipohonder lenni, pont emiatt nem is nézelődtem igazán neten. Meg... igazából nem tudom, mennyi valóság lehet benne...


A problémám a következő.

Mióta csak iskolába kezdtem járni (oké... amióta egybefüggőbb szövegeket kell írni) mindig is nehezemre esett szépen írni (igen csúnyán írok...) ami nem is volt fura, próbáltam változtatni. Azonban, ha sokáig írok és egy bizonyos időn keresztül, akkor igen fura dolgok történnek... Elkezdem a betűket felcserélni, kihagyni, máshogyan írni mint azt kéne. Van, hogy több óra után (egyetem...) egyszerűen ránézek a szóra ímit éppen írok, és azon gondolkozom melyik betű jön és hogyan kell leírni.


A kérdés végülis az lenne, hogy lehet-e ez disgraphia? Mármint, ha van is rá esély, nyilván enyhe nálam, mert ha nem kell gyorsan és nagyon hosszan írni, illetve vannak napok mikor rendesen tudok jegyzetelni.


Köszi a válaszokat előre is!



#diszgráfia #disgraphia
2018. febr. 28. 16:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem is pontosan ugyanilyen problémáim vannak. Nekem a helyesírásom amúgy sem jó. Sokszor van hogy tudom melyik betű jön de nem tudom hogy néz ki.
2018. febr. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez diszlexia és diszgráfia.

De tudod mi a durva az amikor fordítva írod le a szavakat fél oldalon keresztül észre se veszed és kezdhetem előről a házit vagy a dogát....

2018. febr. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Az én esetemben főként jegyzetelésnél zavaró. Előfordul, hogy rosszul írok valamit ha házi vagy hasonló van, de ritkán. Viszont mikor 15 oldal jegyzetet írunk egy órán, akkor a fele tájékán már kezdenek összemosódni a dolgok és a végére szinte csak hullámokat írok. 2-3x írok újra szavakat, mert elrontom őket. Van, hogy kijavítom, jól írom le de megtorpanok és kijavítom a már javítottat.


Igen zavaró tud lenni, mert a saját jegyzeteimet nem igen tudom használni. Maximum az anatómia vagy hasonló, nem darálós tárgyaknál. De pl: ápolástan, vagy biokémia vagy épp egészségfejlesztés esetében nehezen követem amit másolni kéne a diavetítésből :\ (ez utóbbiak nagyon pörgősen mennek)

2018. márc. 1. 01:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!