Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valakit temettek nektek...

Ha valakit temettek nektek sokat számít az ha a temetésen ottvan a számotokra fontos személy, vagy jobb ha kevesen vagytok?

Figyelt kérdés
kérlek írjátok le véleményeteket
2020. febr. 17. 09:06
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
Engem még nem temettek, de miért kéne ott lenni egy családtagom temetésén a barátaimnak akik nem is ismerték az elhunytat? Legfeljebb eljönnek szolidaritásból de igazából a temetés nem rólam szól
2020. febr. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Természetesen úgy értettem hogy abban az esetben ha a számodra fontos személy elhunyt akkor jó ha ottvannak a közeli barátaid vagy sem?
2020. febr. 17. 09:29
 3/7 anonim ***** válasza:
59%

Ennél a kérdésnél én szülőm, testvérem vagy házastársam temetésére gondolnék.

Nos, a rokonok jelenléte lenne fontos számomra addig a rokonsági fokig, ameddig tartjuk egymással a kapcsolatot. Barátok, kollégák jelenléte kevésbé.

Ha az a 15-20 rokon ott van, akire most gondolok, akkor rajtuk kívül már mindegy, hogy van-e ott valaki vagy nincs.

2020. febr. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
37%
Minél kevesebben. (De engem amúgy is zavar a sok ember magam körül.)
2020. febr. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
33%
A lehető legkevesebb embernek örültem volna, de sajnos eddig minden elhunyt szerettemet sokan szerették, így rengetegen voltak mindig - ha rajtam múlt volna meg sem "hirdettem" volna a temetéseket.
2020. febr. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
32%

Egyrészt az elhunyttól is búcsút vesznek a résztvevők, de legalább ennyire fontos a gyászolók támogatása, hogy valóban osztozzanak a bánatban az ott lévők. Vagyis egy nagyon közeli barátod, szeretted hozzátartozójának a temetésére akkor is illik elmenni, ha te nem ismerted az elhunytat. Már ha tudomásodra hozzák a temetés időpontját meg minden.

A másik oldalról, én is azt gondoltam, hogy jobban örülnék ha nem lennének ott mindenféle távoli rokonok egy családtagom temetésén, de aztán mikor láttam őket valahogy mégis tök jól esett, hogy ott vannak. Öszintének látszott az együttérzésük, talán azért is. Hogy fontosnak érezték. Pedig egy temetés nagyon kényelmetlen minden szempontból.

2020. febr. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
59%

Szeretem ilyenkor a szeretteimmel körbevenni magam, így igen. Nekem nagyon sokat számít, ha ott vannak azok, akik fontosak a számomra.

Azt nem szeretem ha kvázi idegen is ott van, csak mert hallotta a faluban már egyszer a szerettem nevét.

2020. febr. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!