Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Eminem miért lett ilyen...

Eminem miért lett ilyen kétszínű? Annyira megváltozott

Figyelt kérdés

A kamekaze albumon minden autotunest oltogat az új albumán meg autotunesokkal áll össze! Hogy is van ez?

Rohadtul eladta magát, és szerintem neki abba kéne hagyni

És miért nem lehet old school alapra rappelni? Annyira elterjedt ez a trap.

Ezt régi Eminem fanként írom



2020. febr. 18. 22:30
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

A "régieknek" muszáj haladni a korral.

Armin van Buuren vagy Tiestó példáját tudom itt felhozni. Muszáj fesztiválzenét csinálniuk (korábban mindkettő a trance-ben utazott), mivel erre van kereslet, ez kell a népnek, ebből lesz a pénz.

2020. febr. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt már a Kamikazén is elég sok trap beat volt. Nem látok avval problémát hogy valaki halad a korral, sőt az ellenkezője sokkal rosszabb. Nem tudja már ugyanazt a zenét csinálni mint 20 éve, felesleges ezt elvárni tőle. Az a gond ha valaki nem tud megújulni. Ő legalább próbálkozik ezzel, más kérdés hogy rossz/közepes eredményekkel.


Nem hinném hogy Eminem valaha is azt mondta vagy azt gondolta hogy autotune-al csak értéktelen zenét lehetne gyártani. Ami egyébként is egy orbitális baromság. Azok mondogatják ezeket akiknek a trap is egy káromkodással ér fel és nincs nagy fogalmuk róla hogy mi is történik éppen. Persze lehetne ilyen Snoop Dogg vagy Ice Cube kaliberü arcokkal zenélgetni (akik egyébként nyilván legendák), akik viszont már rég nem relevánsak és a régi hírükből élnek meg valahogy. Eminem tehetné ugyanezt és rappelhetne old school beatekre de ettől még nem fog tudni jobb számokat/albumokat csinálni. Csak még kevesebb embert érdekelne.


Azt hogy eladta magát, nem hinném. Annyira biztos nem mint az átlagos hasonló szintű sztárok. Pont az ellenkezőjét látom, a MTBMB nulla promóval jött ki meglepetésként. Egy Eminem kaliberű világsztár ha albumot ad ki az hónapokkal előre be van lengetve és 2-3 single kijön róla. Éppen hogy az van hogy őt ez nem érdekli, ha a siker vagy a pénz hajtaná akkor az ellenkezőjét tenné.

2020. febr. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
100%

Nem az autotune-al volt kifejezetten baja. Ezt több interjúban is említette.

A 'Kamikaze' interjúban elmondta az okot, hogy miért állt össze pld. Joynerrel, aki minden éneklős részt autotuneol. Sosem ez volt neki a lényeg. Neki az volt a baja, hogy az emberek szerint a Revival sz*r volt, miközben tényleg beszélt benne valamiről, és a technikai skilljeire sem lehet senkinek sem panasza, mert a multi-syllable rímek, a zseniális utalások és a szóviccek ott voltak. Ellenben jön Kis Pumpa, aki elismétel 2 szót 63x egymás után, és azzal senkinek semmi baja sincs. Nem az volt a lényeg, hogy egy rapper, aki nem tud énekelni autotuneolja azt a pár soros refrént, ezt mindenki csinálja, mert a legtöbb rapper nem tud jól énekelni. De amikor valakinek az a zenéje, hogy egy autotuneolt szöveg ismétlődik, akkor már bajok vannak.


Az a baj, hogy a Marshall Mathers LP-vel túl magasra tette a lécet, ezt nem tudja megérteni. Lil pump legnépszerűbb zenéje a gucci gang, ez a viszonyítási alap, innentől kezdve bármit is fog lil pump kiadni, senki se fogja kritizálni annyira, mert a standard nagyon lent van.

Eminemnél ez másképp van. Jelenleg van egy albumja, amivel konkrétan elérte, hogy az OG fekete rapperek is tiszteljék, megnyitotta vele a hiphop világát a fehéreknek, és ez az album jelenleg a legjobban kelő album a műfajban. Ezt sosem fogja utolérni, ezt a lécet sosem fogja még1x megugrani.

Nekem azért tetszik a 'Music To Be Murdered By', mert a Kamikazeval ellentétben itt végre van más is. Végre kezd továbblépni.

Eminemnek meg kellene végleg ölnie Slim Shady-t, akkor menne jó irányba. Ha folyamatosan vissza fog tekintgetni, mert pár megrögzött Mathers LP fan azt akarja, akkor csak tovább fog esni.

Az egy olyan idő és időszak volt. Már nem drogozik, nem party van 0-24-ben és nem kell küzdenie sem annyira semmiért, mert a legenda státusza már megvan, és ezt semmi nem fogja elvenni. Innentől kezdve azt kellene csinálnia amit AKAR, nem azt amit az OG fan-jei követelnek.


Kérdező, azért nem lehet Old School alapra rappelni, mert már nem akar old school alapra rappelni.

Van egy egészséges Eminem, aki szövegileg csak fejlődött a Slim Shady LP óta. Abba kellene hagynia, mert NEKED nem tetszik, hogy nem utálja a trap-et, és már nem az a drogfüggő huszonéves művész a 2000es évek elejéről?



A MTBMB a többi albumjához hasonlóan rekordokat töntött. Emberek milliói szeretik. Miért akarsz megvonni valamit, amit ennyi ember szeret csak azért, mert te már nem? Miért nem tudsz továbbgörgetni, ha meglátod az új projektjeit? Ne hallgasd, probéma megoldva.

2020. febr. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:

Az meg mi már, hogy eladta magát? Ezen a szinten már régen nem érdekli a pénz. Először, amikor csóró volt és nem tudta ellátni a családját persze, hogy ez volt a fő cél.


Bármilyen videót, zenét, interjút megnézel vele jó pár éve, sosem arról beszél, hogy mennyire teljesitenek jól az albumjai meg ilyenek. Mindig csak azt láthatod, hogy itt van egy ember, akinek tényleg az élete a hiphop, olyan szenvedéllyel beszél a kultúráról, hogy az nem igaz.

Ez már a második albumja ami mindenféle promó nélkül van kiadva, hirtelen.

Nagyon nem vagy tisztában egyes fogalmakkal, kedves OP.

2020. febr. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Az, hogy Lil Pump-al senkinek nem volt baja, egyszerűen a baromság. A szcénán belül konkrétan mindenki gyűlöli őt a minimális soundcloud-rétegen kívül, de még közöttük is megosztó volt, a nézők között meg bár rohadt népszerű volt, de rohadtul megosztó is, ugyanúgy, mint a Revival, viszont kifejezetten Lil Pump rajongóból nincs valami túl sok szerintem :'D Egyszerűen funból hallgatják a zenéit, arra meg tényleg nem rossz amúgy. Eminemnek a Revival nem ez volt a célja, ráadásul az az album egyszerűen borzalmas lett minden szempontból. A Pump album sem értékelhető művészeti alkotásként, viszont Pump sosem vette magát komolyan, pontosan tudja, hogy mi a célja a zenéjével, egyszerű szórakoztatás, tudja, hogy hol vannak a határai, és ehhez mérten kifejezhetően élvezhető zenét csinál.


Hiába rímelt a Revivalon úgy, ahogy, hiába az egyik legjobb technikailag még ma is, az alapok borzalmasak voltak, ez a rap-pop szerű lágy maszlag fájdalmasan semmilyen, szürke és rémes volt, ráadásul egyszerűen a témákhoz sem tud már úgy hozzányúlni, mint régen (ez igaz a Kamikazera is, meg a legújabb albumára is, szerintem)

Persze ez szubjektív vélemény, de nem csak a kritikusok 90 százaléka gondolta így, hanem a saját nézői egy tetemes része is, nem véletlenül lett annyira megosztó az az album, nem lett jó.

2020. febr. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
Nem mondtam, hogy a Revival a legjobb albuma. De csak önmagához képest lett rossz. Ha az egész hiphop világot nézzük, ha csak ránézünk a Billboard Top 200-ra, akkor nyugodtan ki lehet jelenteni, hogy a Revival jobb mint a mostanában kiadott rap albumok nagy százaléka.
2020. febr. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Korrekt dolgokat írtok mind a ketten. Én nem gondolom hogy a Revival az átlagosnál jobb album lenne. Az albumok nagyobb részénél amit én meghallgattam mondjuk tavaly, (80 album kb ami tavaly jött ki) biztosan nem jobb a Revival. Sajnos nagyon félresikerült. Az más kérdés hogyha a slágerlistákat nézzük, ott sok szemét van. De azért általánosságban a tényleg értéket teremtő és tényleg minőségi zenét csináló előadókhoz képest sehol nincsen az az album. Egy Lil Pumppal nyilván teljesen felesleges hasonlítani. Akikkel Eminemet kell hasonlítani azok azok az előadók akik valamennyire is hasonló zenét csinálnak, ahol elsősorban a szövegeken vagy a komplex rímeken, a technikai aspektuson van a hangsúly. Szóval a "lyrical" rapperekkel. Legyen az egy Kendrick Lamar, J.Cole, Royce, Joey Badass, Aesop Rock. És az ő legutóbbi munkáikhoz képest azért nem annyira túl erős egy Revival, de még egy MTBMB sem.


A MTBMB igazából közepes. A számok kb fele olyan rajta amit meg tudok hallgatni. Túl hosszú lett és az album koncepciója egyáltalán nincsen kidolgozva rajta. A cím, a borító és az Hitchcock skitek megteremtenek egy hangulatot, aztán ugyanúgy van rajta jó pár ilyen borzalmas szám a kapcsolatairól meg mit tudom én milyen témákról amelyeknek közük sincsen ahhoz aminek ennek az albumnak lennie kellett volna. Túl hosszú lett, a 64 percből mondjuk 24-et nagyon lazán le lehetne róla vágni. A legjobb 5-6 szám rajta szerintem a megszokott Eminem szintet hozza. Igazából ez a baj a legtöbb albumával az első 3 óta, hogy nem szelektál és túl hosszúak. Az MMLP vagy a TES még voltak olyan minőségű albumok hogy simán meg tudták tartani a figyelmet 60-70 percre. Erre a mostani Eminem egyszerűen nem képes. (pláne ha évente kiad valamit) Ilyen szempontból nekem egy kicsit jobban bejön a Kamikaze mert ott legalább annyira nincsen teledobálva fillerrel az egész album. Bár ott is van 2-3 gyengébb szám. Tehát ez egyértelműen egy visszalépés. A másik oldal viszont az hogy legalább most próbálkozik különféle témákkal jönni és nem csak arról szól az egész album hogy beoltja a kritikusokat, ez egy fejlődés.


Tehát amiben szerintem fejlődnie kell, kompaktabb, rövidebb albumok, vagy ne évente adjon ki valamit. Hagyja a számokat a kapcsolatairól mert ezek valahogy mindig borzalmasak. És igenis legyen több feature a számain. Azért a MTBMB-on pont hogy ezek a featureok az album fénypontjai, Anderson.Paak, Black Thought, Royce, Young MA. A trap beatekkel nekem nincsen bajom. Felesleges a múltba révedni és azt várni hogy Eminem majd boom bap beatekre fog rappelni. Minden előadó változik. Nem tud még egy MMLP-t vagy SSLP-t csinálni mert 20 évvel idősebb és zeneileg is rengeteget változott. Naív dolog ezt elvárni tőle.

2020. febr. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
90%

Az a baj szerintem, hogy már nehezen tud megújulni. Az élete 90%-at ismerjük a zenein keresztül.. Viszont valahogy fent kell tartania magát a csúcson.

Ráadásul erre van igény és ő ebből él..

2020. ápr. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
A 13 as megmondta a tutit. A kis pumpás mondatnál nagyot röhögtem ;)
2020. ápr. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!