Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gáz az hogy kényelemre és...

Gáz az hogy kényelemre és szabadabb életre vágyom?

Figyelt kérdés

Öszintén szólva elegem van a malomból és a szürke hétköznapokból és az állandó rohanásból. 28 éves vagyok és teljesen kiégtem az "állandóan csinálni kell valamit" életből. Nyugdíjas a lelkem tudom, de állandóan szép tájak, kellemes borok járnak a fejemben. Hogy nem kell néznem a boltban az árakat és ha megtetszik egy táska, ne kelljen lemondanom róla.


Ez most akkor gáz?



2020. febr. 19. 09:58
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne ezzel bármi baj? A legtöbb ember erre vágyik.
2020. febr. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem az.

Es mi tart vissza attól hogy meg egyél egy táskát?

2020. febr. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
34%

Csak azért tartom gáznak, mert az emberek tetemes többsége nem ilyen álmok után fut, mint Te. Ha mindenkinél ezek az álmok beteljesülnének, akkor ki dolgozna? Ki teremtené elő a javakat? Ki művelné a szőlőt és gondozná a bort, amit inni szeretnél? Ki dolgozna az autógyárban, hogy ide-oda autózgathass a borospincék között? Ki hozná ki neked az ételt a vendéglőben és egyáltalán ki készítené azt el neked?

Fiatal vagy, dolgozz, teremtsd meg magadnak a jólétet (mint sok magyar fiatal) és mindazt eléred, amit a kérdésedben felsoroltál, sőt - többet is. Addig is munka, meg munka és munka, munka közben meg szórakozás...!

2020. febr. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem gáz. Teljesen természetes. Az ember nem biorobot, nem azért született, hogy állandóan hajtsák.


Az viszont gáz, ha semmit nem teszel érte. Én is így voltam, ezért végül létrehoztam egy vállalkozást, amelyben legalább részben én osztom be, hogy mikor mit csináljak. Nem olyan, mint a szabadság vagy a nyugdíj, de néha közelíti.


És ami a leglényegesebb: így tényleg van esély arra, hogy évek vagy egy-két évtized alatt elérjem a nyugdíjküszöböt - anyagilag. És utána tényleg azt tehessem csak, amihez kedvem van.


Neked is ezt javaslom, bár anyagilag ez sok lemondással jár, mert csak akkor érdemes költekezni, ha már megvan az anyagi függetlenség.

2020. febr. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem gáz. Ezért végeztem el még egy szakot, hogy ezt megléphessem. A másik szakmámban csak vegetálni meg belerokkanni tudtam volna. 😀
2020. febr. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Egyetértek. Munka. De nincs olyan munka amiből kényelmet lehet teremteni. Falakba ütközök. Nagyon meg van kötve a kezem.

2-es: Hát hogy hogy nem tudok megvenni egy táskát, ha tetszik? Úgy hogy nincs rá pénzem, mert amit keresek semmire nem elég, sokszor kajára sem.

2020. febr. 19. 10:11
 7/23 anonim ***** válasza:
64%

"Fiatal vagy, dolgozz, teremtsd meg magadnak a jólétet (mint sok magyar fiatal)"


Sajnos ez nem az az ország ahol becsületes munkával meg lehet teremteni a jólétet...

2020. febr. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

"Ha mindenkinél ezek az álmok beteljesülnének, akkor ki dolgozna?"


Közkeletű tévhit, hogy akkor mindenki lábat lógatna, és nem csinálna semmit. Vajon Jeff Bezost mi hajtja? Van Elon Muskot? Miért nem vesznek egy szigetet, aztán élik a világukat "problémamentesen"?


"Ki művelné a szőlőt és gondozná a bort, amit inni szeretnél? Ki dolgozna az autógyárban, hogy ide-oda autózgathass a borospincék között?"


Erre azt hiszem Bill Gates-nek van egy jó mondása, miszerint a legjobban a lusta munkatársait szereti, mert nekik vannak a legjobb ötleteik arra, hogyan váljon hatékonyabbá a munka.


Szóval amint nem volnának tömegével munkások, akik aprópénzért ezeket megcsinálják, ki kellene találni valamit a pótlásukra, és nyilvánvalóan ez sikerülne is, hiszen különösebb anyagi akadályokba ez nem ütközne.


A robotizáció elterjedését is leginkább az hátráltatja, hogy még nem olcsóbb az emberi munkaerőnél.

2020. febr. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Jók a kommentek. Tetszettek!!!!
2020. febr. 19. 10:19
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Erről egyszer láttam hogy jó írást még fb-n.

Nem emlékszem pontosan hogy volt de kb valahogy így:

Este le kell feküdnöm amikor még nem akarok, azért hogy reggel fel tudjak kelni amikor még aludnék, azért hogy el tudjak menni oda ahova nem szeretnék.

Az még jobban le volt írva, de már nem emlékszem jól és nem találtam meg, de szerintem érthető a lényeg.

2020. febr. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!