Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem találom a helyemet...

Miért nem találom a helyemet a generációmban?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, hogy a korombeliekkel nehezen jövök ki. Ebből az adódik, hogy nincsenek igazán barátaim. Idén érettségizek, de úgy senkivel nem tudtam jobb kapcsolatot kialakítani. Néha elveggetáltam néhány emberrel, de utána elillant. Azt vettem észre, hogy azok a sikeresek, akik beképzeltek és magabiztosak 0 teljesítménnyel, tehát csak szájuk van, de azon kívül semmi. És sajnos akárki akármit mond ez így igaz. Sok ilyen típusú ember vesz körül. Sok emberrel próbáltam régebben nyitni áthívni hozzám, vagy meghívni valamire, de soha senki szinte nem hívott el. Pedig jó páran mondták, hogy kedvelnek és még akarnak velem lógni, de ebből semmi nem lett. Sok embernek segítettem a tanulásban is és másban is, amikor tudtam. Persze én soha semmit nem kaptam. Van amikor komolyan veszek egy-két dolgot és akkor is egy-két majom viccet csinál az egészből. Véleményem szerint egy értelmes és jófej srácnak tartok magam, aki szerény. Ettől függetlenül van néhány irigy ember, akik próbálnak beszólni nekem, pedig soha életemben nem ártottam senkinek, ez is csak egy lapát a többire. Ami még érdekes, hogy valahogy nem tudom hol érezni magam a discoban, a szeletelős zenékre és nem is szeretek csak az alkalom miatt berúgni vagy befüvezni. Nem vagyok konzervatív, ne értsétek félre. Termesztésen én is szeretek jó társasággal inni vagy egy laza bulit csapni, vagy bármi mást csinálni. Hozzáteszem, hogy Budapesten tanulok és lakok, lehet hogy ez az élet nem jön be nekem vagy talán egy rossz generációba születtem volna?

2020. febr. 19. 23:04
 1/7 anonim ***** válasza:
28%
Szerezz valami használható tudást és lépj le nyugatra. Megfogsz lepődni, hogy milyen könnyen menni fog a beilleszkedés. Egyszerűen mi egy lezüllött balkáni szint vagyunk. Ha nem vagy olyan szerencsés, hogy épp egy jó arc családba születsz vagy jó haveri környezetbe kerülsz, akkor megszívod. Nyugaton nyitottabbak, könnyedebbek az emberek. Itthon a villogás a lényeg.
2020. febr. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj az idősebbekkel barátkozni. Nem számít a kor.
2020. febr. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Minden generációban vannak ilyenek, én 39 vagyok és ugyanilyen voltam. A hozzád hasonlóknak később alakul ki a baráti körük, vagy egyetemen, vagy netes barátság válik IRL barátsággá, de menni fog.
2020. febr. 20. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is huszonévesen lett társaságom, nem is kicsi, de velük a szakma és a hobbi hozott össze, nem akkora szám ha egy random 20-30 fős csapatban pont nincs akivel hasonlítotok,e z azért könnyen előfordul
2020. febr. 20. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyetemig én sem találtam a helyem. Mondjuk nálunk az is közrejátszott, hogy a saját évfolyamomból rajtam kívül csak három srác jött műszaki irányba, ezért valahogy nem volt meg az összhang.
2020. febr. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szia! Én egy 17 éves lány vagyok. És hasonló cipőben járunk, azzal a különbséggel, hogy én vidéki vagyok. Itt azért kicsit könnyebb magamhoz hasonló embert találni, mint Pesten (ezzel nem megbántani akarom a pestieket). És nem is érzem jól magamat Pesten pont ezért. Nekem sincsenek nagyon barátaim. Jóban vagyok egy pár emberrel, de olyan komoly barátságokat még nemigen kötöttem. Én se vagyok az a discoba járós. Sőt... Most egy pár hónapja kezdtem el tényleg jóba lenni egy lánnyal. Szerintem ne add fel. Nem kell annyira keresni, csak nyitottnak lenni. Nem kell ehhez feltétlen discoba járnod, vagy olyat csinálnod, amit nem szeretsz. Ha nem most, akkor majd lesz egyetemen barátod. És amúgy bennem még él a remény, hogy nem csak az extrovertált emberek lehetnek sikeresek.😀
2020. febr. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Megnyugtató, hogy sokatoknak kialakult később a baráti körötök. Remélem majd egyetemen találok jófej barátokat. Nem vagyok sokra, csak néhány jó barátra. Az biztos igaz, hogy vidéken könnyebb barátkozni, mert ott barátságosabbak és kevésbé anyagiasak az emberek.
2020. febr. 20. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!