Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van olyan ismerősötök, akinek...

Van olyan ismerősötök, akinek kölcsön adtatok valamit, és megharagudott, mert fél év után megkérdezted, hogy kell-e még?

Figyelt kérdés
Kölcsön kért tőlem valamit, mert szüksége volt rá, és én odaadtam. Tudom, hogy már nem használja, mert jártam nála, és láttam. Akkor nem kérdeztem rá, de fél év elteltével megkérdeztem tőle, hogy kell-e még. Azt mondta, nem tudta, hogy ilyen sürgős... Ez csak simán pofátlanság, szivatás, vagy esetleg valami pszichés sérülés? Tudom, hogy mástól is kölcsön kért már ezt-azt, és fülembe jutott, hogy azt is úgy kellett visszakérni tőle, majd nagy duzzogva visszaadta. Az én holmim még mindig nála van. (Pedig történetesen kéne nekem is.)

2020. febr. 20. 11:38
 1/7 anonim válasza:
100%
láttam már ilyet... Vannak pofátlanok akik a kölcösnadást ugy veszik, h nekik adtad :DD Mondd, hogy nagyon kell adja vissza aztán mehet a fenébe. Az ilyeneknek kéne pár pofon, hogy észheztérjen... megsértődni ezen? ha meg is sértődik az ő baja. ezen te ne bánkódj....
2020. febr. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Már nincsenek ilyen pofátlan ismerőseim, viszont az összes cuccom nálam van.:) Jobb ez így nekem
2020. febr. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Volt már ilyen, főleg rokonokkal. Nem akarták visszaadni, mert nekik nagyobb szükségük van rá szerintük. Addig fajult a dolog hogy megmondtam nekik fel lesznek jelentve.

Nagy nehezen visszadták. Soha többet nem adok kölcsön semmit.


Van amúgy olyan ismerősöm aki elment külföldre dolgozni pár hónapot. Amíg kint volt odaadta a kocsiját az apjának.

Az apuka teljesen lelakta. Abban szállította az olajos, koszos szerszámait, gépeit, szénát, bálát, állatokat, mindent. Az új kocsiból egy használhatatlan retek lett.

Amikor visszatért a fiú teljesen meg volt törve a kocsi láttán.

2020. febr. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Olyanok vannak csak akik kiröhögnek hogy ezen görcsölök hogy mikor kapom vissza meg azt éreztetik hogy még én vagyok a szemét hogy visszakérem.
2020. febr. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Volt. Egy ismerősömnek pár napra adtam kölcsön valamit és, mikor kérdeztem, hogy vissza tzdja e adni (mert utána egy másik ismerősömnek kellett), akkor mondta, hogy nem bízok meg benne és vissza fogja adni hamarosan. Azóta se láttam viszont azt a cuccot. :D
2020. febr. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ja meg volt egy eset kb 5 éve. Zsebpénzemet félrerakosgattam, gondoltam veszek belőle egy új telefont.


Meg is vettem és az egyik rokon csorgó nyállal rohant is oda, hogy a fiának ellopták a telefonját, adjam neki oda a régit. Én nem akartam tőle megválni, mert egy őskövület telefon volt, de voltak rajta adatok, amiket nem lehetett átjátszani gépre és nekem fontosak voltak (mondom őskövület teló volt). Ráadásul a fiú nem vigyázott a cuccaira; pl kimész a wcre egy étterembe úgy, hogy ott hagyod a mobilt az asztalon, majd mire visszajössz csodálkozol, hogy hova lett a mobil.


Szóval nemet mondtam.


Rokon erre odaadta a saját telóját a gyereknek, majd elkérte az én régi telefonom kölcsönbe. Neki oda mertem adni, meg is eskettem, hogy vigyáz rá, de 2 hét múlva az a telefon borzasztó állapotban volt. Idő után gyanús volt, hogy van új telója, de nem adta vissza a régit. Megkérdeztem. Elmondta, hogy amit a fia használt, tönkrement, majd odaadta neki az enyémet, amit ellopták tőle.

2020. febr. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mit kell csinálni az ilyen emberekkel? Gondolom, a barátságoknak ilyenkor vége, de írták páran, hogy rokonnal is jártak így. Az hogyan alakul utána?
2020. febr. 21. 04:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!