Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy értelmes, intelligens...

Egy értelmes, intelligens ember szokott dicsekedni?

Figyelt kérdés
Fontos számukra, hogy "nagy embernek" érezzék magukat? Vagy ez inkább a buta emberekre jellemző?

2020. febr. 22. 17:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%
Szokott, mivelhogy emberből van.
2020. febr. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
73%
Miért ne dicsekedhetne, ha van mivel? El kell, hogy keserítselek, de nem attól lesz egy ember hülye, hogy pont nem érdekli, hogy irigykedsz rá.
2020. febr. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nem keserítettél el, ez csak egy kérdés :)
2020. febr. 22. 17:23
 4/16 anonim ***** válasza:
81%
Az ember szívesen osztja meg az örömét másokkal. Ezek után az a kérdés, hogy ezt ki veszi dicsekvésnek. Persze, vannak emberek, akik örökösen eldicsekszenek mindennel. Ez már terhes.
2020. febr. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem egy intelligens ember fel szokta tudni mérni, hogy hogyan és hol van ennek megfelelő helye és módja. Én úgy gondolom, nem minden intelligens ember szerény és nem is kell annak lennie. Sok köztük az is, hiszen sokan azért teljesítenek nagyon jól, mert nincs önbizalmuk és teljesítménnyel, igyekezettel próbálnak a saját szemükben is értékesek lenni, ezért nagyon magasra képesek jutni, hatalmas tudást, esetleg pénzt felhalmozni. De ez nem jelenti azt, hogy közülük mind intelligens, vagy hogy ki intelligens, az ilyen. Én sokkal inkább poénos, néha nagyszájú, öntelt poénokat puffogtató zseniket ismerek. Hihetetlen dolgokra képesek és nagyon jókat lehet velük beszélgetni, de a szerény lenne az utolsó, amit rájuk mondanék. Van egy ilyen barátnőm, hihetetlenül intelligens és karizmatikus, a felső tartományban van az intelligenciaszintje valahol 130 fölött, mellé kreatív, nagyon jó szociális érzékkel (tudja, hogy kell bánni az emberekkel, ezt (is) tanulta). Van mire büszkének lennie és mikor elér valamit, nem szokta véka alá rejteni, nagyon örül a saját sikerének ő is. Egy másik ismerősöm, ha megdicséred, elkezd mentegetőzni, ő viszont széles mosollyal megköszöni és hozzáteszi, hogy igen, én is nagyon örülök neki/nekem is nagyon tetszik/ugye? Szerintem is tök jól sikerült... Nem nagyképű, nem henceg, de van önbizalma és ha valaki próbálja lealacsonyítani, szokott finoman célozni arra, hogy ő sem most jött le a falvédőről és ő sem teljesen hülye. De sosem sorolta tételszerűen az érdemeit, inkább úgy mondanám, hogy verseng és megmutatja, mit tud. Vitázik másokkal, volt, hogy videót/képet mutatott arról, amit készít, ilyesmi.
2020. febr. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Mértékkel igen.
2020. febr. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
76%

Ha van mire, miért ne.

Persze ízlésesen, mértékkel

2020. febr. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
20%

Igen, pl amikor igénybeveszek egy könyvelőt:

- Jó napot kívánok, Ön tud könyvelni?

- Igen!

- Az nem jó, nem szeretem a beképzelt embereket... Hogy merészel érteni Ön bármihez is?! Irígy vagyok magára, köszönöm, de nem kérek az ön munkájából.


Így aztán sajnos nincs, aki elvégezné nekem a könyvelési munkát, amihez nem értek. Legfeljebb a szarkazmushoz értek néha. (Mások meg ahhoz, hogy szarkák legyenek...)

2020. febr. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Jó látom nem mindenkinek sikerült megéreteni a kérdésem :) segítek akkor egy picit. A dicsekvés nem azt jelenti, hogy megkérdezek valakit, hogy képes e valamire, és ő őszintén válaszol rá. Az utolsó példája jó nagy butaság. Dicsekvés alatt azt értem, amikor valaki fényezi magát, dicsekszik (nem tudok jobb szót rá) akár teljesen indokolatlanul.


Én azt hittem a dicsekvés szó elég egyértelmű mindenki számára, hogy mit is jelent..

2020. febr. 23. 07:52
 10/16 anonim ***** válasza:
62%

Mindenki megértette, ennek megfelelően válaszolt.


#8 pedig szarkazmus, még oda is írta...

2020. febr. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!