Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináltok, ha az öngyilkos...

Mit csináltok, ha az öngyilkosság határán vagytok és teljesen egyedül?

Figyelt kérdés
2020. febr. 23. 16:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
19%
Felhívnék egy telefonos krízisvonalat.
2020. febr. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
16%
Bezárkózom és megoldást keresek az életemre. Meg kell küzdeni a problémával, különben felemészt. És úgy gondolom, hogy nincs olyan dolog, amit a megfelelő mentalitással ne lehetne leküzdeni. Persze ha súlyos probléma előzi meg (depressziós tünetek), akkor érdemes lenne szakszerű segítséget kérni
2020. febr. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Én iszom, nincs erőm rá...amúgy sem biztos,hogy lenne. Idáig süllyedni...azthittem minden a kezembe van,és most azt látom,hogy minden kicsúszott a kezemből...mint derült égből a villámcsapás,egy rossz pillanat...egy szikra a lőporos hordóknál és bumm az egész épület borult. Ehhez tudnám hasonlítani.
2020. febr. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
Illetve azt a személyt zaklatom,aki tudna valamit mondani,aki tudja a megoldást...Remélem vissza ír. Egy nálam okosabb ember,aki tudja mit hogy kell,míg én csak kerülgetem a forró kását.
2020. febr. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
0%

Én még nem gondolkodtam az öngyilkosságon, ezért csak „külső szemlélőként” tudok mondani pár dolgot.

Amikor eszedbe jut az, hogy esetleg véget vess az életednek, gondolj bele abba, hogy nagyon sokan letörnének a halálod miatt, gyászolnának, álmatlan éjszakákat élnének át, és esetleg magukat okolnák. Ezzel a „lehetőséggel” csak magadnak könnyítenél meg mindent, másoknak viszont fájdalmat okoznál.

Nem hiszem, hogy teljesen egyedül lennél. Csak most érzed úgy.

Én nem tudhatom a körülményeidet, gondolataidat, cselekedeteidet. De ha esetleg a szike után nyúlnál, jussanak eszedbe a jó emlékeid, a családod, barátaid, a párod (ha van), és gondolj bele, hogy ha te most megtennéd azt amit elterveztél, akkor sok embernek okoznál fájdalmat.


Remélem azért tudtam segíteni

2020. febr. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

Belekezdek abba ami vélhetőleg felvidít és sikerélményt ad.

Vagy foglalkozom az állataimmal akik korlátlanul adják a szeretetet és bármikor megölelhetem őket és nem köpnek le, és nem rúgnak belém.

Bár teljesen egyedül az elsőt javaslom, ha nagy a baj akkor kimegyek a tömegbe a sétálóutcára, vásárolgatok azért hogy eltereljem a figyelnem és valahogy az arctalan tömegnek megtartó ereje van. Távol tart a rossztól, bár volt hogy annyira ökölbe szorítottam a kezem a félelemtől hogy a körmöm belevágott és kezdett csepegni a vér. Tehát ha nagyon félsz mindenkitől akkor jobb benn maradni, ilyen is van.

Próbálkozni kell, biztos lesz valami vagy valaki aki segít.

Ha nincs senki és egyre borzalmasabb akkor hívd fel a segélyvonalat.

Vagy nekem is írhatsz. Itt leszek

2020. febr. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Bámulom a plafont és zenét hallgatok, esetleg mangát olvasok.
2020. febr. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Öngyilkossággal kapcsolatos oldalakat olvasok, és különböző elérhető szerek LD50 értékét megnézem. Aztán, hogy melyik opció, milyen élettani hatással jár. Beszámolókat olvasok, akik túlélték. Redditen olvasgatok ebben a témában.


...


Ezek számomra elegendőek ahhoz, hogy akkor folyamatában lebeszéljenek róla. Mivel olyan drogot és vegyszert képtelenség beszerezni (vagy nagyon körülményesek/drágák) egy átlagembernek, amikkel általában az orvosok és vegyészek szokták feladni, így kár ezen töprengeni. Rengeteget olvastam a témában már ahhoz, hogy az első gondolatomnál is jöjjön a reménytelenség érzete, így kisírom magamból az egészet. Nekem eddig ez működött, meg az, hogy amilyen balszerencsés vagyok, tuti, hogy csak az életemet keseríteném meg mégjobban egy ilyen próbálkozással. Pl. felvágnám a karom hosszába: tuti, hogy az izmokat és ínt cseszném szét, lebénítva a kezemet.

Általában minél többet olvas vki ilyenről, annál jobban tisztában lesz azzal, hogy nem olyan „egyszerű”, mint aminek tűnik, és a fájdalom, meg a nyomorékság sztem eléggé meggyőző szempont.

2020. febr. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Mentális betegségeim vannak, beilleszkedni közel lehetetlen.

Testi betegségeim is vannak, még mind kezeletlen, de sok orvoshoz el kellene menni: gastroenterológia a reflux-szal, fül-orr-gégész (kis szerencsével a reflux okozza azokat a tüneteket is), tudőgyógyász, kardiológus, a viszketéseimmel nem tudom, kicsoda és anyajegyekkel bőrgyógyász.


Sohase voltam még Bécsnél messzebb és legutóbb 2013-ban voltam egy hétig az otthonomtól távol. Nem is igénylem, de talán gyakrabban kellene, mert csak még nehezebb lesz.


Pénzem szinte nulla.


Rengeteget tanultam az utóbbi években és még messze a vége. 2018 óta semmi szabadidőm, de semmi, bár 2017-ben se sok volt. (2018 elején volt jobb a helyzet.)

Ugyanakkor ígyis-úgyis utok dolgozni, nem látom, hogy a tanulás bármin segítene is.


Alsó középosztálybeli vagyok, rettegek a pénztelenségtől.


IQ-m nagyon alacsony.


Nem bírom a rohanó életet, mégis rohanok.



Konkrétan azért nem lettem még öngyilkos, mert egyik módszer se biztos, mindegyik sokáig tart, vagy fájdalmas esetleg nem is tuti a kimenetel, és csak béna leszek.

2020. febr. 23. 17:33
 10/15 A kérdező kommentje:
Kínomban ide írok kérdéseket, de persze egy lusta tetű vagyok, ha ennyire terhelt vagyok, miért írogatok ide (WTF?), mindenéet én tehetek stb-stb
2020. febr. 23. 17:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!