Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a baj velem?

Mi a baj velem?

Figyelt kérdés
5.-ben nagyon nagyon sokat csúfoltak. Kiközösítettek... mindenbe belekötöttek rajtam, amibe csak tudtak. Pl. a ruháimba, pedig nem jártam szakadtan, a táskámba, pedig vadi új volt... Ez annyira zavart, hogy amikor egy felsőbb éves lány bent felejtette a táskáját a teremben elloptam... de annyira bántott a tettem, hogy vissza is adtam neki... Ez természetesen nem maradt titok az osztály előtt, vagy az igazgató előtt. Igazgatóit kaptam és ha lehetett, még jobban kiközösítettek... nem voltak barátaim és ekkoriban a szüleimmel se voltam jó kapcsolatban. Ekkor jutott az eszembe az öngyilkossák először. Aztán a szüleim átvittek egy másik suliba. Az utolsó három évemet ott töltöttem. Bár ott is volt, hogy piszkáltak, nem annyira mint az előzö helyen. Mellesleg tényleg nem szép az arcom, se a bőröm és akadnak rajtam felesleges kilók... ferdék a fogaim és van egy enyhe sárga árnyalatuk... Aztán most itt a gimi. Felvettek álmaim gimijébe. Az osztálytársaim (lányok) egytől egyig gyönyörűek és okosak. A bőrük és a foguk szintek ragyog... a jegyeik is átlagban jobbak. Úgy érzem, mintha utálna minden... Mintha rossz lennék. Minden amiről eddig azt hittem tudom, arról itt a képembe csapják, hogynem megy... Mindig nevetek és vidám vagyok, de közben nem ezt érzem, csak nem akarok kilógni a sorból...

2014. nov. 18. 20:24
 1/5 A kérdező kommentje:
Nincs kedvem élni... az öngyiljosságon jár a fejem... egyre jobban észre veszem magamon, hogy a depis, mély zenéket újra meg újra lejátszom, azokat, amiket tavaly még imádtam már csak átkapcsolom... néha csöndben ülök. Semmihez sincs kedvem... semmihez.
2014. nov. 18. 20:29
 2/5 Ling-ce ***** válasza:
Ne keseredj el. Nem vagy rossz ember. Ne hasonlítsd össze magad másokkal, mert ha mindig azokhoz méred magadat, akik valamiben szebbek-jobbak nálad, sohasem leszel boldog. Először is fogadd el magad olyannak, amilyen vagy. Fedezd fel az örömöket az életedben. Felvettek álmaid gimijébe, ez siker. A külső még nem minden. Különben is mulandó. Sokan vannak, akik az általános iskolából a gimibe kerülve azt élik meg, hogy amennyi tudással ott villoghattak, itt kevés. Nem vagy egyedül ezzel. Nem biztos, hogy az a jó, ha nevetés mögé rejted az igazi érzelmeidet. Talán jobb lenne, ha keresnél magadnak abban a gimiben barátnőket, akikkel összetarthatsz. Ne add át magad a szomorúságnak, a vígasztalanság rossz tanácsadó.
2014. nov. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az ongyilkossag megfutamodas. Kaptal egy eletet, ami amugyis rovid, miert dobnad el?


Tudod, en is valahogy igy ereztem magam, de megis vartam a gimit. A valtozast jelentette. Nyiltabb lettem. 3 honappal kesobb feltunt az egyik osztalytarsam ( most is szegyellem, hogy addig nem vettem eszre a jelenletet :( ), de mindig csendes es zarkozott volt, onbizalma pedig nulla. Gondoltam, nem lesz semmi gond ha elkezdek vele beszelgetni. Eleinte csak egy par dolgot, aztan a kovetkezo 3 evben mindig padtarsak voltunk :)) Nekem se volt nagy onbizalmam, de szegenynek szinte semmi, ezert 3 even keresztul kinlodtam, hogy legyen valami. :) Most is, egy evvell a ballagas utan minden heten beszelgetunk, elmondjuk egymasnak az oromoket, problemakat, mindent. Szoval ne csuggedj :) Teged is var egy szemely aki megtanit elni ;)

2014. nov. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2014. nov. 18. 21:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha mélyponton érzed magad, hívd fel az Ifjúsági Lelki Elsősegélyt a 137-00 ingyenes számon. Telekom vagy T-mobile számról éred el hétfőtől szombatig 9-21 óra között. Utcai fülkéből is tudod hívni. Telefonálj, és itt segítséget kaphatsz, hogyan javíthatnál a helyzeteden.
2014. nov. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!