Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, ha nem érzem...

Mit tegyek, ha nem érzem magamat elég okosnak az egyetemhez?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, jelenleg gimnáziumi tanuló, és idén esedékes az érettségi. A középiskolában végig sikerült tartanom a 4,4 körüli átlagot, de ezt csakis magolással sikerült elérnem. A gimis éveim alatt bőven volt időm és lehetőségem rájönni, hogy sajnos nem vagyok valami okos, tehát az intelligenciaszintem alacsony, és a logikám is nagyon rossz. Bonyolult szövegeket többször kell elolvasnom a megértéshez, a matekdolgozatokra vért izzadva készültem a hármasért, szóban alig tudom megfogalmazni a mondandómat, és folyamatosan elkalandoznak a gondolataim tanulás közben. Ezzel végig az öt év alatt (kéttannyelvű tagozatra járok) tisztában voltam, de most az érettségi, és az egyetemi felvételi közeledtével egyre jobban felemészt ez a gondolat. Először az alacsony önbizalmamat tekintettem a probléma forrásának, és ezzel nyugtattam magamat, de azóta egy nagyobb fogyás után (-60 kg) úgy érzem ezt rendbe raktam magamban. Természetesen a felsőoktatásba való jelentkezésemet már leadtam, de a fentiek fényében nagyon bizonytalan vagyok, már ha bejutok egyáltalán. Persze nem arról van szó hogy nincs kedvem egyetemre menni, egyszerűen csak félek, arról nem is beszélve hogy egy elég nívós, viszonylag nehezen elvégezhető szakra adtam be a jelentkezésemet. A szüleimmel sajnos nem tudok az érzéseimről beszélni, ugyanis nagyon elfogultak a képességeimmel kapcsolatban. Szerintük egyébként szóba se jöhet egy keresettebb szakma kitanulása. Ez talán részben azért van, mert a tágabb családomban generációk óta én lennék az első aki nem hogy a diplomát, de az érettségit leteszi, éppen ezért él bennük egy olyan (sokszor téves) hiedelem, hogy míg szakmunkásként egész nap megalázkodva dolgozhatnék piti pénzekért, addig diplomásként kevés munkával is nagy pénzeket szakíthatok. Megértem őket, ugyanis vendéglátósként sokszor szembesülhetnek ezzel, de ez mégsem minden esetben van így. A szüleim nagyon bíznak bennem, de félek hogy nagy csalódást fogok nekik okozni, főleg hogy nem él valóságos kép a fejükben rólam. Mit tudnék tenni? Elkezdjem az egyetemet, hátha bejön alapon (ha bejutok), vagy inkább próbáljam valahogy meggyőzni a szüleimet?

A válaszokat előre is köszönöm! :)

Ui: elnézést ha kicsit kusza és csapongó a fogalmazásmódom, de mint mondtam nem vagyok egy észlény :D


2020. febr. 23. 19:18
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Ez csak akkor derül ki, ha belevágsz. Veszítenivalód nincs, ha nagyon nem megy, akkor váltasz, vagy elmész dolgozni. De az esélyt add meg.
2020. febr. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

Nem vagy buta. Ezt valószínűleg egy IQ teszt is megmondaná. Valószínűleg a tanulási stílusoddal van baj. Nekem is idő volt megtalálni magam, hogy mi érdekel és azt hogy érdemes tanulni.


Az egyetem inkább a kitartásról szól, mintsem extra képességekről. :)

2020. febr. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%

Nekem úgy tűnik, hogy nincs benned egészséges önbizalom. Nem tudsz erős akaratú lenni, tehát nem bízol önmagadban.

Valóságot írok: Középiskolás osztálytársaim közül volt 1-2, aki csak átlagos volt. Tanultak tovább és diplomát szereztek (10 szemeszter, kb. 50 vizsga). Egyetemen lehetetlen magolással célt érni.

Tényleg 60 kilót lefogytál? Ez nem volt negatív hatással arra, hogy nem tudsz összpontosítani a tanulandó anyagra, mert elterelődik a figyelmed?

2020. febr. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
24%

ja, az elit diplomás sggfejéknél mindig ez van, nekem is addig bőgött anyám, hogy kap egy ba-t, még azt a ronda zsákot is felveszem a kedvéért, lefotózhat benne, kiteheti facere, és viheti haza a diplomát, nekem nem kell...

csináld azt amit én, menj el valami kamu, semmirekellő szakra, azon csak brmoságokat kell bemagolni, leírni egy papírra és elfelejteni, közben annyit dolgozni (meg persze a katalógustalan előadásokra nem bejárni, különben az életbe nem lesz munkád), hogy legyen elég pénzed diploma után a magad lábára állni, kitanulni egy szakmát és dolgozni. anyádék meg csókolgassák a drága papírjukat.

(tökre tetszik amúgy, hogy nem sírsz, hogy jajjj, nekem is kell ám cuki papír, hanem belátod, hogy nem mindenkinek való a sznob papírlebegtetés, inkább becsületes módon keresnél pénzt...)

2020. febr. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Függ attól is melyik egyetem, van elég sok szak, ahol csak amgolni kell, tulajdonképpena diploma pont az amit szorgalommal ugyanúgy meg lehet szerezni mint ésszel....sőőőőt sajnos inkább csak szorgalom kell hozzá, ezért van sok diplomás aki hát...nemokos. A szorgaloma veled született intelligenciát totá ltudja pótolni, és nincs is ezzel baj, próbáld meg
2020. febr. 24. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Sunshinedoll ***** válasza:

Tudom, hogy ennyi idősen még nem hisz magában az ember, és azt hiszi, hogy vagy nem elég okos vagy nincs valamihez érzéke, de felnőttként mondom neked 2 diploma után úgy, hogy két, különböző és totál más területen dolgozok, mint amit évekig tanultam, és amit 10 éves korom óta imádok (a mai napig), és mind a kettő olyan, amivel sosem foglalkoztam korábban, mert "jaj én ehhez nem értek": BÁRMIT meg lehet tanulni és BÁRMIT meg lehet csinálni.


Hajrá.

2020. febr. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz! :) Lehet hogy nem érzitek, de ez a pár gondolattal is óriásit segítettetek. Egyébként felmerült bennem is már, hogy a fogyásom akár befolyásolhatja a figyelmemet. Az utóbbi években, amígy még az érettségi nem volt annyira közel, a diéta valóban prioritást élvezett az önfejlesztés és a tanulás felett. Amúgy ebben a pár napban kicsit többet foglalkoztam ezzel a témával(most már a pozitívumokkal is mérlegelve), és arra jutottam hogy egy próbát valóban megér a dolog. Mégegyszer szeretném nektek megköszönni a jóindulatú és segítőkész válaszokat, nagyon jólestek, és nagyban motiváltak. :)
2020. febr. 24. 22:02
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem is a lényeg a kitartás, sok sikert! :) Egyébként én is most készülök az érettségire, ha szeretnéd esetleg tudok tippeket adni a tanuláshoz. (Én sem érzem magam kiemelkedőnek semmiben, szerintem átlagos képességű vagyok viszont a tanulás elég jól megy)
2020. febr. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem i próbáld meg! Vesziteni nem veszithetsz! Ne gondold, hogy elfogultak, lehet csak te nem látod reálisan a saját képességeid.

Amugy nagyon kedvesnek és értelmesnek tűnsz, sok egyetemista társam vehetne rólad példát, legalábbis arról, hogy oda való e...

2020. febr. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hogy alakult az èleted azóta?
2023. jan. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!