Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan legyek törtető ember?

Hogyan legyek törtető ember?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, jól keresek, van egy normális állásom a családi vállalkozásban, normális családom, normális hátterem, de ez marha unalmas. Nem tudom magam elképzelni, hogy világ életemben ezt a monotonságot elviseljem. Úgy érzem, hogy már most ellaposodott az életem, pedig még tök fiatal vagyok.

A hétköznapi élethez jól keresek, ahhoz, hogy nagy és távolbamutató céljaim legyenek meg nem.

Mit kéne magammal kezdeni? Tanulni valamit? Lespanolni a helyi éjszakai élettel? Nem vagyok idióta, se tanulatlan mégse jut eszembe soha semmi "korszakalkotó".


2020. febr. 26. 10:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább ambiciózus szeretnél lenni. Ehhez a törtetésnek nincs köze. Talán olvasgass, utazz, lehet inspirálódni, hátha megtetszik valami. Én tanulnék a helyedben, esetleg külföldön próbálnám ki magam. Milyen egyedül boldogulni más országban egyetemen. Ahhoz, hogy sok pénz legyen a fő célod, tudnod kellene, hogy mire akarod használni. A sok pénz önmagában nem cél.

Engem a sok pénzre a biztonság és az adakozás motivál főleg. Évente nagyobb összeget költök adakozásra. Nagyon jó érzés.

2020. febr. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. A jó hír az, hogy erről lemaradtál, a még jobb az, hogy a törtetés nagyon negatív vonás. Az ambíciózusság az egészen más.


Ha másra vágysz, akkor menj és csináld. Keresd emg azt, hogy mi az, amire nagyon vágysz, találd meg önmagadat. 21 évesen pontosan ennek van itt az ideje.


Elsőnek talán a családi vállalkozásból kéne kilépni és mondjuk pár évre elmenni külföldre, kipróbálni magad, hogy mire vagy képes és mit is szeretnél. Ne anyu és apu mondja meg, ahogy te ki vagy, milyen ember, és mire vagy jó, mert nekik az a kényelmes, ha ott sertepertélsz körülöttük még 60 évesen is.

2020. febr. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az élet nem egy szgépes játék, ami ha nem csiklandozza eléggé a receptoraidat, bezárható, újat kezdesz és kész. Így, hogy nincsenek még saját ötleteid sem, borítékolható, hogy nem fogsz boldogulni magadtól a nagybetűs életben. A gémer életben veszel egy új, izgalmasabb játékot, amit mások megírtak. Az a probléma, hogy az életedhez viszont saját célokra lenne szükség.
2020. febr. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nézz sok Szabó Péter bullshit gyüjteményt.
2020. febr. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jó eséllyel drogossá-alkesszé fogsz válni, ha a norm. élet nem elég izgalmas neked.
2020. febr. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A külföldre költözés tök jó ötlet, én is gondoltam erre.

Szerintem is kikéne lépni ebből a vállalkozás miatti kényelmi zónából és erre külföld egy teljesen jó megoldás. Legalábbis annak nem látom értelmét, hogy itthon maradjak, sokkal kevesebb fizetéssel, de legalább nem a szülők "tartanak el".


Egyébként meg életemben egy egész szál cigit nem szívtam el és sosem iszom, úgyhogy se drogos, se alkoholista nem leszek.

2020. febr. 26. 13:06
 7/7 anonim ***** válasza:
Lépj ki a családi vállalkozásból és kezdd el járni a saját utadat.
2020. febr. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!