Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi értelme van annak a közhely...

Mi értelme van annak a közhelynek, hogy "Örülj, hogy megvan mind2 kezed-lábad és egészséges vagy", mikor még az egészséges embereknek is nehéz az élet?

Figyelt kérdés
Sokszor szoktam panaszkodni anyámnak, hogy semmim nincs és legszívesebben meghalnék, aki erre azzal válaszol, hogy "akinek nincs keze/lába az örülne ha egészséges lenne és becsüld meg, hogy nincs bajod". Nos kérdezem én: egy tök egészséges embernek mivel könnyebb? Vagy inkább megfordítom a kérdést: egy fogyatékos ember hogy képes életben maradni ebben a zord világban, ahol még egészségeseknek is elég nehéz? Csak egy példa: 27/f vagyok diplomával tartós munkanélküli senkinek nem kellek. Az utóbbi időben kilókat fogytam, mert fizetés hiányában nincs pénzem normális kajára (szüleimmel élek együtt és megoszlik a bevétel). Az álláshirdetések 99%-a csakis tök egészséges munkavállalóként tölthető be. A közterek 99%-a nincs is akadálymentesítve. Akinek nincs 0-24 órás segítője az kerekesszékkel max otthon tud vegetálni (de a segítőt is csak pénzes fogyatékosok tudják megfizetni). Akkor mégis miért kiváltság az, ha nincs egészségügyi problémám? Semmi előnyét nem élvezem.

2020. febr. 26. 11:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
49%

Anyukád is tudja, hogy a problémáid nagy részét magadnak gyártottad és egyszerűen csak derogál odatenni magad és megoldani őket.


Majd ha nem olyan gondjaid lennének, ami mellett el lehet ücsörögni a langyos fosban, hanem jobban nyomasztana egy probléma, mint amennyire lusta vagy megtenni mindent, hogy ne létezzen, megtanulnád a kezedbe venni az életed. Majd ha azért is küzdened kellene, hogy kisétálj a parkba, hidd el, elfogynának a lehetőségek, amikkel takarózhatsz és egy idő után nem maradna más, mint mindent megpróbálni, hogy talpra állj, legyőzd a rákot vagy akár hogy legyen fedél a fejed fölött. Te nem érzed még a sürgetést.

2020. febr. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
53%

Az élet ezért nehéz sokaknak, mert önmagukkal sincsenek tisztában, nemhogy a jövőképükkel.


27 vagy ember...

Munkanélküliig jutottál?


Ne szivass!


Szedd össze már magad!


Amit kell mindenáron fejlesztened:

Öntudat, önismeret.


Ki is vagy, milyen képességekkel rendelkezel, mikhez értesz, miket szeretsz, milyen életet akarsz(?) Stb


Ha az ember letisztáz mindent önmagában s tudatában van a dolgokkal, akkor az tudja mit kell tenni s haladni a célok felé.


Azért nem élvezed semmi előnyét, mert ostoba vagy önmagadhoz és a saját boldogságodhoz.

Ezen változtass!!!


S köszönd meg a szüleidnek, hogy melletted vannak s eltartanak!


Csak egyszer tedd meg, hogy szó nélkül átöleled édesanyádat és kimondod őszinte háládat, hogy van étel és fedél a fejed felett.


Majd nézd meg a reakcióját.


Nem fog kiabálni veled, nem fog dühöngeni.


Voltam nem egy olyan helyzetben, hogy rájöttem, az az egyetlen ujjam is mennyire fontos a kezeimen!


Alkotok rengeteg művészeti ágon s volt egy balesetem... Kétségbe voltam esve "hogy fogok így alkotni?"


Nem ujjal kellene mutogatnod a hátrányos helyzetűekre s velük példálóznod!

Hanem emelem a kalapom, hogy mindazok ellenére valakik képesek teljes önálló életet élni, még jobban mint egészséges társaik.


Vegyél példát róluk és ne az önsanyargatást nyomasd ezerrel!


Emberként s férfiként is szégyen!


"Senkinek nem kellek" vagy már csak észre se veszed + nem is adsz bele apait-anyait, ezért ne merd kimondani a szádon!


Úgy persze nem kell az embernek egy olyan személy, aki feladta önmagát is.


Ezért szedd össze azt a kis hüle fejed, sétálj egy nagyot a gondolataiddal és határozd el magad: meg fogsz változni.


Önmagad pozitív oldalát előhozva!


Én is hisztizhettem volna még tovább, de akkor nem tartanék ott ahol.

180°-os fordulatot változtattam önmagamon s életemben is.


Ha van kedved írj s beszélgethetünk, ha szeretnél.


Az életben észre is kell venni az előnyöket, aztán csak tudod élvezni azokat.

2020. febr. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Az emberek egészségesnek vélt hányada semmibe veszi az egészséget, mert szokványos állapotként tekint erre. Akkor válik szenzitívvé az ember egy szervének a hiányára, amikor képtelenné válik arra, hogy használja, - addig nem hiányzik, mert megszokta, hogy funkcionál. A szerzett hiányosságot sokkal rosszabb megélni, mint a születés pillanatától fennállót, mert a szerzett hiányosságot megelőzően tudatában volt az azt elvesztő ember annak, hogy milyen volt működőképesen a szerv. Bizonyos, hogy sok olyan ember van, amelyik az eddig eltelt élete folyamán veszítette el egy érzéki vagy mozgásszervét, - ők hosszan tudnának mesélni neked arról, hogy komolyabban kellene venni az egészséget, mint állapotot. Tetszik, nem tetszik, igaza van az anyukádnak, amikor azt mondja neked, hogy örülj az egészséges mivoltodnak.
2020. febr. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Mi a szakmád? Ha a keleti régióban élsz, nem csodálom, hogy ott vagy baromi nehezen vagy egyáltalán nem találsz munkát. Egy esélyed lenne, ha valamilyen úton-módon át tudnál jutni ide, Budapestre, vagy a nyugati régióba, ott már lenne munkád.


A közhelynek abból a szempontból van értelme, hogy amíg egészséges vagy, nem vagy tehetetlen. Egy egészséges ember, rövid vagy hosszútávon elvállalhat bármilyen munkát, amíg nem tud javítani a helyzetén, míg egy beteg/fogyatékos embernek vagy hatványozottan kevesebb, vagy egyáltalán nincs esélye erre.

25/L

2020. febr. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
#12: Milyen önfejlesztésről beszélsz te? Azt se tudom milyen irányba induljak el. Van egy egy elvileg nem is annyira büfédiplomám info területen, igaz még nulla szakmai tapasztalatom van, de minden munkáltató lesz** magasról. Olyan elvárások vannak ebben az iparágban, hogy egyetem alatt esélyem se volt elsajátítani ill. tapasztalatot szerezni. Így is örülök, hogy lett egy oklevelem. Munkaügyi központban is finoman céloztak rá, hogy ők "tanulatlan melósokkal" foglalkoznak nem diplomásokkal, amúgy meg ott is csak közhelyeket pufogtattak. Bp.-re/Dunántúlra meg hogy menjek el, ha a reális pályakezdő bérem (ami hallatán nem küld el a HR-es a búsba) annyiba kerül, mint egy szimpla albérlet?
2020. febr. 26. 18:18
 16/16 anonim ***** válasza:

Semmi érteme ennek a közelynek. Senki nem kérte hogy megszülessen és nem tehetünk róla ha szüleink felelőtlen vagy épp felelősségteljes önzőségéből megszülettünk. Nem kell hálásnak lenni az életért.

Az ember az egyetlen faj akinek egy csereeszközért kell dolgoznia, amiért a fenntartásához szükséges körülményeket biztosítani tudja, és dolgozhatsz egész életedben valaki másnak, csakis azért, hogy egy kvázi kényelmes életét tudj magadnak biztosítani. Ezt az ördögi kört csak úgy tudod megszüntetni ha nem szaporodsz. Ha meg igen, akkor ezzel a tudattal, hogy a gyerekednek is ugyanolyan szánalmasan középszerű élete lesz mint a többi 7 milliárd embernek.

2021. nov. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!