Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Bábunak tekintem a többi...

Bábunak tekintem a többi embert mint akiknek nincsenek érzéseik! Milyen tulajdonság ez?

Figyelt kérdés

Nem gonoszságból csinálom vagy haszonszerzés, előrejutás miatt. Úgy érzem mintha én lennék az egyetlen gondolkodó lény öntudattal a világon, a többi ember csak statiszta. Lenézek mindenkit, magamat magasan föléjük helyezem. Viszont ezt nem mutatom ki. Vannak nekem kedves emberek, van barátnőm is. De nem ragaszkodom hozzájuk. Ha holnap otthagynának, észre se venném. Nem vagyok agresszív vagy nagyképű. Egy szerény, tanult, okosnak mondott ember vagyok, aki még soha nem került konfliktusba senkivel! Még akiket lenyomok a munkában, átlépek rajtuk, azokkal is elhitetem hogy nyalizniuk kell nekem és rendben vagyok. Akikkel a legjobban kibabráltam azok is azt mondják rám hogy nagy játékos, cápa, stb. Egyértelműen rosszat nem mondanak. Néha kicsit rosszul érzem magam a dolgok miatt. Anyám kórházban volt, mellette voltam végig, de igazából egyáltalán nem éreztem át a helyzetét vagy hogy mit érezhet. Csak úgy csináltam ahogy kell! Ez nem azt jelenti hogy nem szeretném vagy ilyesmi. Amikor én voltam kórházban daganat gyanújával 4 éve, az sem érdekelt különösképpen. Csináltam amit mondanak és ennyi. Végigcsináltam és nem volt semmi.

Milyen tulajdonság lehet ez vajon? Ki lehet kezelni? Ártani max szakmailag ártok vele, mert a valódi nemtörődöm magamra koncentráló gondolataimat soha nem fogom felfedni senki előtt. Nagymamám volt az egyedüli ember aki egyszer leültetett és mondta, hogy nála nem vagyok okosabb, őt ne nézzem hülyének mint mindenkit. Pontosan tudja hogy lenézek másokat és megjátszom magam mert ő is ugyanilyen mint én. Azóta elhunyt szegény, de ő megértett. Azt mondta amíg vannak nekem fontos emberek és betartom a szabályaikat (társadalmi események, stb) addig minden rendben lesz, ő is így élt végig. Állítása szerint szülni se akart, csak úgy jött mert kellett és kész. Nemsokára megkérem a barátnőm kezét, bár indíttatásom nem nagyon van rá, nem is értem mire jó az, ha amúgy is együtt vagyunk. Ezt diktálja az élet és követem.


2020. febr. 27. 00:16
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Nárcisztikus beutes.

Ilyen az én férjem is.


Leszel meg bajba.

2020. febr. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Nagy mesemondó vagy. Kár, hogy sokan itt készpénznek vesznek mindent :D


Nem vagy pszichopata, mert azoknál fel sem merül, hogy ilyenekről kérdést írjanak ki, szimplán szeretnél ilyen lenni és ehhez most jól jött egy kis mese. Nem egy ilyen emberrel találkoztam már, ezeknél a folytonos/gyerekkori elnyomás vagy bántalmazás váltotta ki azt, hogy ilyenekkel nyugtatták magukat, majd amikor bármi valós rossz beütött, ugrott is az álca és egyből megtörtek. Nem tudom, hogy miért akar az ember teljesen olyanná válni, ami sosem lesz, mert bizonyos dolgokra születni kell vagy olyan mentális rendellenességgel születni.


Amikor te daganatos voltál vagy anyukád kórházban volt, azért nem érdekelt annyira a dolog, mert még fiatal voltál ahhoz, hogy érezd a helyzet súlyosságát.

A többire meg ki sem térek, mert tele van ellentmondásokkal az egész.

2020. febr. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Akik ilyeneket művelnek, nem tudatosan csinálják, akiknél ennyire tudatos a dolog, ők változtatni is tudnának rajta, szerintem a többségük nem érti, nem tudja: miért cselekszik úgy, ahogy. Nem tudatos mechanizmus alapján cselekszenek.
2020. febr. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Én is találkoztam már ilyennel, sôt magam is ilyen vagyok egy minimálisan. Jó sztori, de ennek a fele az, hogy ilyennek szeretnéd látni magad. Olyat is ismerek, aki hatalmas manipulátornak gondolja magát, aztán sokan mégis úgy átlátnak rajta, mint a tiszta üvegen. Azt mondod a barátnôdet is befolyásolod, hát akkor persze, hogy ô a tökéletes számodra. Csinálja ami mondasz, bólogat mint a kiskutya és felnéz rád. Mi lenne ha olyannal állnál össze, aki kevésbé egyszerû? Akkor már lehet, hogy te lennél az, aki manipulálva lenne. Ne a könnyen befolyásolhatóakkal legyél “nagy legény”. Persze ezzel nem célom semmi rosszat mondani, csak szerintem te csak a felszínt kapargatod, rádférne egy kis önismeret.
2020. febr. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Jajj ez a rágyujtok cigire es nagyon menő vagyok...ezt haverom is probalta egyszer beadni

Szeretnél csak ilyen lenni Andersen

2020. febr. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Nehéz volt kimásolni a szöveget a Wikipediáról?
2020. febr. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Melyik az a wikipedia oldal? Elolvasnám. Nem szeretnék ilyen lenni, de ezt ti jobban tudjátok. Nem szeretnék sem menő, sem cool lenni, nem tartom a viselkedésemet annak, csak nem érdekelnek a dolgok. 30 éves vagyok nem egy tini. Nem szokásom meséket előadni, most először írtam le amit magamról látok kívülről.

Nem voltam rákos, csak megijesztettek vele és hetekig vizsgáltak a gyanúval. Állítólag sírnom kellett volna, kiborulnom. Semmi ilyen nem jutott eszembe.

Bár elég viccesek azok akik itt megállapítják, hogy ez kamu és átlátnak rajtam, azok simán jóban lennének velem.

Mégegyszer írom, nem vagyok menő és Patrick Bateman típusú hideg, lehengerlő figura sem. James Dean sem vagyok. Vezető beosztásban dolgozom és van egy webáruházam is 4 alkalmazottal, akiket a párom felügyel főleg.

2020. febr. 27. 14:16
 18/20 anonim ***** válasza:

Ez egy tök átlagos viselkedés. Valószínűleg a szüleid zárkózottak voltak, nem tudtál velük akármiről beszélni. Meg hát nyilván átlagos, vagy átlag feletti az intelligenciád. Viszont az érzelmi intelligenciád, vagy akárhogy hívják, az fejletlen, de ez is érthető, mert jelenleg ez számít normálisnak, és ezt "támogatják".


Amúgy én is így voltam ezzel tizenévesen, de most már annyi változott, hogy a "hülyék", és a "bábuk" között mindig látok pár embert, akikről úgy gondolom, hogy olyan okosak mint én, meg azt is észre veszem, hogy ha valaki magasabb szinten áll nálam. És hát, sok ilyen van.


De amúgy ezzel terápiára kéne járnod.

2020. febr. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=y7ZBb6LaU7k&t=2502s


De amúgy itt van egy kva jó beszélgetés a nárcizmusról, ahol el is mondja a csávó, hogy ennek a zavarnak több szintje van. Lehet h te enyhén nárcisztikus vagy. Vagy bizonyos helyzetekben, nemtudom, de lehet h érdemes lenne meghallgatnod.

2020. febr. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Miért akarsz megváltozni?


Sokkal könnyebb így élned.

2020. febr. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!