Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az autizmussal élők mennyire...

Az autizmussal élők mennyire értik meg a regényeket?

Figyelt kérdés

Mondjuk ha egy átlagos intelligenciával bíró felnőtt autira gondolunk.

Feltételezem, nagy egyéni eltérések vannak, de csak úgy általánosságban érdekel, ha valaki tud erről valamit, irja le :) köszi!:)



2020. febr. 27. 14:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Amennyire mindenki más. Csak nem nagyon érdekli öket általában.
2020. febr. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én aspergeres vagyok, nemhogy értem őket, írok is ilyesmiket. Tudom, egy ténylegesen autistához képest ez egy gyengébb zavar, de nekem sosem volt gondom az írott szöveg értelmezésével és sokak szerint jól át is tudom adni a hangulatokat, érzelmeket. Sok dologban furcsa tudok lenni, sok helyzetben nem értem, mik az emberek elvárásai felém, van pár dolog, amit nem értek, hogy miért akkora probléma másoknak... De a legtöbb ilyen szituációt megtanultam, hogy hogy zajlik mások számára és értem, hogy mások miért érzik az adott helyzetben azt, amit.
2020. febr. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Valamikor régen nagy könyvfaló voltam, aztán jött az Internet.

Egy Asperger-szindrómás.

2020. febr. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Amennyire én tudom az autizmus nem okoz olyan zavarokat, ami miatt ne érthetnének meg egy regényt. De nem vagyok szakértő, csak régebben olvasgattam a témáról.
2020. febr. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nemigazán szoktam olvasni, Utolsó könyv amire emlékszek (hogy rendesen kiolvastam) az a Pál utcai Fiúk. Inkább filmeket szoktam nézni azt nem kel már (általában) értelmezni stb. (Azért a filmek között van sokk nagyon gagyi is sajnos)


Üdv egy apspergeres

2020. márc. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2, velem is ugyanez a helyzet!
2022. ápr. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!