Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A szomszéd telken építkeznek....

A szomszéd telken építkeznek. A munkások minden mondatuk végére odateszik a ba. Dmeg szót. Miért?

Figyelt kérdés
Gondoltam, hogy ha majd végeznek egy fázissal másik brigád jön, és azok talán nem így beszélnek. Tévedtem. Minden mondatban muszáj szerepelnie a ba.dmeg szónak. Semmi jelentősége, semmivel nem módosítja a mondat értelmét, mégis ezt csinálják. A gyerekeim figyelmét nem győzöm elterelni, becsukni az ajtót ablakot, hogy minél kevesebbet hallja. De jön a tavasz és egyre nehezebb lesz. Mi értelme van ennek, mennyivel jobb, ha így beszélnek?

2020. márc. 3. 14:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez van.


Dolgoztam segédmunkásként és a kollégák mindenre azt mondák, én meg kitaláltam ,hogy köszönésnél is mondom. pl. Üdvözöllek bazzzzmeg. Hogy telt a hétvégéd bazzzmeg? Ma reggel szépen elindult az autóm bazzmeg.


Utána kevesebb lett a bazzzzmeg mert felcsesztem őket. :D

2020. márc. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 alletta ***** válasza:

kötőszónak használják sajnos. vagy felnőttes dolognak tartják.

kb. hol tartanak az építkezésnél?

2020. márc. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%

Mert csak! Ba. Dmeg.

Sajnos ez a színvonal.

2020. márc. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
Általában az ilyen munkát végző emberek (tisztelet a kivételnek!) elég alacsony IQ-val rendelkeznek, így a szókincsük sem vmi nagy.
2020. márc. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%

Miért kell elterelni a gyerekek figyelmét? Valószínűleg már az óvodában megtanulták ezt a szót.

Viszont azt nem értem, hogy miért ragadnak le egy szónál. A magyar nyelvben annyi káromkodás van, hogy azokat használva is tudnának változatosan beszélni.

2020. márc. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ez egy hasonló alapszó lett, mint pl.: az ajtó.
2020. márc. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
Ha próbáltál volna valaha akárcsak egy szöget is beverni a falba, akkor megértenéd :D
2020. márc. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
#7: Erre a beszólogatásra mi szükség van úgy, hogy nem is ismersz? Miből gondolod, hogy nem? Itthon magam csináltam a gipszkartonozást, a parkettalerakást, a bútorok egy részét magam készítettem, ha bármit meg kell javítani, megcsinálom, stb. Attól, hogy valaki kétkezi munkát végez, még nem kell káromkodnia folyton.
2020. márc. 3. 19:36
 9/11 anonim ***** válasza:
78%

Vicceltem, vegyél egy mély levegőt...


Nyilván nem mensa tagok mennék fizikai munkásnak. Ettől még lehetnek jó emberek, szimplán nem tanultak meg viselkedni. Ennyi.

2020. márc. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
90%
Ööö, hát én most teperek a második diplomámért, de én is előszeretettel használom a bzdmeget és társait. Mert egyszerűen jólesik. Amíg otthon laktam huszonpár éves koromig, sosem beszélhettem csúnyán, azóta viszont túlságosan jólesik, hogy megtehetem. És sajnos a gyerekem is megtanulta már az egész otthoni repertoárunkat, pedig még csak most lesz iskolás.
2020. márc. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!