Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen erkölcsi elveket tudtok?

Milyen erkölcsi elveket tudtok?

Figyelt kérdés

Olyan erkolcsi elvekre lennek kivancsi mint pl: Soha nem hazudok, soha nem allok bosszut senkin, nem veszem el mas tulajdonat ha az illeto szegenyebb nalam, nem olok meg senkit akarata ellenere stb.

Ezeknel lehet konkretabb de ne legyen tul alltalanos az allitas. A lenyeg az hogy hatarozott allasfoglalas legyen egy elvi kerdesben. A legjobb az lenne ha inkabb sajat elveket irnatok (vallas vagy torveny altal eloirtak helyett).


Aki nem erti a kerdest, az legyszi ne valaszoljon!



2020. márc. 4. 10:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
Tízparancsolat
2020. márc. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ennél konkrétabb és gyakorlatiasabb elvek érdekelnek amik (mint mar irtam,) nem egy vallas altal megfogalmazottak hanem inkabb sajat elvek.
2020. márc. 4. 10:35
 3/17 anonim ***** válasza:
71%
Nem firkálok a szomszéd kerítésére, de ha mégis, nem a saját nevemet.
2020. márc. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

(A firaklos peldat koszi)


Kicsit pontatlanul tettem fel a kerdest. De hogy biztosan ertehto legyen, a kerdes az hogy:

MILYEN (ERKOLCSI) ELVEITEK VANNAK? VAGY MILYENEKET HALLOTTAL MASOKTOL?

2020. márc. 4. 10:58
 5/17 anonim ***** válasza:
Pld. a vegánoknál: nem esznek állati eredetű ételeket. Környezetvédelem: nem szemetelnek, nem vesznek műanyag kiszerelésű termékeket, stb.
2020. márc. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

- Amíg vki nem árt nekem, én sem ártok neki, kivéve, ha van vmi nyomós indok rá (megüti pl. a bnőmet, verbális sértegetés)

- Párkapcsolatban nem hazudok

- Nem csalok meg mást, még ha az illető meg is csalt engem

- Próbálok minél kevesebb élőlénynek ártani, legyen az egy rovar, vagy növény

- Nem cseszegetek másokat olyannal, amit én sem teszek meg

- Nem túrkálok másnak a holmia között, még ha jóban is vagyok az illetővel

- Nem veszek ki kérdezés nélkül pénzt, még ha közös kasszán vagyunk is

- Nem kutakodok másnak a magánszférájában, ameddig alapos indokom nincs

- Önvédelem vagy szeretteim védelme érdekében akár ölésre is képes lennék, ha arra nincs más mód

- Az állatoknak a szabadban a helye (nem a haszonállatokra gondolok), így nem fogok egyet sem a saját örömöm miatt fogságban tartani szűk lakótérben (pl. papagájt kalitkában, macskát 30nm-es panelban), főleg nem támogatom túlszaporított kutyák tartását, aminek kín az élete (pl. mopsz).

Max. akkor tartanék állatot, ha elegendő és biztonságos élletteret tudnék neki nyújtani (pl a falu végén egy hatalmas majorban, ahol a macska oda mehet, ahová csak akar, a forgalomtól távol)


Most így ennyi jutott az eszembe, de biztos van még.

2020. márc. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 October15 ***** válasza:

Ennyire konkrét dolgom nem sok van.

A "nem hazudok" alapvetően egy fszság. :) Mert ha nem hazudsz akkor nagyon gyorsan belefogsz ütközni abba a problémába hogy az adott igazság többet árt mint használ.

Na meg ott van annak a kérdése, hogy vajon csak egy igazság létezik-e.


Úgyhogy én úgy vagyok vele, hogy az igazság / gondolataim kimondásának értéke / pozitív eredménye legyen arányban a kárral amit okoz.


A másik nagyjából ehhez kapcsolódik: A számomra fontos embereknek igyekszek úgy, akkor és annyit segíteni ami még nem kontraproduktív. + Lehetőleg nekem se ártson túl sokat [bár ez erősen másodlagos].


Ezen felül elég erős moralitásom van de az adott helyzettől függ hogy mit ítélek elfogadhatónak és mit nem.

2020. márc. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 October15 ***** válasza:
6.: Ez az állattartás dolog azért eléggé le lett sarkítva. Azért egy macska nem őrül bele ha lakásban tartják + vannak állatok amik kifejezetten jól érzik magukat viszonylag szűk térben példának okáért a kígyók pont ilyenek.
2020. márc. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
43%

Kérdező, #1-nek irt reakcióddal vitatkoznék,

mert tizparacsolat lehet, hogy alapvetően vallási törvény, de csak az első 3 követel vallásos gondolkozást. A benne foglaltak 4-10-ig egyetemes és örök erkölcsi elvek a társadalomban, és cseppet sem levontak, vagy nem gyakorlatiasak...


szüleidet tiszteld, ne ölj, ne lopj, ne hazudj, ne paráználkodj, más tulajdonát ne kivánd, más feleségét(férjét) ne kivánd


mind-mind mind egyetemes morális elvek.

2020. márc. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

# 2/


Ha nem lennél szűklátókörű, fejből is tudnád, hogy a tízparancsolat vallásoktól függetlenül is benne van kb. minden nép alapvető erkölcsi értékeiben.

2020. márc. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!