Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy egy szegény...

Miért van az, hogy egy szegényebb ember sokkal adakozóbb mint egy gazdag?

Figyelt kérdés

Élő példa az egyik jó haverom. Akárhányszor elmegyünk valahova sörözni vagy kajálni egyet, van, hogy ő áll mindent pedig tudom jól , hogy nem keres annyira jól. És hiába mondom neki nem egyszer hogy majd én állom a számlát ragaszkodik hozzá mindig hogy ő fizessen. Persze van, hogy nem érdekel és én fizetek akármit mond :).


És ismerek full gazdag embereket akik ha tudnák a saját anyjukat is eladnák ráadásul imádnak máson élősködni. De ha egyszer valaki gazdag akkor miért tud fukar lenni, hogy semmire se költ, de ami ingyen van az egyből kell.


2020. márc. 4. 13:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%

Sajnos ez így van, de nem mindenkire jellemző. Én is jó pár jómódú embert, aki fogához veri a garast. És sajnos olyanról is hallottam, hogy halála előtt inkább megsemmisítette vagyonának nagyrészét, csak hogy máshoz ne kerüljön.

Erről a mentalitásról mindig Moliere: A fösvény című műve jut eszembe.

2020. márc. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%

jav.: Én is ismerek jó pár...


Talán a szegényebb úgy van vele, hogy örül annak, ami van, és jobban megsajnálja a tőle szorultabb helyzetű embert és megszánja egy kis aprósággal.

2020. márc. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
41%
Ez badarság ember függő van akinek kevés pénze van de mégis surmo de van akinek sok pénze van és mégis adakozó. Nekem személy szerint nincs sok keresetem és már azért is surmo vagyok és nem adok senkinek semmit hogy nekem több maradjon. Ha meg valaki rá szorulna miért adnék neki nem az én dolgom
2020. márc. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
44%

Én még nem vettem ilyet észre. Inkább személyiség függő. Nem minden szegény kedves, ártatlan, jótét lélek :) Én inkább jobb anyagi helyzetben lévőkről tudom, hogy rendszeresen adakoznak.

A meghív egy haver, hát az nem az adakozás kategória nekem :) Ismerek én is olyat, aki buliban szórja a pénzt, meghív sok mindenkit, stb. Közben meg tele van adóssággal. Ez nem jószívűség, egyszerűen csak nem tud bánni a pénzzel. Meg persze, akiket meghív, azok nem tudják, hogy másoktól meg kölcsönkéreget :D

2020. márc. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%
Mert a szegényebb át tudja érezni a helyzetet, a gazdag viszont kevésbé.
2020. márc. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%
Javítsuk ki: aki nem született gazdagnak, az adakozóbb.
2020. márc. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Sokféle ember létezik, na most van a gazdag, honnan van neki meg az első 1 milliója?

szerintem úgy hogy még a 50-100 Ft sem adja oda senkinek másképp lehet hogy sosem gyűlne össze neki, csak számoljuk ki legalább 3 hónapig de inkább 12 hónapig írjuk le minden egyes dolgot amire pénzt költünk aztán lehet csodálkozni milyen buta dolgokra is rá beszélnek, havi 20000 Ft költöttem energia italra, 18000 Ft cigire, 22000 Ft alkoholra,30000 Ft gyors kajára, egyébb butaságra 20000 Ft mikor ki jött ez a szám rosszul lettem, teljesen értelmetlen dolgok amitől nem voltam boldog.

A szegényebb ember azért adakoznik szerintem másnak mert lehetséges hogy már ő is volt rossz helyzetben és tudja milyen az ha nincs mit ennie, van aki csak a mának él és nem érdekli mennyit költ csupán az számít neki hogy boldog legyen és annak lásson másokat is stb..

2020. márc. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Az adakozó nekem nem azt jelenti, hogy a haverjának fizet egy gyrost, hanem hogy pénzt ad valami szervezetnek, valamilyen célra.
2020. márc. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Így van, ő atérzi,hogy milyen,ha neked nincs. Ő is pénzből él,de ha van olyan dolga,ami neked kellene,és nem olyan nagy dolog, pl van egy doboz 100-as szöge,és neked kell egy pár,nem fogja sajnálni,nyilván legyünk realisták,mindennel senki sem csinálja így,de amivel tud segíteni,azzal fog,nem minden esetben persze,általánosítani nem akarok,mer jön a tini army és leszólnak, nekik az is általánosítás,hogyha aztmondom,hogy 1000-ből 1 a kivétel, és általánosítok.
2020. márc. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
31%
Mert ők jobban tudják, hogy mi az a szűkölködés, bár van olyan gazdag is, aki a 0-ról tornázta fel magát.
2020. márc. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!