Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy egy szegény...

Miért van az, hogy egy szegényebb ember sokkal adakozóbb mint egy gazdag?

Figyelt kérdés

Élő példa az egyik jó haverom. Akárhányszor elmegyünk valahova sörözni vagy kajálni egyet, van, hogy ő áll mindent pedig tudom jól , hogy nem keres annyira jól. És hiába mondom neki nem egyszer hogy majd én állom a számlát ragaszkodik hozzá mindig hogy ő fizessen. Persze van, hogy nem érdekel és én fizetek akármit mond :).


És ismerek full gazdag embereket akik ha tudnák a saját anyjukat is eladnák ráadásul imádnak máson élősködni. De ha egyszer valaki gazdag akkor miért tud fukar lenni, hogy semmire se költ, de ami ingyen van az egyből kell.


2020. márc. 4. 13:42
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen mindent eltorzító mendemondák a jószívű szegényekről és a csúnya gazdagokról.

Csak éppen a szegény mégis mi a túróból adakozna, ha valóban szegény??!

Azok a mi befizetéseinkből kapják a segélyt, ergo ha bárkinek is adnak, akkor azt igazából mi adjuk..


A pénzhez való hozzáállással már más a helyzet.

Ha egy szegény nyeri meg a lottó ötöst, jó eséllyel ismét szegény lesz egy év múlva.

Ha viszont a gazdag nyeri meg, akkor jó eséllyel jóval gazdagabb lesz mint előtte volt.

Tehát többet tud belőle adakozni.


Természetesen hozzáállás kérdése is.

2020. márc. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Mert sokszor néztek Mátyás Király népmeséket!
2020. márc. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!