Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha két ember között túl nagy...

Ha két ember között túl nagy a különbség anyagilag, akkor az a kapcsolat kuka?

Figyelt kérdés

A legutóbbi párkapcsolatomban jöttem rá erre a problémára.

Én nem igazán akartam elhinni sokáig, mindig legyintettem, amikor valaki azt mondta,hogy számít a pénzügyi helyzet.


Nekem van két diplomám, alap+mester, gazdaságtudományi területről.Versenyszférában dolgozom.Ebből adódóan, jóval az átlagbér felett keresek.

Budapesten, diplomával, nyelvtudással ez nem nehéz.



Az exem viszont mentőápoló volt.

Mondanom sem kell,hogy a közszférában milyen állapotok uralkodnak financiális téren.Ha meg huszonéves valaki, akkor meg főleg nincs megbecsülve.

Viszont, nekem elsősorban a személyisége,külseje volt a mérvadó



A kapcsolatnak ő vetett véget, mivel nagyon zavarta az anyagi különbség.

Eltérőek voltak a vásárlási szokásaink.Én is néztem az árakat, de azért, ha valami nagyon megtetszett megvettem.

A másik, ami zavarta, hogy én lakást bérelek, ő viszont a szüleinél lakott.


2020. márc. 6. 10:54
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
0%

Mentalitástól függ.

Ha az egyik élősködő akkor persze (kivéve, ha a másik szeret lábtörlő lenni)

Az exed meg csak szimplán hülye

2020. márc. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
95%
Van egy olyan érzésem hogy ez nem a teljes story.
2020. márc. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
0%

Ami mondjuk gáz huszon évesen hiszen még akkor indul be a karrier stb...

Ha 30 felett is minimálbérnél tartasz a mamahotelben na az már gáz!

De ő csak féltékeny volt, a saját önbecsülésével vannak bajok. Ha neki az a célja, hogy többnek érezze magát a másiknál, mert neki több van, akkor menjen keressen valami putris csajt, ne is sajnáld!

2020. márc. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
48%

Ne haragudj kérdező, de ez hülyeség...

Egy párkapcsolatot nem tehet tönkre anyagi különbség...

Hisz a megkeresett pénz megy a közösbe.

Nekem faterom keresett 600-at, muterom pedig 150-et havonta, mégis jól elvoltak, felneveltek és el vannak most is.

Egyébként egy mentőápoló fizetése se egyenlő az éhen halással. Egyik ismerősöm is az és némi túlórával 300-at keres nettóba. Túlóra nélkül 250.

Ott szerintem más volt a probléma...

2020. márc. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
50%
Nem voltak ott komoly érzelmek
2020. márc. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül. Az emberben van beleérző képesség, ha képes figyelembe venni a másik érzéseit, akkor nem cselekszik olyat, ami a másikban kellemetlen érzéseket kelt.
2020. márc. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

Nekem az exem anno felhozta ezt temaba hogy biztos akarom e (ugy volt kimegy külföldre higy gyüjtsünk)mert ha magas lesz a fizuja(nalam joval magasabb) akkor hogy kepzelje azt el? Pl ha szeretne venni magànak akàr 50 ezerért hegesztö pajzsot vagy egy kocsit, akkor most ne vehetné ezeket meg magànak lelkiismeret furdalas nelkül hogy en meg "lyukas cipöben jarok mellette", vagy mindig vegyen nekem is valamit ha ö magànak akar hogy ne nézzen ki hülyén a helyzet amikor egy kapcsoltban az egyik fél elhuz anyagilag mint a vadlibàk a masik mellett? Szoval nem e esetleg jobb lenne ha mindketten itt probalnank meg vergödni egy hazra par ev helyett evtizedeken at inkabb?



Màsik exem meg amugy mivel 4 szer annyit keresett mint en, ö olyanokat csinalt hogy megalàzott pl ho vègèn mikor latta hogy üres a penztarcam egyszerüen kiröhögött meg szànalomnak tartott es keresett egy pénzes nöt inkabb

2020. márc. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
#4 ők szerintem nem egy házaspár, csak jártak.
2020. márc. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
*felhozta hogy biztos hogy akarom e hogy kimenjen külföldre
2020. márc. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

Kevés helyen tudják jól kezelni. Mondjuk ha a férfi keres rosszul és a nő elmegy szülni két gyereket, akkor valóban lehetnek hatalmas súrlódások a kevés bevétel miatt.


Hosszabb távon szerintem frusztráló, főleg ha nem is tesz semmit a magasabb jövedelemért. A férfinek azért, mert a nő tartja el, a nőnek azért, mert a férfi "töketlen", képtelen eltartani a családot, ha bővül a létszám.

2020. márc. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!