Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi lehet az oka, hogy az...

Mi lehet az oka, hogy az emberek 90 %-ának vannak előítéletei a nőkkel szemben?

Figyelt kérdés

[link]


Magamból kiindulva, férfiként engem senki nem bánt, nincs velem rosszban és nem akar ok nélkül bántani. Aki mégis valamilyen rossz szándékkal közeledik felém, az a saját helyzetét vetíti csak rám. Ezek után, mi lehet az ok, amiért előítéletesek az emberek (a nőket is beleértve) a nőneműekkel?


2020. márc. 8. 14:26
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
Mi lehet az oka, hogy az emberek 99,9%-ának vannak előítéletei a férfiakkal szemben?
2020. márc. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
18%
Mert van alapja, és az emberek nem vakok? lol. Én pl úgy gondolom, hogy egy velem hasonló edzettségi szinten lévő nő fizikailag gyengébb nálam. Ez a statisztikában úgy jelenik meg, hogy én előítéletes vagyok, a valóságban meg úgy, hogy van szemem. Ez a kutatás csak a feminista kurzus retorikáját akarja alátámasztani, különben felmérték volna, hogy a férfiakkal szemben mennyi előítélet van, és a pozitív és negatív előítéletek mérlegét is megvonták volna mindkét esetben. Ez így csak hiteltelen nyivákolás.
2020. márc. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
#2 Úgy gondolom, hogy ez nem előítélet. Mindenkinek meg van a saját szerepe az életben, nő és férfi sosem lesz egyenlő és egyik sem jobb vagy rosszabb a másiknál. Ne akarjon senki a másik szerepében játszani.
2020. márc. 8. 14:41
 4/10 anonim ***** válasza:
59%

A kutyákkal szemben is 90%-nak előítéletei vannak sőt mondok durvábbat ha pasiként női melót vállalok akkor ellenem is vannak előítéletek. (pl. anyám/nővérem is furcsán nézett, hogy a pékségben miért pasi az eladó)


Az ilyen nagy általános statisztikáknak semmi értelmük nincs, meg kéne vizsgálni külön külön az országokat, régiókat és magukat a kérdéseket is, mert ha tetszik ha nem nem vagyunk mindenre egyformán alkalmasak így vannak olyan területek ahol az előítéletek nem ok nélkül születtek és talán csak ott kéne ezeken dolgozni ahol alaptalanul van vagy az egyik vagy a másik nem hátrányosan megkülönböztetve.

2020. márc. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mert nem olvassák el az eredeti tanulmányt...
2020. márc. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
9%
Mert tettek érte hogy legyen, van alapja. A C kategóriásokkal szemben sem "csak úgy" vannak előítéletek, hanem kiérdemelték. Ugyanúgy a nők is.
2020. márc. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
55%

Férfiként is létezik ez, nőként írom.


Ha hallgatod a híradót, és bemondják név és nem nélkül, hogy "lemészárolta a családját", férfit fogsz elképzelni.

2020. márc. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nekem a kakukkos órákkal szemben vannak előítéleteim, mindig jeltkezni akar egy motorcsónaknak, de nem érti a hülyéje, hogy akkor be fog szrni.
2020. márc. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jó nagyot hazudott az a 10% akik azt mondták, hogy nekik nincsenek előítéleteik.
2020. márc. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ami a nők szerint előítélet,

az a férfiaknál csupán tapasztalat.

2020. márc. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!