Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lehet az, hogy csökken...

Miért lehet az, hogy csökken bennem az empátia és az érzelmi kötődés másokkal szemben? Tetszik a dolog valamiért, de tudom, hogy helytelen.

Figyelt kérdés

Példának ott vannak a barátaim. Ha valami gond van meghallgatom őket, de azon kapom magamat hogy nem tudok mit kezdeni a dologgal, akármilyen gondjukról is legyen szó. Ha valamelyikük pl. 5-10 év ismeretség után azt mondaná hogy többet nem akar látni, meg sem hatna, pedig tudom hogy szeretem őket.

A családomban is megesett már, hogy ilyen-olyan rokonok gondjai abszolút nen hatottak meg, úgymond nem érdekeltek maguk az emberek sem. Nem kötődök egy-két hónapja. Tudom, hogy ennek nem kellene így lennie, de valahogy így mintha könnyebb lenne, csak azért gondolom érthető ha aggaszt a helyzetem, mert nem ismerem a forrását.


Nárcisztikus hajlamom nincsen, érdeklődtem, nem kaptam arra visszajelzést senkitől hogy ilyen téren bármikor is gond lett volna velem. Tudatosult traumám nincs, nem is volt, teljesen "oktalanul" alakult ez ki bennem.


Korábban nagyon érzékeny voltam, szibte bármi megérintett, sokszor egy ember puszta látványa is (mikor mi), mostanság pedig hűvösnek és ridegnek érzem magamat.


24/F



2020. febr. 28. 00:33
 1/8 A kérdező kommentje:
Ha valami nem érthető kérem jelezzétek, korrigálom, csak nehéz ezt az érzést szavakba önteni.
2020. febr. 28. 00:36
 2/8 anonim ***** válasza:
Depresszió?
2020. febr. 28. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Na igen ez pl kimaradt. Kb nyár óta sugárzó jókedvem van mindig. Legutóbb tavaly szálltam magamba pár napra és kész. Nagyon jól érzem magamat lelkileg.
2020. febr. 28. 00:56
 4/8 anonim ***** válasza:

Velem is ez van,mondjuk azért néha be üt a depresszió, igaz nekem szerintem bipolárisom is van.

22F

2020. febr. 28. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, még szerencsésnek mondhatom magam hogy nálam nincs meg az erős érzelmi ingadozás, habár évekkel ezelőtt jellemző volt rám, de az megszűnt. Nem lettem bipoláris zavarral diagnosztizálva, csak szorongással de ami mára maradt belőle már említésre sem méltó. Lényegében nincs is jelen az életemben.
2020. febr. 28. 02:03
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Kezdesz felnőni. Én is így vagyok vele, már csak a saját és a családom boldogulása érdekel igazán, a többiek felőlem fel is fordulhatnak. Persze segítjük egymást a barátokkal, szerencsére vannak páran, de mondjuk a kollégák vagy szomszédok nem különösebbek érdekelnek.
2020. febr. 28. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem csak a családom gondja foglalkoztat és segítek ha tudok de oda figyelek a barátaimra is.
2020. febr. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Akkor lehet hogy meg van a megoldás, de rendben van hogy akár családon belül is (vagy közeli barátok körében) teszek arra hogy mi történik az adott emberrel?

Ez oké, hogy van, de ellentmond még azzal a válaszolóval is, aki hasonló hozzám (mivel "radikálisabb" bennem ez a felfogás) gondolom én.

2020. febr. 29. 05:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!