Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van egyre több önző,...

Miért van egyre több önző, egoista csak magával törődő mást leszarok ember?

Figyelt kérdés
Még az se érdekli őket ha át taposnak máson vagy ha nekik rossz akkor másnak se legyen jó elven működnek?

2020. márc. 9. 23:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert velem ki törődik?
2020. márc. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Honnan veszed, hogy egyre több van?
2020. márc. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%

Amúgy igen, ilyenkor engem is érdekelne hogy miből veszed észre hogy egyre több van?


Személyes tapasztalat? Éltél mondjuk 1970-ben felnőttként, és van alapod összehasonlítani?


De még arra is lehet azt mondani, hogy az emlékeid megszépítik a fiatalabb éveket.


Inkább legyen csak az a kérdés, hogy "Miért vannak önző, egoista emberek?".


Arra könnyebb válaszolni.

2020. márc. 10. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nemrég lettem az. Azért lettem ilyen, mert semmit sem értem el az életben eddig, mert nem hagyták, lenyomtak a tőlem okosabbak, "erősebbek", viszont mióta törtető senkiházi lettem, mindenben sikereim vannak. Ehhez nyilván társul egy maszk is ami miatt közledvelt vagyok, aki engem utál az nagyon erős indokkal bír, mert pl átlát rajtam. Nem tartom magam jobbnak másnál, ha valakit (kevés embert) lenézek azt sem igen teszem szóvá. Mások érzelmei hatnak rám egy kicsit, de nem érdekelnek, a bűntudatom újonnan max fél-egy óráig tart. Sokkal szebb és könnyebb így az életem.

Én a mély érzelmeket pártoltam eddig meg a szeressük egymást baromságot, de nem néztek engem semmibe. Most is eljátszom, de úgy alakítom a dolgokat a kicsitől a nagyig, hogy az én érdekem érvényesüljön.


Sokkal könnyebb csinálni mint hittem, gyakran csak úgy az eszembe jut, mikor valami olyat teszek, hogy: "basszus, ez ennyi"?


Remélem segített neked a kommentem, hogy belelátsz egy ilyen ember perspektívájába is.


Várom szíves viszontválaszod.

2020. márc. 10. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Egészen biztos, hogy egyre több van...



Kicsiben elég megnézni, hogy 2 személyes járdán tuti nem fogják elengedni a szembejövőt. Eddig háromszor próbáltam ki, hogy nem megyek le az úttestre, sárba, nem kenem fel magam a falra, mindháromszor ütközés lett belőle.



Aztán elég megnézni a fórumokat - a Facebookot is!!

Egyre többen olyan agresszívan, bántóan nyilvánulnak meg, ahogy igazából emberrel nem szabadna kommunikálni.



Még nagyobban ez az, amikor az emberek eltapossák egymást, igen.



Nekem vannak teóriáim, hogy miért van ez, csak azt nem szeretik hallani az emberek.


A testileg és lelkileg egyre egészségtelenebb életmód (igen, tovább élünk a védőoltások, antibiotikumok miatt, meg mert életben tartanak a tabletták, de ez nem egészség!), a zsúfolt urbanizált élet, a magánszféra teljes hiánya, a hajszoltság, rohanás, hogy a gyerekeket nincs idejük felnevelni a szülőknek...

2020. márc. 10. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mert totál elfogadottá kezdett itthon válni a következő:

[link]

2020. márc. 10. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

# 2


Egy mert mondjuk ember is egyre több van,kettő mert egyre több ember sértett vagy lelkileg van kész meg sorolhatnám,mint ahogy itt más is írta,hogyan vált ilyenné.

2020. márc. 10. 11:08
 8/11 A kérdező kommentje:

# 4


Hát én ilyenre képtelen vagyok.

2020. márc. 10. 11:08
 9/11 A kérdező kommentje:

# 5


Hát a lelki dolgok azok tuti ténylegesen bele szólnak.Én ismerkedek egy nővel bár már én sem tudom miért pazarlok rá időt energiát ő nem akar párkapcsolatot sőt kötődést se senkihez sem általánosságban csak max szexet,mert őt régen sokszor bántották,meg átverték és ha kötődne bárkihez is biztos,hogy újra bántanák.Próbáltam elmagyarázni neki,hogy menekülni nem lehet a dolgok elől de ő azt mondta nem menekül neki így jó a lehető legtöbbet hozza ki az életéből.Ja elmegy dolgozni,aztán haza megy főz mos takarít gépen böngészget,filmet néz meg ugye pihen aztán alvás és ez mindennap még hétvégén is munka kivételével,a nyakán ott egy csomó hitel,de ugye mondta nem boldog de neki így jó.Hát nem tudom mi a jó így az életében fura jó szereti a szexet de szerintem arra sem lehet alapozni egy életet mint ahogy sokan teszik vagy próbálják,bár szerintem mostanában az sem volt igazán neki ha meg van is pár óra elméletileg boldogság de az se biztos aztán vissza a szürke fosba.Ja és mellé még bunkó is sokszor megsértett beszélgetések alatt de bocsánatot egyszer sem kért,másnap meg mintha mi sem történt volna,ugye mindig én vagyok a rossz az elnyomó meg ilyenek még ha igazam is van sok dologban,meg hogy lenézem meg ilyenek pedig a lelkemet kitettem már annyit kedveskedtem neki meg minden,na de ez van és ez egy 37 éves felelős "felnőtt" nő.És igen fórumokon,facebookon meg sok helyen egyre jobban tapasztalom ,hogy milyenek az emberek lenyomnak,leszólnak,lehúznak,stb...De élőben is van egy csomó.

2020. márc. 10. 11:17
 10/11 Barnabas333 ***** válasza:
Modern világ, média technika tehet róla. Már nincsen nagyon élő kommunikáció az emberek között ...
2020. márc. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!