Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az értelem és az intelligencia...

Az értelem és az intelligencia hajlamossá tesz a letargiára?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy sok az öngyilkos is, ezért olyan sok pl. Japánban az öngyilkosság, mert ugye ők elég értelmesek.
2020. márc. 13. 21:09
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]


"Arra sincs magyarázat, hogy mi az oka a magas öngyilkossági hajlamnak. Az ENSZ 2019-es úgynevezett boldogság indexe alapján Japán a középmezőnyben van, az 58. Egyes vélemények szerint közrejátszhat a kemény munkakultúra, és hogy sokan szégyenlenek segítséget kérni. Yoshitomo Takahashi öngyilkosságra szakosodott pszichiáter a Japan Times-nak ugyanakkor úgy nyilatkozott, a médiának is megvan a maga felelőssége a problémában. Szerinte például nagyon káros, hogy a média minden évben szeptember elsején, azaz a nyári szünet végén, iskolakezdéskor felhívja a figyelmet arra, hogy ilyenkor megnő az öngyilkosságok száma. Ezen kívül arra figyelmeztetett, a híradások azt a hamis látszatot keltik, hogy az öngyilkosságok mögött legtöbbször az erőszakoskodás, piszkálás áll, holott számos oka lehet annak, hogy egy fiatal idáig jut."

2020. márc. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Allítólag van összefüggés, igen. De pont a Japánoknál a hihetetlen munkamánia is bele számít, heti 6 napot, 12 órákat simán letolnak egy átlag munkahelyen. Egyébként nem is olyan NAGYON gyakori az öngyilkosság ott, az USA-ban majdnem ugyanolyanok az arányok.
2020. márc. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én ezek nélkül is letargiában szenvedek. :(
2020. márc. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szia, mi a gond?
2020. márc. 13. 21:48
 5/7 anonim ***** válasza:
én akkor nagyon értelmes ember lehetek
2020. márc. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
45%
Most ugye nem erre hivatkozva próbálod igazolni a feltételezett zsenialitásodat, hogy gyakran vagy szomorú?
2020. márc. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem van rá esély,hogy igen. Mert ha több dolgot fog föl a világból,és jobban átérzi a súlyát is pl egyes dolgoknak. És lehet érzelmi, és értelmi intelligencia is.
2020. márc. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!