Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » "Minél intelligensebb valaki,...

"Minél intelligensebb valaki, annál antiszociálisabb. Minél szociálisabb valaki, annál ostobább. " Ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés

2016. nov. 25. 20:00
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
75%
Általában így van, de természetesen léteznek kivételek.
2016. nov. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
62%
Én úgy gondolom, hogy egy intelligens ember tud kommunikálni is. Szóval nem értek egyet a kijelentéssel.
2016. nov. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
35%
Színtiszta ostobaság, főleg, hogy összességében az ellenkezője érvényes. Legalábbis az egyetemistákra mindenképpen, akik igaz, hogy végigbulizzák azt a pár évet, de képzett/intelligens jogászok/mérnökök/közgazdászok válnak belőlük az extrovertáltságukból adódóan komoly kapcsolati tőkével kiegészülve. De gondolom te még nem tapasztaltad meg az igazi egyetemi életérzést, mert egyébként nem írnál ilyeneket. Eleve aki már képes kapcsolatokat teremteni és ebből tőkét kovácsolni az abszolút nem nevezhető ostobának. Ezzel szemben pl. jómagam depressziós/antiszociális vagyok, képtelen vagyok kapcsolatokra szert tenni és nem is vagyok intelligens, kínlódok a tanulmányaimmal és a habitusomból adódóan (nincsenek akik vezessenek, motiváljanak vagy egyszerűen erőt adjanak) céljaim sincsenek.
2016. nov. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
15%

én inkább így fordítanám-

antiszociális=csóróság,nulla csaj.

szociális=rengeteg lóvé,rengeteg nő.


az intelligens antiszocságot csak az engedheti meg magának aki olyan szinten gazdag és befolyásos,hogy semmiben sincsen szüksége másra,legfeljebb ritkán,de az inkább a passziója kielégítése miatt szükséges,nem pedig szükségből.

ilyen pl batman,vagy a zöld íjász.

2016. nov. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
95%

Ez a Batman-hasonlat de aranyos :D De igaz egyébként, ez inkább csak a filmes klisékben van így, ahol antiszociális tudós-okos-intelligens karakterek vannak, meg nagyon barátságos nagydumás alacsony intelligenciájú karakterek.

A valóságban én nem így tapasztalom, az intelligenciaszint és a szociális képességek közt nincs ilyen jellegű összefüggés.

2016. nov. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
89%

Az IQ rész összetevőkből áll, ráadásul létezik EQ (érzelmi intelligencia is), ami talán még lényegesebb is, és az is számos részre oszlik.


Épp ezért részterülettől is függhet, valaki mennyire szociális és mennyire intelligens.


Ezen kívül van egy gyanúm, kérdező, hogy talán te, mint manapság sokan, összetévesztik az aszociális kifejezést az antiszociálissal. Utóbbiak pl a bűnözők, csalók, előbbi pusztán a szociális érintkezésektől való, valamilyen fokú tartózkodásra utal.

2016. nov. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
65%
hát igen,mert az antiszociális az tevékenyen,aktívan kártékony.
2016. nov. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok, 6-osnak igaza van abban, hogy valószínűleg aszociálist akart írni.
2016. nov. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

3/6-as: Pedig szerintem te igazán intelligens vagy :)


Mások: Tudatában vagyok az "aszociális" és "antiszociális" közti különbséggel. Szánt szándékkal használtam az utóbbit.


Tulajdonképpen én is antiszociális vagyok. De nem vagyok bűnöző!

2016. nov. 25. 20:27
 10/24 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem nincs összefüggés. Az intelligenciát inkább a sablonos viselkedéssel állítanám párba, de az sem feltételezi vagy nélkülözi a szocializálódást.
2016. nov. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!