Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mindig mindenben hibázok, mit...

Mindig mindenben hibázok, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Én nem tudom, de egyszerűen amikor történik valami, legyen szó a világon bermiről, abban hibázok. 100%-os hibázási rátám van! De tényleg, mindig. Ha valamiről döntenem kell, mindig a hibás döntést hozom meg. Tökmindegy mi az, mindig hibázom. Játékokban hibás döntést lépek, párkapcsolatban hibás döntéseket hozok, vezetni nem tudok megtanulni, mert mindig hibás döntéseim vannak, beszélgetések közben mindig mondok valami rosszat. Az élet élésében is rossz vagyok. Ahol 50-50 a választási lehetőség ott fixen mindig a rossz 50-est választom ki, ahol 1% a hinázási lehetőség, ott is kifogom azt az 1%-ot. És nem tudatosan. Egyszerűen már sokan úgy ismernek és sokan úgy könyvelnek el, hogy a wikipédiában a balszerencse, a hibázás és rossz döntések kulcsszó. És többször is, mindig beleesek ugyanazokba a csapdákba. Ugyanazokat elkövetem, pedig sokszor tudom is a jót de mégis a rosszat választom, mert abban a pillanatban elfelejtem mi is volt ott a jó. Mintha tudatosan tenném ezeket de amúgy mégsem, vagy valami irányítana, hogy a rosszat válasszam, amiből én szívok, amiből én rosszul jövök ki. Nem fétisem a megalázkodás, szeretnék végre jól kijönni a dolgokból is, de egyszerűen nem megy. Hogyan dönthetnék többször jól? Hiába gyakorlok, nálam a gyakorlás semmit sem segít, mert csak rosszabbodok tőle. 13 éves korom óta nem fejlődtem semmit semmiben. Pedig 20 éves vagyok. Olyan mintha addig tudtam volna fejleszteni magam, és ennyi, megálltam a mentális fejlődésben. Mit tudtok tanácsolni?

2020. márc. 14. 23:26
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
Pl elkezdhetnél tanulni belőle ha nem aranyhal memóriád van és nem vagy tökéletesen életképtelen 🤷🏻‍♂️🙄
2020. márc. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ember haláláig fejlődik


Amúgy szerintem mintáid vannak, és a teljes tudatosság hiánya lehet a gond, egyszerűen semmi tanulságot nem vonsz le semmiből, hacsak nema zt hogy te aztán mindig hibázol. A hozzáállás önmagában segít, hogy a lehető legtöbb dologban kudarcot vallj, d eszerencsére a hozzáállásodnak ura lehetsz, ha nem is azonnal. Másrészt meg nyilván adott döntéseid okát érdemes lenne visszafejteni, még talán pszichológust is érdemes lenne bevonni, emrt elég egyértelműen van egy kis elakadásod, amin segíthetne.

2020. márc. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

Az ember sokszor túlreagálja a dolgokat. Nem biztos hogy a körülötted lévő emberek szemében balszerencsésként vagy elkönyvelve. Ha pluszban stresszelsz is ezen, még rosszabb helyzetbe hozod magad, mert túlságosan is görcsölsz.


Én akkor szoktam sokat hibázni, amikor frusztrált vagy ideges vagyok.

2020. márc. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, nem igazán vonok le tanulságokat, megtörténik valami, rosszul döntök, akkor mondom oké, megjegyzem, többet ilyet soha, de 2 perc múlva már azt sem tudom, mi történt velem 2 perce. Aranyhalmemóriám is van, ez fix, sosem emlékszem semmire, mintha Alzheimer kóros lennék. Hogy hova raktam 10 másodperce a telefonomat, hogy mit ettem az előbb éppen, pedig most fejeztem be a kaját. És nagyon sokszor megkaptam, hogy teljesen életképtelen ember vagyok, sokan nem is értik, hogyan nem fulladtam még meg a saját nyálamban és hogyan nem felejtettem el levegőt venni.
2020. márc. 14. 23:52
 5/9 anonim ***** válasza:

Ne azon aggódj, hogy hibás volt a döntés, hanem a miértjein gondolkodj el. Persze legtöbbszr késön eszmél rá a miértekre az ember, meg utólag okos, de vonj le következtetéseket!

Mondj példát a mindenre. Elmentél boltba és nem vittél szatyrot vagy a listát? Rakj ki egyet az elöszobába, az ajto közelébe, hogy biztosan ne felejtsd otthon, a listát meg írhatod telefonba, az 1000% hogy nálad van. Voálá két apró dolgot már ki is javítottál. Párkapcsolatban is? Én is! Rengetegszer ugy érzem, én lépem a hibásakat a párom meg nem. Ő másban sáros. Mit csinálunk? Leülünk, megbeszéljük. A kommunikácio (részleges hiánya, //elvált szülőktől szedtem a példát//) miatt elvesztettem életem nagy szerelmét és az utána lévö lehetöségeimet is nagyon valoszinü, hogy örökre elbaltáztam. Sokat sirtam miatta és sok idő volt mire tulléptem rajta, de a mostani kapcsolatomban azokat a hibákat már nem követem el...


Hány éves vagy? Fiú/lány?

2020. márc. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ja és azt elfelejtettem, ha van valamiről több napos felkészülési időm, hogy döntést hozzak, hangos vita és veszekedésbe kerülök magammal, megvitatom, több véleményt is kikérek másoktól is, papíron kiszámítom, hogy melyik döntésnek mi a pozitív és negatív hatása. Majd döntök, mit fogok dönteni éles helyzetben. Majd kettő dolog történik ilyenkor. Ha eldöntöttem azt amit el akartam alapjáraton, az a rossz döntés. Ha pedig az a jó döntés, mégis az utolsó pillanatban visszavonom és a másikat választom. Mintha direkt be akarnám vonzani a rosszat, mintha direkt a rossz lenne nekem a jó, mintha keresném magamnak a hibákat direkt, pedig nem. Mintha a másik énem (akiről nem tudom hogy létezik-e, de mégis mintha ketten irányítanánk engem) csak a rosszat akarná. Nem vagyok skizofrén, csak érzem néha, hogy ketten vagyunk, akik ugyanaz a személy, csak megduplázva. Vagyis nem biztos, de úgy érzem engem mégegy én irányítom.
2020. márc. 15. 00:03
 7/9 anonim ***** válasza:
Öö...aztak.
2020. márc. 15. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindannyian szembekerülünk néha önmagunkkal, és igen, van olyan hogy szándékosan de nem tudatosan akadályozod magad. Pszichológus, menj el és fejtsétek emg, van mit bőven.
2020. márc. 15. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint felületes vagy. Sajnos csak egy komolyabb trauma, ill. pszichológus bevonása lehet alkalmas arra, hogy pozitív kényszerhelyzet elé állítson - és átbillentsen az állapotodon.
2020. márc. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!