Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti mitől aggódtok a legjobban...

Ti mitől aggódtok a legjobban a koronavírussal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

A minap hosszasan gondolkodtam ezen, és arra jutottam, hogy én tulajdonképpen nem is magától a betegségtől félek a legjobban, hanem attól, hogy milyen hatása lesz a világra, az életünkre.

Jól emlékszem még, amikor gyerekkoromban a nagyszüleim mesélték, milyen volt az élet a világháború idején. Amikor családok szakadtak szét örökre, és gyerekek lettek árvák, félárvák. Amikor az éhezés mindennapos volt, és csak jegyre lehetett kapni olyan alapvető élelmiszereket, mint a liszt, cukor, krumpli. Amikor egy szelet csoki vagy banán hatalmas luxuscikknek számított. Amikor az emberek majdnemhogy a szemétből főztek kaját, ami borzalmasan rossz volt, de legalább laktatott. A hétköznapi árucikkekhez pl tisztítószerek, tisztálkodási eszközök, alig lehetett hozzájutni.

Az utcára nem lehetett szabadon kimenni, és ha pár napig/hétig nem hallottál az ismerőseid, rokonaid felől, akkor tudtad, hogy valószínűleg nem is élnek. Mindenki rettegésben élt, és imádkozott, hogy legyen már vége.

Akkoriban csodálkozva hallgattam ezeket a történeteket, és borzasztóan örültem, hogy nekem nem így kell élnem.

Most viszont lehet, hogy ez a rémálom valósággá válik, mert ez szerintem a járvány sem lesz kegyesebb hozzánk, mint egy háború. Egy láthatatlan ellenség, ami alattomosan öl, és az egész világra veszélyes.

Ez az én álláspontom, most ti jöttök! Ti mitől féltek jobban, magától a betegségtől, a várható hatásaitól az életetekre, a gazdaságra, vagy mástól?

Mindenki nyugodtan fejtse ki a gondolatait, de tartsátok tiszteletben mások véleményét, ne sértegessük egymást!



2020. márc. 16. 10:22
1 2 3 4 5
 11/45 A kérdező kommentje:

No igen, szerintem is az a nagyon aggasztó, hogy mi lesz, ha megáll az élet.

Pár példa:

- csőtörés történik nálad, de nem lesz, aki kijön megjavítani. Hónapokig víz nélkül maradsz?

- ugyanez az árammal, gázzal. elromlik valami, szerelő nem jár, mi lesz veled fűtés, villany nélkül?

- teszem fel elromlik valami nélkülözhetetlen háztartási géped, pl tűzhely, bojler, mosógép. Újat vásárolni nem tudsz. Mihez kezdesz?

- Elromlik az autód, amivel vásárolni jársz, vagy munkába, ha még dolgozol. Ki szereli meg, honnan lesz alkatrész? Hogy oldod meg a bevásárlást, ha nem akarsz tömegközlekedni, mert nem akarsz elkapni semmit a buszon?

- a boltokban alig lesz áru, hiány lesz alapvető élelmiszerből, tisztítószerekből stb. Mit fogsz enni, hogy tartod ápoltan, tisztán magadat és a háztartásod?


És még folytathatnám..... sajnos attól félek, hogy amik eddig a mindennapi életünkhöz tartozó természetes dolgok voltak, lassan csak elérhetetlen luxus dolgok lesznek...

2020. márc. 16. 10:45
 12/45 anonim ***** válasza:
82%

1. Csúszok egyetemen 1 évet emiatt.


2. Nem tudok majd a nyáron dolgozni, egyetem mellett meg nem nagyon tudok mert olyan szakon tanulok.


3. Ezt követő gazdasági helyzet.


(Tudom a 3. fontosabb az első 2nél, de önző emberi lényként nagyobbnak gondolom a saját problémáimat)

2020. márc. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
93%
Mondjuk ez valamennyire az emberek hibája. Minél többel rendelkezünk, annál többet veszíthetünk. Jelen helyzetben ezek az életkörülmények, az átlagos dolgok, amik talán luxusnak számítanak. A minél többre azt értem, hogy ami volt, nincs, és pluszban ott van a hiányérzet és az alkalmazkodás. Még ha nem is ezek után soha többé járvány, akkor is szerintem kell valamilyen tervet előre készíteni. Ez jelen esetben a jobb egészségügy, ne az operának adjunk több pénzt, távoktatás, ha bármelyik országban elszabadul egy vírus, ha nem is verik nagy dobra, legalább tájékoztassák a többi országot, mert ha nem, lehet, hogy ez lesz belőle.
2020. márc. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
95%

Apukám miatt aggódom. Idén lesz 60, szívbeteg, pajzsmirigyproblémás, magas vérnyomása van, dohányzik. Már csak ő maradt nekem a szülői részről.

Magamat nem féltem, mivel egészséges vagyok és mindent megteszek, hogy erősítsem az immunrendszeremet.

2020. márc. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
94%

Igazából két veszélyes csoport van:

1. a pánikolók, akik terjesztik a rémhíreket és lerabolják a boltokat - ekkora a szegénység... (mondjuk támogatnám csomagautomatába rendelés lehetőségét nem romlandó áru esetén, kevesebben mennének el boltba)

2. a könnyelműek, akik nem értik meg, hogy mivel lehetne legjobban megakadályozni az egészségügy túlterhelését


Azért a szobatiszta kutyusom miatt remélem, hogy vesztegzárig nem jutunk el, de a biztonság kedvéért beszereztem kutyapelenkát.

2020. márc. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
100%
Én több, mint 10 év után pont most szeretnék váltani munkát és nagyon úgy néz ki, egy lehetőség sikerülne is: jobb fizetés, biztosabb háttér, nyugodtabb légkör, fejlődési lehetőségek, fényévekkel jobb, mint a mostani munkám, ahol berekedtem egy olyan helyre, ahol agyonra stresszelem magam és a hátam közepére sem kívánnám az ottani szituációkat, veszekedéseket és félreértéseket. De rengeteg ember dolgozik azon a helyen, ahova jelentkeztem és egyrészt attól félek, hogy a próbaidő alatt el ne veszítsem a munkámat, ami a mostani régi helyemen így vagy úgy, de biztos, másfelől meg nehogy a nagymamám elkapja, akivel együtt élek. Biztosan lesznek komoly intézkedések ott is, mint minden munkahelyen, sőt, egy elég komoly, felkészült cégnek tartom a hallottak alapján, de a részemről nagyon rosszul jött ki az időzítés és igazából tök tanácstalan vagyok, mi lenne a legjobb. Maradjak azon a helyen, ahol kevesebb az esélye, hogy emiatt gond legyen akár a munkámmal, vagy akár a szeretteimmel, de lelkileg kikészültem ettől a helytől és lehet, nem lesz még egy ilyen lehetőségem hasonló állásra, ami ráadásul nincs is messze, vagy pedig kockáztassak, ahol tuti sokkal jobb jövőm lenne, ha sikerül átvészelni ezt az időszakot, de egy jó pár hónapig semmi sem lenne ott biztos alapú számomra a vírus miatt.
2020. márc. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
41%

Elfelejtik az emberek, hogy naponta ezerszer több ember hal meg pl balesetben, ember okozta hibákban 👌


Viszont vannak logikus pontok ebben az egészben, pedig nem vagyok összeesküvéses.


Röviden:

-elszabadult egy vírus pont egy olyan országba ahol már születés szabályzás is van + kereskedelmi pont, világ összes helyére elér kezük.


Terjed a vírus => a környezetnek jó, hogy az emberek nem utaznak annyit és megülnek seggükön


Ezért a következő mondatomért bocsánat, tudom csúnya lesz, de sajnos tény:


A meggyengültek elkapják, a még gyengébbek belehalnak.

Az erősebb emberek maradnak.


Mondhatni biológiai szelektálás.



+

Gondoljunk bele:

Kik azok akik gyenge szervezettel is elkerülik ezt és nem szenvednek semmiben se hiányt, végig nézve mindezt a 4 fal közül?


Akik megtehetik, hogy a felhalmozott pénzükön ülve várják a folyamat végét.


Közben az alkalmazottjaik, embereik s mindenki más aki pl napról napra vagy/és hónapról hónapra élnek vagy csak olyan munkájuk van, hogy muszáj emberek közt mozogni, azok mind ki vannak téve a vírusoknak.


A pánik és a felvásárlás a szegényt kifosztja anyagilag + nem sokáig tart ki.

A termékeket eladóknak bevétel, a gyártóknak pedig mégnagyobb bevétel.

Az ott dolgozóknak munka munka munka

"dolgozz, te csak eszköz vagy, cserébe megélhetsz napról napra"



...stb lehetne ezt még boncolni.


26/N vagyok... Kiszámoltam, hogy az én kp-ban félre rakott keretem max 8 hónap teljes itthon dekkolásra lenne csak elég, ha elvárják a megszokott befizetni valókat...


De mamám, anyám s többiek, akik hónapról hónapra élnek... Azokkal mi lesz, ha beüt pl egy erősebb gond csak pár hónapig is...?



Nem akarjuk levadászni a top 50 gazdagot?

Valakiknek annyi keretük van, hogy országokat vásárolhatnának fel 🤣

2020. márc. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
58%

17-es vagyok.


Víz, áram és egyéb alapokhoz értek.

Szerelni és barkácsolni is tudok nő létemre.

(Az a gáz amikor tőlem idősebb fasziknak mutatom mit hogy kell...)



Sok ember bepánikol, mert nem értenek kb semmihez....


Irodistának látnak az emberek, de bármikor szétkapok egy disznót is.


Víz, tűz, áram.


Pl áram minek kell?


Világítás - gyertya, tűz, fa stb megoldva

Telefon aksi... sokra nem mennének az emberek vele, megszünnének a szolgáltatások:

Net, telefon, tv...stb ami leginkább emberi szórakoztatás.



S lehetne sorolni még.


Én akkor is röhögtem, majd fogtam a fejemet, amikor ismerősökkel kimentünk a hegyre ...

Emberek, ezek meg voltak halva.


"Nincs áram" "mezei fürdés?" "Nincs tv,net?"

Mintha világ vége érte volna őket...


Kb betanítottam, mit hogyan ...


Az emberek zöme pont ilyen nyomorult tud lenni...


Azóta piszkálom őket ezzel.

2020. márc. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
94%

attól félek hogy mindenki rohamot kapott, és senki nem dolgozhat, vagy élheti az életét...

nem a vírusba fognak rengetegen belehalni, hanem abba, hogy megelőzés címen elvesztik a munkájukat, hitel, törlesztők, viszlátlakás... sok hipochonder meg majd néz csodálkozva, hogy "dehát túléltük, akkor mért nem örültök?"

2020. márc. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
64%

Jah 19es

Torkomnak ugrottak mikor leirtam nem koronavírusban halnak meg sokan hanem éhen.

Ha ez így megy hónapokig.

2020. márc. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!