Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti mitől aggódtok a legjobban...

Ti mitől aggódtok a legjobban a koronavírussal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

A minap hosszasan gondolkodtam ezen, és arra jutottam, hogy én tulajdonképpen nem is magától a betegségtől félek a legjobban, hanem attól, hogy milyen hatása lesz a világra, az életünkre.

Jól emlékszem még, amikor gyerekkoromban a nagyszüleim mesélték, milyen volt az élet a világháború idején. Amikor családok szakadtak szét örökre, és gyerekek lettek árvák, félárvák. Amikor az éhezés mindennapos volt, és csak jegyre lehetett kapni olyan alapvető élelmiszereket, mint a liszt, cukor, krumpli. Amikor egy szelet csoki vagy banán hatalmas luxuscikknek számított. Amikor az emberek majdnemhogy a szemétből főztek kaját, ami borzalmasan rossz volt, de legalább laktatott. A hétköznapi árucikkekhez pl tisztítószerek, tisztálkodási eszközök, alig lehetett hozzájutni.

Az utcára nem lehetett szabadon kimenni, és ha pár napig/hétig nem hallottál az ismerőseid, rokonaid felől, akkor tudtad, hogy valószínűleg nem is élnek. Mindenki rettegésben élt, és imádkozott, hogy legyen már vége.

Akkoriban csodálkozva hallgattam ezeket a történeteket, és borzasztóan örültem, hogy nekem nem így kell élnem.

Most viszont lehet, hogy ez a rémálom valósággá válik, mert ez szerintem a járvány sem lesz kegyesebb hozzánk, mint egy háború. Egy láthatatlan ellenség, ami alattomosan öl, és az egész világra veszélyes.

Ez az én álláspontom, most ti jöttök! Ti mitől féltek jobban, magától a betegségtől, a várható hatásaitól az életetekre, a gazdaságra, vagy mástól?

Mindenki nyugodtan fejtse ki a gondolatait, de tartsátok tiszteletben mások véleményét, ne sértegessük egymást!



2020. márc. 16. 10:22
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
88%
Attól, hogy a családban valakit valahogy mégis érinteni fog a vírus...
2020. márc. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
80%

Csak az emberi ostobaságtól. A vírusok és más betegségek ellen ki tudunk fejleszteni gyógyszereket, oltóanyagokat, de a hülyeség és az önzés örökké velünk marad és leírhatatlan károkat okoz. A fertőzéstől nem félek, immunrendszerem van, vesztenivalóm nincs, valamiben meg kell halni, minél előbb, annál jobb. Ideje felállni, mert kuuuuurvára átestünk a ló túloldalára, minden szempontból túlzás, ami világszerte folyik. Egy olyan vírusról beszélünk, ami a fertőzöttek 99 százalékának SEMMILYEN problémát nem okoz, és jóformán csak azok haltak bele, akik már amúgy is halálos betegek voltak, vagy egész nap fertőzötteket gondoztak védőfelszerelés nélkül, ami miatt a munkáltatójuknak börtönben a helye. Nem állítom, hogy jó ember vagyok, szóval a dolog érzelmi vonatkozását meghagyom másoknak, engem nem hat meg. A tömeghisztéria kihozza belőlem az állatot, sorry. Nem spanyolnátháról beszélünk, túl fogjuk élni, ez nem hasonlítható háborúhoz. Remélhetőleg hamar lecseng, mert már nagyon unom, hogy semmi másról nem lehet hallani, mintha az utóbbi hetekben abszolút semmi nem történt volna a nagyvilágban, aminek nincs köze a vírushoz. Szerintem az a fő probléma, hogy a történelem folyamán sosem tudtunk még ilyen könnyen információhoz jutni, viszont ez az információ sosem volt még ennyire megbízhatatlan és ellenőrizetlen. Sok kretén + könnyen elérhető fake news = mindmeghalunk! Ezek ugyanazok a kretének, akik mindent felvásároltak, nehogy másnak is jusson már, elvégre ők felsőbbrendűek és több joguk van életben maradni.


Az viszont aggaszt, hogy az ország semmiféle vészhelyzetre nincs és soha nem is volt felkészülve. Normális helyeken kéznél tartanak cselekvési terveket ilyesmi extrém helyzetekre, de mi itt mégis mi a jó harmatos lóf'szt fogunk csinálni, ha minden leáll? Nincs megszervezve semmi, nem is lesz. Este találjuk ki, hogy mi legyen a rend másnap reggel, amit aztán délután felülírunk valami még logikátlanabb döntéssel. Sokkal több értelme lett volna, ha a potenciálisan veszélyeztetett csoportokat zárták volna karanténba orvosi ellenőrzés alatt - na, nem mintha lenne rá kapacitásunk -, a többiek pedig folytathatnák a normál mindennapjaikat, de most már mindegy, mindannyian cseszhetjük. Ha Pistike rendesen megy iskolába, de pár hétig nem látogatja meg a nagyit, nehogy megfertőzze, abba szó szerint nem halt volna bele senki; minek kell mindenkit bezárni ehelyett?! Áh, hagyjuk, mondom én, hogy kihozza belőlem az állatot. Akkor is elmegyek bevásárolni, mert kell és kész. A hosszútávú gazdasági következményeket majd meglátjuk, ha eljön az ideje. Az emberiségnek úgysincs hosszú jövője, szóval szerintem teljesen mindegy, mi történik.

2020. márc. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
90%

Én a legjobban a gazdasági válságtól és a munkanélküliségtől félek. Pont a legrosszabbkor vagyok álláskereső. Eddig mindig az volt a vésztervem (ami párszor már be is jött), hogy ha nem megy itthon, akkor max kimegyek külföldre vendéglátózni. Na most a vésztervem is kuka, nincs első tervem sem, mert senki nem interjúztat most.

Rengetegen fognak ezen meggazdagodni, de annál többen fognak belebukni, turizmus, fitness szektor, sőt az egész szolgáltatási szektor bajban van. A kis cégek mennek csődbe,mindenkit kirúgnak. Nem fogunk ebből idén sem talpra állni, sőt szerintem még jövőre sem.

Az élelmiszer kereskedelmi láncok meg a gyógyszergyárosok meg már most kifizették az előleget az újabb magángépükre meg luxusjachtukra. Lassan piacra dobják az oltást, ami garantálom, hogy 20 ezer forinton felül lesz. A média már elhintette a pánikot, ezèrt még a 70 ezer forintos nyugdíjból is ki fogják valahogy fizetni az oltást. Ha nagyon muszáj, akkor providentből. A bankoknak is kapóra jött az egész.

Összegezve azt sajnálom az egészben, hogy míg a világ 99%-a erőteljesen megszívta most, addig a maradék 1%-nak meg ez volt/lesz élete legjövedelmezőbb időszaka.

2020. márc. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 szonata ***** válasza:
80%
Szépen megfogalmaztad a gondolataidat. Röviden azt válaszolom, hogy ez a vírus egy utolsó előtti figyelmeztetés. Tönkretesszük a természetet, eltávolodunk egymástól, kihal a szeretet az emberekből, a gazdagodás mérhetetlen és az elszegényedés is. Hatalmas szakadékok az emberek között. Nem éltem még a II.világháború idején, de a történelemből, elbeszélésekből tudom, hogy az egész ország összefogott a romok eltakarításában, tanár, orvos, postás. Ma pedig egymás ellehetetlenítése, az irígység, az értelmetlen kapzsiság uralja az embereket. A természet figyemeztet, lásd Ausztrália és most a világjárvány. Ha nem változunk belehalunk, mindannyian.
2020. márc. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
64%

A legjobban az aggaszt, hogy az emberek döntő többsége egészségügyi kérdésként kezeli a járványt. Pedig sokkal bonyolultabb a helyzet, érdemes a nemzetközi összefüggéseit is megismerni, mert ennek tükrében másként fest a dolog. [link]

Eddig is lehetett gyanítani, hogy sok az ellentmondás a koronavírus körül. Amiben biztosak lehetünk, hogy itt egy háború folyik és mi csak statiszta szerepet kaptunk, a forgatókönyvet máshol írják.

2020. ápr. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!