Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti mitől aggódtok a legjobban...

Ti mitől aggódtok a legjobban a koronavírussal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

A minap hosszasan gondolkodtam ezen, és arra jutottam, hogy én tulajdonképpen nem is magától a betegségtől félek a legjobban, hanem attól, hogy milyen hatása lesz a világra, az életünkre.

Jól emlékszem még, amikor gyerekkoromban a nagyszüleim mesélték, milyen volt az élet a világháború idején. Amikor családok szakadtak szét örökre, és gyerekek lettek árvák, félárvák. Amikor az éhezés mindennapos volt, és csak jegyre lehetett kapni olyan alapvető élelmiszereket, mint a liszt, cukor, krumpli. Amikor egy szelet csoki vagy banán hatalmas luxuscikknek számított. Amikor az emberek majdnemhogy a szemétből főztek kaját, ami borzalmasan rossz volt, de legalább laktatott. A hétköznapi árucikkekhez pl tisztítószerek, tisztálkodási eszközök, alig lehetett hozzájutni.

Az utcára nem lehetett szabadon kimenni, és ha pár napig/hétig nem hallottál az ismerőseid, rokonaid felől, akkor tudtad, hogy valószínűleg nem is élnek. Mindenki rettegésben élt, és imádkozott, hogy legyen már vége.

Akkoriban csodálkozva hallgattam ezeket a történeteket, és borzasztóan örültem, hogy nekem nem így kell élnem.

Most viszont lehet, hogy ez a rémálom valósággá válik, mert ez szerintem a járvány sem lesz kegyesebb hozzánk, mint egy háború. Egy láthatatlan ellenség, ami alattomosan öl, és az egész világra veszélyes.

Ez az én álláspontom, most ti jöttök! Ti mitől féltek jobban, magától a betegségtől, a várható hatásaitól az életetekre, a gazdaságra, vagy mástól?

Mindenki nyugodtan fejtse ki a gondolatait, de tartsátok tiszteletben mások véleményét, ne sértegessük egymást!



2020. márc. 16. 10:22
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
85%
Rövidtávon megoldás lehet - azon cégek esetében, amelyeknél biztosan visszajönne ez a befektetés, - hogy a veszélybe került állások esetében fizetési előleget rögzítenének a munkavállalókkal a cégek és a válság idejére megelőlegeznének annyi fizetést, hogy ne kerüljenek emberek utcára - meg hasonlók, - de legyen esélyük idővel beérni is magukat. Nehéz matematikai mutatvány, de szerintem nem lehetetlen küldetés ez! Cserébe garantálja munkavállaló, hogy amíg le nem cseng az előleg, addig garantáltan marad és teszi a szerződésben leírt dolgát... Vannak hülye ötleteim, de egy elmélkedést azért úgy vélem, ez az ötlet megér!
2020. márc. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
84%
Munkanélküliség, ezzel szemben irreális árak.
2020. márc. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
100%
Vagy az állam adna adókedvezményt az ilyen cégeknek! - A fene tudja, hogyan jön ki mindenki a legjobban, de az állások elvesztése a legrosszabb, ami történhet!
2020. márc. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
80%

Hordozó egészséges ember is lehet úgy, hogy nem is tud róla, viszont tovább tudja adni olyannak, akinél viszont komoly problémát okoz.


Áram nekem például a munkám miatt fontos, hogy legyen, gyertyával nem tudom elvégezni a munkámat.

2020. márc. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
36%
Kicsit durva következtetések ezek! Nem háborús helyzet van, az egymással való kontaktust kell csökkenteni! Be kell tartani a szabályokat! Gyarló az ember, egyből a szükségletek lettek a legfontosabbak, pedig az a lényeg, minél kevesebb ember fertőződjön meg!
2020. márc. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
92%

Én ezektől:

Súlyosan beteg édesanyám elkapja(akár tőlem)

Elküldtek a diákmunkáról mert bezárt a vírus miatt a szálloda ahol dolgoztam, és nem kapok munkát, és nem lesz mit ennem ez miatt.

Valamelyik barátomat elveszítem

24F

2020. márc. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
100%

Én attól félek, hogy a vírus lecsengése után minden megy a régi kerékvágásban, és semmi hosszútávú következménye nem lesz.

Szerintem ez egy kiváló alkalom arra, hogy megreformáljuk a közoktatást, elterjedtebb legyen a home office, az egészségyügyre végre több pénz jusson, megbecsüljék az egészségügyi dolgozókat stb stb.

2020. márc. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 A kérdező kommentje:

#35: "nem háborús helyzet van".... sajnos nem csak az lehet háború, amit emberek, országok vívnak egymás ellen.


Jelenleg egy olyan ellenség ellen küzdünk, aki láthatatlan, csendben, észrevétlenül gyilkol, és az egész világra veszélyt jelent, mindenkit válogatás nélkül megtámad, mi pedig csak menekülni tudunk előle.


Ez bizony háború. Csak nem a megszokott értelemben, hanem egy vírus ellen. De attól még az, és szerintem a körülmények is olyanok lesznek hamarosan.


Lehet, hogy nem attól halsz meg, hogy az ellenség katonái lebombázzák a házadat vagy lelőnek az utcán, hanem attól, hogy elkapod ezt a nyavalyát. Egyik sem túl biztató.

2020. márc. 16. 13:48
 39/45 anonim ***** válasza:
100%
Eü. felsőoktatási szakon tanulóként elvileg mostantól egészségügyi dolgozónak vagyok minősítve, szóval bármikor behívhatnak egy kórházba segíteni, ha szükség van ránk. Ez még önmagában nem gond, ha szükséges, akkor szívesen segítek, önkéntesnek is jelentkeztem. Amiatt viszont aggódom, hogy ha tényleg behívnak, akkor a tapasztalatlanságom miatt nem fogok tudni megfelelő segítséget nyújtani, akadályozom az ott dolgozókat vagy miattam lesz baja egy betegnek.
2020. márc. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
90%

Egyrészt az anyagi vonzatától. A kisebb cégek nagyon megérzik ez a pár hetes leállást, sok ember lesz munkanélküli, sok kisebb cég fog tönkremenni. Nem tudom meddig nem lehet dolgozni, de félek, hogy a tartalékainkat feléljük és ettől még a CSEKKEK UGYANÚGY JÖNNEK. Félek az eladósodástól.


Vannak idősebb rokonaim, akiket szintén féltek, nehogy elkapják. Nagypapám már majdnem 90, nem szeretném, hogy baja legyen.


Eleve megrémiszt az emberi hülyeség, nem értem miért kell 5 karton kólát, 3 karton lisztet és 8 karton konzetvet venni.

Mintha mindenki éhen akarna dögleni, holott fele ekkora pánik nem lenne, ha az emberek túlnyomó többsége nem úgy viselkedne, mint az állatok.

2020. márc. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!