Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan válhatnék hazug,...

Hogyan válhatnék hazug, felszínes emberré?

Figyelt kérdés

Úgy látom, az ilyenek tudnak érvényesülni az életben. Én nem tudok jól hazudni magamról és nem tudok hozzászólni a felszínes társalgáshoz. Ez azzal is jár, hogy sikertelen vagyok, hiába tanultam sokat, bárkit előbb emberszámba vesznek nálam, pusztán mert jó beszélőkéje van.

Akikkel beszélgettem erről, azt tanácsolták, hogy tanuljam meg jól eladni magam, vidámnak, mosolygósnak lenni, amikor és akivel nincs kedvem. Tudjak mindenről beszélgetni akkor is, ha teljesen hidegen hagy. Ha nincs sztorim a témában, találjak ki egyet, nem baj ha kamu, csak vicces legyen.

Az ilyesmi annyira nem az én világom, el se tudom képzelni, hogy fogjak hozzá. Eddig elég csendes életet éltem és csak azokra szántam időt, akikkel szívesen töltöttem, viszont az eredmény, ezeket az embereket igazolja.



2020. márc. 16. 12:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi vagyok.
2020. márc. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Agykontroll.
2020. márc. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
43%
Mindennek van pozitìv oldala is. Ha sikertelen az ember, akkor nincs másokra rászorulva, saját magából èpítkezik, a saját boldogsága csak magától függ. Így már nem tűnik annyira sikertelennek az ember. Azt, hogy ki hogyan èrvènyesül, az az ő dolguk. :)
2020. márc. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

A neoton familia egyik dalszövege: "A világ hidd el a jóra éhes, az ember mindig a széptől ékes."


Én ezt mindig észben tartom.

Amúgy ha szeretnéd, megadom az apám számát, ő a mestere ennek...


Azt azért hozzáteszem, tényleg sokat elért az életben és érvényesült, de a testvérem egy szeretethiányos idegroncs, én már egy ideje minimalizáltam vele a kommunikációt, az anyámat is kb kicsinálta a válásnál.


Kérdém én, megéri?

2020. márc. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

#4es vagyok

*kérdem

Elnézést, elírtam

2020. márc. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem is erre lenne szükségem, bár annyit elismerek amit az egyik válaszoló írt, sikertelennek lenni eltudom fogadni és a kevéssel is boldog tudok lenni de még sincs rendjén ez így
2020. márc. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Én magam sem gondolom, hogy a hazudozás és a magamutogatás helyénvalóak lennének, de unom már, hogy az emberek átnéznek rajtam. Munkában, tanulmányokban, társaságban és párkapcsolatban is mind azok a győztesek, akik többet és jobban hazudnak, valamint nem korlátozza őket szégyenérzet, vagy bűntudat. Kifizetődőbb olyannak lenni, mint ők, csak nehezen megy. Annyira nem ezt szoktam meg. Sokszor nem is értettem, miért voltam egész életemben kiközösítve, hát ezért. Az nem baj, ha üresfejű valaki, csak ha nem tudja manipulálni az embereket.

2020. márc. 16. 13:14
 8/9 anonim ***** válasza:
48%
Gyakorlással. Az évek alatt gazemberré képeztem ki magam, már rutinos vagyok. Hangsúlyozom, h nem bűnöző vagyok, senkinek nem okozok anyagi vagy eszmei kárt, és senkit nem bántok. De mindenkit úgy manipulálok, ahogy nekem jó, csak a saját érdekeimet nézem, és senki véleménye nem érdekel. Érdemes jártasnak lenni a kommunikációban és a pszichológiában. Tévedés, h a szemétládák ostobák. Kimondottan okosak vagyunk, és ezt nem félünk használni. Lelkiismeret, önvád nem kínoz, nem forgolódunk álmatlanul.
2020. márc. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, hogy sikerült ezt elerned?
2020. márc. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!