Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ááá gyerekek, ezt nem hiszem...

Ááá gyerekek, ezt nem hiszem el, ha nem saját szememmel látom. Hogy lehet valaki ennyire felelőtlen? (Karantén)

Figyelt kérdés
Most hallottam a saját fülemmel (Győr) miközben teregettem az erkélyen, amikor egy köztudottan alkesz nő háborog itt alattam valakinek az utcán, hogy ő ugyan nem fog karanténban maradni, mert nem is lázas már. Mit lehet az ilyennel kezdeni, a telefon nem volt nálam, nem ismerem, csak látásból. Hogy lehet bizonyítani, hogy tiltás ellenére az utcán mászkál? Nem hülyéskedek és nem is kamuzok. Engem elő lehet venni, vállalom, hogy mit hallottam, de nem tudom, hol lakik. Itt valahol a közelben. Ilyenkor mi a teendő szerintetek?
2020. márc. 16. 14:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudsz róla kb. semmit, még a nevét sem, akkor nagyjából semmit. Rendőrt rá lehet hívni, de lehet, hogy mire kiérnek, odébb áll. Amúgy lehetett sejteni, hogy ez lesz, nem lehet mindenkit 0-24-ben figyelni, hogy mikor hagyja el az otthonát.
2020. márc. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
29%
Hamarosan kivezényelik a hadsereget az utcákra, akkor majd ők elkapdossák az ilyeneket.
2020. márc. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Le akartam fotózni, de elment, mire kimentem újra. Az e-mail-címem 10 éve ugyanez, mint ahogy itt is. Kösz szépen, így terjed rejtetten a vírus. Kisboltban volt, mert épp megitta azt a pici üveges alkoholt, amit rendszeresen itt dobál el.

Győrben még nem hallottam, hogy volna beteg, ezért kaptam fel a fejem arra, amit mondott. Ezek szerint itt is van már. Nem voltam eddig parás, de közvetlen környezetben elég sokkoló. Ez most történt az előbb. Jó, akkor majd a rendőrség. Hát nem tudom. Legközelebb ha látom fotózzam le? Vagy mit a francot lehet csinálni? És miért titkolják, hogy Győrben is van fertőzött?

2020. márc. 16. 14:54
 4/13 anonim ***** válasza:
14%

Milyen tiltás te hülye? Annyi van kimondva hogy ha lenne olyan szíves mindenki, akkor méltóztasson otthon maradni. Ez egy kérés te gyöktörzs, nem határozat szintű kimeneti tilalom...


Ergo az állampolgárokon áll hogy mikor mennyit van kinn, és senkit nem tudsz kihívni hogy "Na most aztán zsuppolja vissza a szomszédot a házába".

2020. márc. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
6%
Nincs tiltva, hogy kimenj az utcára, pl boltba is csak el kell menni valahogy. Az esetedben meg hagynám, hadd menjen, ahová akar, ha meg szembejönne, átmennék az út túloldalára, és kész.
2020. márc. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A jóisten áldjon már meg, nem önkéntes karantén, hanem hivatalosan elrendelt. Nem kell fikázni. Azt írtam le, amit mondott.
2020. márc. 16. 15:39
 7/13 A kérdező kommentje:
4-es kedves hangvételű szövegére ment az előző válaszom.
2020. márc. 16. 15:40
 8/13 anonim ***** válasza:
6%

Szóval a szintednek megfelelően: Ha igazi vérbeli f#szfej szomszéd módjára felvetted volna diktafonnal, vagy kamerával, hogy mit mond az a nő az utcán, akkor SE tudnál semmit SE tenni, mert senki nem tiltotta meg hogy elhagyjuk a házunkat.


A kormány MEGKÉRTE az embereket arra hogy lehetőleg ne most akarják végigszopogatni a villamosok és buszok kapaszkodóit, és lehetőleg ne most tervezzenek külföldre utazni, meg külföldi rokont fogadni. Ennyi.


Semmi rendkívüli határozat, meg rendkívüli törvény nem született hogy márpedig senki nem mehet el otthonról., mert az rendőri eljárást vonna maga után.


Ha bárkire ráhívod a rendőrt azért, mert az utcán látod, akkor a rendőrörs jól körberöhög, és erélyesen megkér hogy f###sságokkak ne húzzad az idejüket.

2020. márc. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Olvasd már el a 6os kommentem. Nem önkéntes, hanem hivatalos karantén. Marhára nem mindegy. Fröcsögöd itt a hülyeséget, mielőtt elolvasnád azt, amit írok.

Tudod mit? Lapozz inkább, mert értelmetlenül írkálsz, ne fáraszd magad.

2020. márc. 16. 16:18
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

De tudjátok mi az igazán nagy "ÁÁÁÁÁ GYEREKEEEEK" az egészben?


Egy cseszett forrást nem tudtuk mutatni, ami egy hivatalnak a VALÓS honlapjára vezetne.


Mert az hogy ti fb posztok alatt, meg itt a gyakorin egymás marhaságát beszopjátok mint hal a csalit, az nem hiteles forrás.


Baromi egyszerű lenne rám cáfolni (nem, a piros mancs nyomogatása az értékelkésnél nem cáfolat).

2020. márc. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!