Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy senki, lúzer, hogyan tud...

Egy senki, lúzer, hogyan tud örömet lelni az életében?

Figyelt kérdés

Rólam van szó. Sajnos buta vagyok mint a föld, nem sokat tudok tanulni. Szüleim, testvéreim diplomás, intelligens emberek, így őket utánzom beszédben, stb. De hozzájuk képest a világ hülyéje vagyok. Nővérem ügyvéd, bátyám bankár, anyám orvos, apám vállalkozó. Én most örülök ha nem fognak elzavarni az autógyári betanított munkából és felvesznek. Csak reménykedni tudok. Mivel látom mekkora űr tátong értelmi szintben és az ebből fakadó anyagi különbség miatt köztem és a családom között, nehezen fogadom el a helyzetemet. A családtagjaim ráadásul magukkal egyenértékűnek kezelnek. Olyan dolgokat is mondanak amit én fel se fogok, csak eljátszom hogy értem és helyeselek.

Tudom hogy egy senki vagyok és lúzer is. Legutóbb egy randin is megmondta nekem egy csaj. Azt hitte értelmesebb vagyok, mert ismeri a családomat, nem hitte hogy iq lightra sikerültem.

Milyen örömöt tudok így találni az életben? Ha folyton látom őket és eljátszák hogy közéjük való vagyok? Közben meg én a családi bulik után visszamegyek a szállóra, ők meg a szép kertes házba? Próbáltak már rajtam segíteni, de nem lennék jó se orvosnak, se ügyvéd, se semmi. Apám bele akart vinni a vállalkozásba de annyira buta voltam átlátni a dolgokat hogy 2 év után feladta.


2020. márc. 17. 16:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Le tudtál írni több mondatot hiba nélkül. Már jobb vagy, mint az átlag. 😊

Próbáld megkeresni a hivatásod. Szociális munka, nővérn😉(férfi is lehet), arra most úgyis nagy szükség van és lesz. Idősek otthonában gondozónak stb.

2020. márc. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
nővérn😉 , nem tufom miért rakta ezt a smileyt. 🤷
2020. márc. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Neked is biztos van tehetséged valamihez. Igen, lehet nem leszel orvos vagy ügyvéd de nem is kell mindenkinek annak lenni a boldogsághoz. Mit szeretsz csinálni hobbiként?

(Az a csak btw rohadt bunkó volt ha így beszél veled)

2020. márc. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
47%
Lehet hogy jó a kézügyességed vagy van érzéked a láványtervezéshez, mindenkinek van valami amiben jó.
2020. márc. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Fogalmazásod és helyesírásod alapján mem tűnsz "hülyének". Lehet, hogy egy pszichológus kellene neked, mert csak bemeséled magadnak és végül az gátol meg a fejlődésben.
2020. márc. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a gond hogy mindenáron orvosnak szerettek volna közben meg egy boldog mesterszakacs lehetnél?
2020. márc. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
A szüleim-testvéreim munkáit próbáltam megtanulni, elindulni ilyen vonalon. Késői gyerek vagyok, valószínüleg ez lehet a baj. Anyám 43 volt amikor szült, a nővérem 24 évvel idősebb nálam! Tehetségem nem sok van, amolyan kétbalkezes, mindent elrontok! Önkéntesnek elmennék de abból pénz nem sok van. Hobbiként biciklizni szoktam, mást nem nagyon. A csaj abból indult ki, hogy zseni az egész család, biztos én is valami jövő reménysége vagyok, de amúgy tényleg bunkóság volt, majdnem el is sírtam magam életemben először idegen nő elött.
2020. márc. 17. 20:51
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne a családod után vonulj, hanem találd meg önmagadat. Próbálj ki több dolgot, az se baj, ha kezdetben sokat elrontod, a lényeg az, hogy találj valamit, amit igazán szeretsz csinálni, legyen ez bármi. Kézművesség, barkácsolás, zene, sport, könyvek, főzés-sütés, bármi. Mert ha már van valami, amit szeretsz csinálni ahhoz könnyebb szakmát találni, amiben boldog lehetsz.


BTW ha rokonaid olyat mondanak, amit nem értesz nyugodtan kérdezz rá. "Mi az az xy? Erről még tudnál mesélni? Erről még nem hallottam." és bumm, már benne is vagy a beszélgetésben, úgy hogy nem játszod meg magad.


Ne tekintsd magad alsóbbrendűnek mert nem vagy az. Az se biztos, hogy buta vagy, mert eddig nem látszol annak. A vállalkozásban mi lett volna a dolgod?

2020. márc. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Aki igazán jó valamiben, az azért jó benne, mert a saját szívét követve jutott oda. Ezt szereti csinálni, ebben sikeres, ebben jó. Ha te csak azért próbálsz ki valamit, mert más jó benne, te nem leszel sikeres. Találd meg, ami téged érdekel és ne azzal foglalkozz, mit mondanak mások. Lehet ez valamilyen művészet is. Amúgy elmész a lidlbe vagy buger kingbe dolgozni, feldolgozod magad és hamarosan lehetsz manager, jobban fogsz keresni mint én a diplomámmal és a tanári fizummal.
2020. márc. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Saját magam is megmondom, beismerem már hogy buta vagyok. Régen tagadtam, de már túl vagyok ezen. Fogalmazni, írni azért tudok mert betanultam, bemagoltam, nem intelligenciából fakad sajnos.

A vállalkozásban először raktáros lettem volna, de ügyetlen voltam a targoncával és három alkalommal is összetörtem az árut, milliós kárt okozva! Rakodásban sem voltam jó, gyenge vagyok, nyeszlett. Utána nekem kellett volna összeírnom a készleteket, excel táblát vezetni, de kiderült hogy alapos betanítás után is hónapokig elrontottam mindent és másoknak több napi munkája volt mindent újraszámolni. Utána apám maga mellé vett, majd cégvezető helyettesnek jó leszek, de nem nagyon ment az sem, nem tudtam a munkásaival úgy kommunikálni amikor engem küldött ki a helyszínekre. Nem fogadtak szót nekem, hiába próbáltam szépen vagy keménykedve. Minden munkakörön végigmentem, de sehol nem váltam be!

Biciklizni szeretek egyedül, más nincsen. Főzésben béna vagyok, művészetekben botfülű, botkezű. A tekerésből megélni nem lehet sajnos. Volt egy idő amikor edző szerettem volna lenni, de kibuktam a suliból, nem ment a biológia megtanulása. Így arról lemondtam. Úgy vagyok vele, hogy a mostani betanított gyári munkának is örülök, ez is több mint a semmi, nem nagyon tudok elrontani semmit, félig a gépek dolgoznak, szinte lehetetlen hibázni.

Most jutott eszembe, hogy egyszer kifestettem a lakást és mindenki megdicsért, hogy milyen szép, egyenletes, csíkmentes lett a festés, mintha egy profi csinálta volna. Esetleg ennek utánamehetnék, hogy mennyire van igény szobafestőre vagy hogy milyen suli kell hozzá. Mondjuk a családom nem nagyon örülne, meg fizikailag is elég gyenge vagyok, az említett alkalomkor is 1 hétig be volt állva a vállam és a karom.

2020. márc. 18. 12:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!